Střelecký kurz



JirkaCV
Příspěvky: 1518

Příspěvek#16 » pon 1. kvě 2023, 19:48

Zkoušel jsem oslovit Ae, ale nějak na mě prděli, tak jsem nakonec absolvoval K1 u HT.
Co k tomu říct. Kurs vede zkušený instruktor, vše, co učí i vysvětluje. Je to 2x 5 hodin intenzivního drilu. Můžu jenom doporučit. Je to pro začátečníky. Samozřejmě se předpokládá základy bezpečné manipulace.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#17 » pon 1. kvě 2023, 20:36

Triplehead: Připrav se na to, že v podstatě každý, kdo tě bude chtít něco naučit, bude mít nějaký osobitý prvek, který nebude v souladu (někdy bude dokonce v protikladu), k tomu, cos viděl, nebo se učil jinde.
Je to v téhle branži normální.

Jedna věc je, že většina (těch dobrých) instruktorů, učí to, co má zažité a vyzkoušené, že to jde i jinak je v zásadě nezajímá. Problém je, když narazíš na někoho, kdo ti bude tvrdit, že ten jeho přístup je právě ten jediný správný. V tom případě doporučuji se podívat jinde. Správný instruktor by měl vědět, proč něco učí, tak, jak to učí, a zároveň rozumět i tomu, když se to dá dělat jinak. Což je třeba případ postoje, držení zbraně, atd.

Druhá věc je, že ač se to nezdá, tak střelba je přímo spojená s biomechanikou (byť ten nejdůležitější "pohyb" je klid), a biomechanika pak s fyzickými dispozicemi konkrétního jednotlivce. Nemyslím nutně jen sílu, nebo pohybovou koordinaci, ale i celkovou stavbu těla, ruky, atd. A když to začneš zkoumat, zjistíš, že nakonec stejný cíl, může skrze tyhle odlišnosti vést k různému provedení, právě s ohledem na dispozice. Jinými slovy, dobrý instruktor by tohle měl vědět a umět navrhnout, v rámci "své" školy, trénink na míru individuálně.

Takže, pokud nechceš už moc teoretizovat, tak si vyber jednu "školu" a udělej si tam kurz. Pak to cvič. Pokud se ti bude zdát, že ti něco nevyhovuje, zkus přijít na to proč, jestli je to tím, že to děláš špatně, nebo, že to třeba zrovna pro tebe není vhodný způsob. Každopádně, střelba je velmi individuální záležitost a ani instruktor nevidí to, co ty cítíš, nebo jinak vnímáš pocitově.

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 58

Příspěvek#18 » úte 2. kvě 2023, 05:30

Ok, udělám to tak. Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#19 » úte 2. kvě 2023, 09:18

To, že každý učí trochu jinak a má problém s návyky ostatních škol, to mohu potvrdit.

A pozor na to, že dost často se učí "obranná střelba" a získáš návyky, které nejdou použít na závodech a normálníchu střelnicích.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#20 » úte 2. kvě 2023, 12:12

Jinými slovy, nesmíš bejt debil, ale stále přemejšlet kde jsi , co se děje a jak reagovat. Smutné, že na střelnicích i kurzech vídám často dšsivě hodně debilů. :( (min 1x 6-8)



milonk
Příspěvky: 104

Příspěvek#21 » úte 2. kvě 2023, 12:33

@JirkaCV: co je kurz K1 u Hardtasku ? (nikde u nich nic takoveho nevidim)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#22 » úte 2. kvě 2023, 12:36

Asi myslel DP1, proste zakladni pistoli. A nebo popletl HT a Thortac. Ten ma kratsi kurzy á 5 hodin. :lol: :lol: :lol:



JirkaCV
Příspěvky: 1518

Příspěvek#23 » úte 2. kvě 2023, 13:02

Ano, myslel jsem DP1 u HT. Nevím, kde jsem vzal to "K". Tak to dopadá, když rychleji píšu, než myslím ;)

Edit: už to vím, tak značí kurzy Aegis, kam jsem se původně chtěl přihlásit.
Naposledy upravil(a) JirkaCV dne úte 2. kvě 2023, 13:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#24 » úte 2. kvě 2023, 13:04

No ale HT má kurzy cca 8 hodin. a ne 2x5 :)



JirkaCV
Příspěvky: 1518

Příspěvek#25 » úte 2. kvě 2023, 13:07

Blacky: Předpoklad - 8 hodin. Když to dobře půjde - 7 hodin. Realita - 10 hodin. Ne všechno jde hladce, občas se čeká na ty s minipistolí a mrňavým zásobníkem.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#26 » úte 2. kvě 2023, 13:44

mno pred 9 je sraz. Ev. v 9 se zacne (spíš 9:15-9:30). Pauza na obed nekdy. Cca 30 minut. Konci se 17-18. V zimě i dřív kvuli tmě. To je 7,5 - 8,5 hodiny. Pokud jsi mel tu smulu, ze jsi tam byl (kurz, ne pokec potom) az do 19:30 vecera, tak to je ooobr smolík.

Byl sem tam na mraky kurzech, ale 5+5 hodin to nebylo nikdy. Na DP1 tuplem. Jako i s cestou z domova a zpet to vychází. :)



JirkaCV
Příspěvky: 1518

Příspěvek#27 » úte 2. kvě 2023, 13:49

No, asi jsme se sešli. Ale to si nestěžuju. Jenom konstatuju.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#28 » úte 2. kvě 2023, 15:59

V poho. Jen aby to nevydesilo ostatní. Ono i tech 8 hodin je zahul. 10 musi bejt peklo. :) Me je 45 let, fyzicku mám dobrou, takze to zvládam, ale u nekterejch kurzu, sem uz posledni hodku dve lehce umdleval jak fyzicky, tak psychicky. U HT je toho fakt hodne a udrzet pozornost tak dlouho, i kdyz maj dobre zmaknuty aktivizace, dá zabrat. Navíc někdy fakt zazlobí počasí (déšť, sníh, vedro :) )

Proto rozhodne doporucuju, nez tam nekdo jde, pozorne si projit jejich videa, co maj na vetsinu hlavnich temat. hodne to pomuze, ze pak clvoek apson ramcove tusi, co se deje a nevodvari si hlavu moc brzo. :) A taky je fajn, jít po nějaký době klidně znova. Kdo není uplnej blb si 80-90% pamatuje, takze si už může uzít tu zábavu a jen si dopilováva drobnosti a upevnuje návyky.


V tomhle je treba Thor tac "lepší". Mnoo z hlediska času je to cca 5 hodin s přestavkama, což dá tam 4hodky práce a to se dá zvládnout snadněji. :) K ostatnímu se vyjádřím jindy a jinde, až to budu mít komplet. :)



JirkaCV
Příspěvky: 1518

Příspěvek#29 » úte 2. kvě 2023, 16:42

Tak tohle podepíšu. Poslední hodinu jsem už reagoval hodně zpomaleně.

Uživatelský avatar
isbs
Příspěvky: 8

Příspěvek#30 » ned 4. čer 2023, 09:05

Ahoj vzhledem, k tomu že mě nikdy nikdo neučil střílet a vše jsem zhlédl s různých zdrojů na internetu apod, řekl jsem si že nechat si poradit a trochu potrénovat rozhodně nic nezkazí. Našel jsem tohle, zná někdo? Aby to nebylo uplně o ničem.

https://www.rogsalute.com/8-pistol-course

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], El Chupanibre a 12 hostů