Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#1 » úte 4. říj 2016, 14:32

Spousta zdejších přispěvatelů se okamžitě vopupínkuje jak jen zaslechnou slovo Čína.
Je to projev snobské blbosti.
Jsou přece celé hromady zboží, které koupit v Číně je bez rizika a velmi výhodné. Třeba montáže a bižuterie (nemyslím dámské vozdoby ale všelijaká očka, šrouby nástavečky a úchytky). Je pravidlem, že ušetříte 60 - 90% peněz.
Ještě jedním způsobem se lze pobavit, když nakupujete v Čině. Brát ten nákup jako loterii!
Stalo se mi totiž něco, co mě inspirovalo k otevření tohoto tématu.
Zachtělo se mi puškohledu na malorajdu. Tak jsem projel Alíka a našel puškohled za 24 dolků, 4x32, bez transfokátoru (transfokátor by byl moc velký riziko), Vychválili ho do nebes, plněnej dusíkem a blablabla. Očividně nesouhlasila fotka s popisem, v popisu bylo uvedeno osnova bez podsvícení ale na obrázku u okuláru čněl typický kolimátorový knofl.
Dále se holedbali že to je sleva 45% už jen dva dny a na fotkách byl jasně vidět retuš nějakýho nápisu na té věci.
Takové dobrodružství jsem si nenechal ujít!
Dnes to přišlo po 11 dnech (dost dobrý). A v DĚSIVĚ ZABALENYM BALÍČKU sem našel krabičku Bushnell hrdě hlásající "Made in Japan" a v tý krabičce puškohled Bushnell Mil-dot osvětlený červeně i zeleně.
Ukazuje perfektně... Montáž sedla jako pr... na no...
V tomto tahu loterie "Nákup z Číny" jsem očividně vyhrál!
Jaké jsou v této oblasti Vaše zkušenosti?

P.S. Nejvíc mi vrtá hlavou to "Made in Japan"...



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2 » úte 4. říj 2016, 14:47

Já si takhle asi za $7 koupil 9x19 laser bore sighter. Kterej do 9x19 nepasoval. Což se tam asi dva dny po doručení objevilo... No co, mam fancy laserový ukazovátko pro kočky :) Btw, 9x19 jsem na alíkovi našel ("9mm Luger compatible", apod.) za ceny okolo $20. Až se někdy budu "feelit lucky", asi to prubnu.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#3 » úte 4. říj 2016, 15:07

já koupil svítilnu na Glocka. stála asi 12 USD, přišla asi 30dní po objednání, psali dodání do 50ti dnů, takže jsem byl ještě rád. první dojem byl super. kovové, krásně svítí, zpracování taky perfektní. seděla a všechno prostě v pořádku. po jednom dnu na střelnici ale začala zlobit. někdy svítí někdy ne. většinou teda ne a musí se různě povolovat a utahovat .... asi špatný kontakty. ale tak úplně nelituju. vyzkoušel jsem si, že svítilnu chci a k vánocům si nadělím něco snad kvalitnějšího.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#4 » úte 4. říj 2016, 18:59

Drvoštěp píše:...


Víš v čem je největší problém? Že jedna továrna tam vyrábí x věcí. Jeden týden montují panenky, druhý šijou hadry, třetí vyráběj elektroniku a koncem měsíce zas jedou hračky. Sory, ne že bych se přímo opupínkoval, ale montáž z Číny bych si teda nikdy nepořídil. Asi podobně jako pneu. Kvalita je na úrovni lisované tmy a výdrž tomu odpovídá. Optika Bushnell je naprosto k ničemu i na malorážku.
Zažil jsem spoustu zboží z Číny a vesměs je to shit. Já se tady držím osvědčeného, že nejsem tak bohatý abych si mohl dovolit kupovat levný sajrajt.
Ale abych jen nehanil, tak když už, tak kupovat věci, které se tam vyrábí ofiko licenčně.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#5 » úte 4. říj 2016, 19:07

Alespoň tou poslední větou ses trefil. Co se vlastně dnes v Číně nevyrábí? Je ovšem otázkou, jakou chce objednatel kvalitu, jelikož podle toho také zaplatí příslušnou cenu. Takže ona ta chyba není dnes tak úplně v Číňanech.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#6 » úte 4. říj 2016, 19:18

Já už delší dobu pokukuju po dřevěných střenkách na revolver. Na ebay je toho mrak, barvy, tvary atd atd. Je to z palisandru a na oko to vypadá hezky. No a stojí to půlku co takovej Klinský. Ale trošku se bojím zpracování (ostrý hrany, blbě sedící, odstěpky). Z číny kupuju co chvíla, ale blbinky za pár korun. Jednou sem z tama kamošovi objednával kudlu. Sice byla trošku tupá (nebýt tvaru, nepoznáme, která je ostrá), ale nabrousil a nosí ho do lesa dodnes :)
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... p&_sacat=0
Třeba tohle je pěkný
http://www.ebay.com/itm/S-W-K-and-L-FRA ... SwMHdXTbZX
http://www.ebay.com/itm/s-w-grip-Smith- ... Sw-itXt9VH

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#7 » úte 4. říj 2016, 19:19

Je zatím trochu rozdíl v jejich kopírování a licenční výrobou. Spousta firem tam vyrábí a výstupní kontrolu mají stejnou jako v Evropě.
Ale myslím, že o tom tu není debata. Jestli jsem to dobře pochopil, tak Drvoštěp má na mysl ty přímo čínské eshopy. A to máš jako to samé, jít nakupovat do obchodu Vše za 39. Ano, kdo nic nečeká nebude zklamán, ale kdo čeká, že tam koupí zboží za 15% ceny ve stejné kvalitě, je dosti bláhovej a zapláče. Ale jak praví jedna židovská moudrost: i špatnej kšeft, je taky kšeft.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#8 » úte 4. říj 2016, 19:26

Samozřejmě nemůžu chtít kvalitu od puškohledu ale třeba očka na řemen tam koupím klidně a za necelou desetinu ceny. A pokud to jsou položky cca do sta korun, klidně kvalitu risknu. (Uvedeno jen jako příklad.)

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#9 » úte 4. říj 2016, 21:14

U Číny je důležité vědět, co se "vyplatí" tam koupit a je to přesně ta "bižuterie". Pár korunové položky, které, když loterie nevyjde, svět se nezboří. Naposledy jsem koupil totok

https://www.aliexpress.com/item/Univers ... 3cb4b76f57

a naprostá spokojenost. Funguje bezvadně a v počtu použití už přežila i sadu z ČR kamenné prodejny za dvojnásobnou cenu...

Jinak na různé kartáčky, pižlátka k čištění je Čína ideální...

edit: mimochodem tu sadu z kamenné prodejny jsem pak na Alíkovi našel taky za necelou polovinu ceny... Takže pro mě nákup z Číny absolutně bez předsudků, pouze umět rozumně vybrat, ale to musí člověk i při nákupu tady, akorát tady ho chyba vyjde dráž...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#10 » úte 4. říj 2016, 21:54

Oceňuji založení vlákna... už delší dobu se chystám projít si čínskou nabídku. Prosím zkušenější kolegy o následující rady:

1) Jaká je nejvýhodnější a nejméně riziková forma platby? Paypal nevedou, takže asi platební karta MC/Visa (pochopitelně oddělená jen pro internetové nákupy)?

2) Jak mám rozumět nabídkám všech těch zaměřovacích udělátek, kde je v popisu napsáno, že se montují na rail a přitom na obrázku je vyfocená kulatá kleština k upnutí přímo na hlaveň?

3) Udělali jste na Aliexpresu nějakou osobní zkušenost s rozdílem mezi "levným" a "prémiovým" zbožím? Např. když bych si chtěl koupit laserovou patronu na nastřelování, tak je tam nabídka "levné" za 5 USD a "prémiové" za 11 USD. Jasně, že je to srandovní cenový rozdíl, ale není to všechno jeden čínský šmejd jen jinak pojmenovaný?

4) Je nějaké vodítko, jak odhadnout mechanickou odolnost konstrukce? Jde mi teď o upínání, čistě mechanické prvky (v případě elektroniky vím svoje a zbytečně nesním :-)).

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#11 » úte 4. říj 2016, 22:44

celkem spatnou zkusenost mam s trickama, z osmi mely tri slabou vrstvu barvy a prosvita latka
kupoval jsem trika do deseti dolaru, drazsi jsou mozna v pohode
noze HARNDS, GANZO a SPYDERCO, za malo penez dost muziky
synuv HARNDS VIPER je bez problemu, memu upadlo kolecko na otvirani a pojistka liner lock ma spatny uhel a nezamyka
oprava by vysla vic, nez me stal, skoncil v kasliku auta
redukce weaver - weaver s rychloupinanim pro zvyseni kolimatoru za 6 dolaru, vyhozene penize

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#12 » stř 5. říj 2016, 06:36

SC1 píše:Oceňuji založení vlákna... už delší dobu se chystám projít si čínskou nabídku. Prosím zkušenější kolegy o následující rady:

1) Jaká je nejvýhodnější a nejméně riziková forma platby? Paypal nevedou, takže asi platební karta MC/Visa (pochopitelně oddělená jen pro internetové nákupy)?

2) Jak mám rozumět nabídkám všech těch zaměřovacích udělátek, kde je v popisu napsáno, že se montují na rail a přitom na obrázku je vyfocená kulatá kleština k upnutí přímo na hlaveň?

3) Udělali jste na Aliexpresu nějakou osobní zkušenost s rozdílem mezi "levným" a "prémiovým" zbožím? Např. když bych si chtěl koupit laserovou patronu na nastřelování, tak je tam nabídka "levné" za 5 USD a "prémiové" za 11 USD. Jasně, že je to srandovní cenový rozdíl, ale není to všechno jeden čínský šmejd jen jinak pojmenovaný?

4) Je nějaké vodítko, jak odhadnout mechanickou odolnost konstrukce? Jde mi teď o upínání, čistě mechanické prvky (v případě elektroniky vím svoje a zbytečně nesním :-)).


1) Na Alíkovi je, stejně jako na všech solidních net obchodech nejjednodušší a nejbezpečnější metoda platby použití virtuální platební karty. O tu si požádej svýho bankéře, je to zadarmo. Žádnou kartu nedostaneš, jen číslo takže s ní lze platit jen na netu a transakce se potvrzujou přes MT.

2) na obrázky koukej jen informativně, podstatný je popis a to eště né pokaždé.

3) ne, beru to jako lotynku, jedna věc je tam dvacetkrát za různé ceny, s různým poštovným a dobou dodání. Já beru obvykle to nejlevnější.

4) Není. Pseudoodborníci často halucinují o mizerné kvalitě materiálu, což je u duralu blbost. Tažený profil ten z hoven nebo tmy neuděláš. Je li frézováno z bloku musí to být standardní materiál, dycky stejných vlastností a světe zboř se, rozhoduje standardní obrobitelnost! Ono totiž kdyby to bylo u každé dávky jiné tak by z automatu padaly zmetky a KU..VSKY drahé nástroje by nevydržely co vydržet musej a celá ekonomie nízkých cen by byla v hajzlu.

Doslova smrtící, často deseti i dvacetinásobné ceny bižuterie origoš naší výroby jsou způsobeny vysokými personálními náklady, malou sériovostí, hovadskými maržemi distributorů a v neposlední řadě zastaralostí strojů, a technologií, na kterých se vyrábí. Už slyším ten jekot ale ujišťuji Vás, že technicky proti čínské dílně zaměřené na hromadnou výrobu vypadá dílna našeho výrobce jako zbrojovka krále klacka!

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#13 » stř 5. říj 2016, 07:13

Kdysi dávno jsem si, tuším na DX, koupil gumový držák na baterku na kolo asi za dolar.... když přišel, bylo na něm vylisováno "huntingshop.cz".... Takže krom vlastní tvorby, kopií a plagiátů umí kluci asijští taky navýšit výrobu a najít alternativní prodejní kanály, případně prodat věci, co neprošly přes QA a místo stoupy je nabídnout světu :-)



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#14 » stř 5. říj 2016, 10:53

Já mám s podobnými nákupy celkem pozitivní zkušenost. Kupoval jsem sadu plastových pouzder na G19 a 2 zásobníky, kopie FAB, cena 8$. Číňan posla za stejnou cenu 2 sady :-) Na Losíky je to uplně OK, na denní nošení už to chce něco rozumějšího. Taky jsem kupoval zavírací nůž, cca 16$, ta rok a půl občasného používání (zahrada, les,...) je pořád v pohodě, žádné vůle.

Je potřeba si dát finanční strop, co jsem schopný případně obětovat, a pak se není čeho bát. Jak psal někdo přede mnou, je to loterie, ale šance na výhru je hodně vysoká.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#15 » stř 5. říj 2016, 12:12

Teď se dívám a zajímalo by mě, jakej je asi rozdíl od origo Bore Snake za 6 kil...
http://www.ebay.com/itm/Bore-Snake-Clea ... Swvg9XTrS9

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV a 11 hostů