Kdy jste začali nosit zbraň?



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#1 » čtv 5. led 2017, 09:57

Ahoj, docela k zamyšlení byla jedna odpověď na můj post, že s čerstvým zbrojním průkazem nosím hned u sebe zbraň a že bych neměl. Zajímalo by mě, kdy jste se tedy rozhodli, popř. po jaké přípravě, nosit u sebe svoji pistoli (revolver)? Myslím si, že nosit by se mělo hned od začátku, aby si člověk zvykl.

Pro info:
Před vydáním zbrojního průkazu jsem střílel s instruktorem, po vydání (při čekání na PZ) bez instruktora - s typem pistole, kterou mám. Samozřejmě zkušenosti malé - cca 2000 nábojů + pár desítek rozborek, sušení pár hodin. Ke zbraním mám zdravý respekt, ale nebojím se jich.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#2 » čtv 5. led 2017, 10:00

zvykat na zbran si mas na strelnici pri strelbe, a ne, ze ti to taha kalhoty dolu v pouzdre :D



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#3 » čtv 5. led 2017, 10:18

Zbran jsem zacal nosit zhruba po dvou mesicich od koupe. V tech dvou mesicich jsem se zbrani na strelnici seznamil, doma jsem poctive susil ovladani, zavady, taseni zpod obleceni a podobne. Pote jsem zacal nosit bez naboje v komore. Po roce kdyz uz jsem si byl jisty, ze jsem si zazil pod kuzi vsechny nalezitosti ovladani, prst mimo spoust pri manipulaci, atd. jsem zacal nosit naboj v komore.



Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#4 » čtv 5. led 2017, 10:33

Jakmile jsem pořídil vhodnou hračku. Před tím bouchačky typu "služební velký kanón" to moc neumožnovaly. Takže po dvou letech jsem konečně dospěl k G26 a ta se mnou už pár let chodí pořád. Do té doby to bylo jen nošení jen když to smrdělo.
O G26 si i tak myslím že je max velikost co se dá pohodlně nosit, ale to už je jiné téma na téma velikost vs typ které tu už někde je.



tmks
Příspěvky: 19

Příspěvek#5 » čtv 5. led 2017, 10:38

okamžitě po koupi, ovšem zatím bez náboje v komoře.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#6 » čtv 5. led 2017, 10:42

Mno ja nosil noze odjakziva. Zbrojak sem si udelal az po dlouhe dobe. Nejdriv sem myslel, ze nosit budu hned a porad. Ale nebyla vhodna zbran a zjistil sem, ze to dost omezuje a neni moc duvod. Takze to bylo vyjimecne jen pri ceste na strelnici a pod. Bez naboje v komore. Po cca 2 letech sem si poridil malej revolver na noseni. Ted hledam a zkousim vhodne pouzdro. Vnitrni/vnejsi/ kotnik/ podpazni. Situace porad neni uplne nebezpecna abych si myslel, ze musim nosit, ale chci si na to uz zvykat.



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#7 » čtv 5. led 2017, 10:58

Já začal nosit po II. v Hard Task nadrcnuto. Musím přiznat, že do tý doby jsem neměl odvahu si strčit nabitou zbraň na tělo. Teprve v kurzu jsem si vše ošahal a vyzkoušel a získal ke zbrani a sobě "plnou bezpečnostní důvěru". Nosit hned po zbrojáku je jako řídit velký auto hned po složení zkoušek řidičáku ve velmi hustém provozu. Takže já začal nosit trochu pozdějc, přiznávám.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#8 » čtv 5. led 2017, 10:59

Po dvoch mesiacoch som kupil k prvej 9mm "podpazak" a zacal nosit pri pravidelnych cestach na strelnicu (nenadrncnute). Teda - skor "transportovat". Nemal som iluzie o schopnosti pouzitia ale zvykat si samozrejme treba. Nasledne testy s roznymi opaskovymi puzdrami, po 1/2 roku prechod na 4" .357, laborovanie co a ako ... dlhe vychadzky so psom do lesa v roznom odeve cloveku ozrejmia co ano a co nie, rovnako ako par hodin v aute :D. Nosit tak ze "nosit" by som to nazval tak po 1/2 roku. A skutocnu vec na celorocne nosenie som vybral az dalsi rok potom.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#9 » čtv 5. led 2017, 11:19

Nevím, proč bys jí neměl nosit (i zvykat si na těžší gatě je potřeba), ale určitě bych si nedělal iluze o schopnosti ji použít. Správně a bezpečně tasit chce hodně tréninku.

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#10 » čtv 5. led 2017, 11:39

ZP mám skoro 10 let. Nenosim a zatím nosit neplánuju. Není důvod. Samozřejmě, že někdy to beru na střelnici v pouzdře, ale nebýt závodů, asi bych ani to pouzdro neměl. :lol:
Obrázek



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#11 » čtv 5. led 2017, 12:02

ZP mam cca 20let a zacinam prilezitostne nosit az ted.Na cestu do prace a z prace to nepotrebuju a asi by s tim byl i problem v praci kam s tim.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#12 » čtv 5. led 2017, 19:41

Já si troufám tvrdit, že bez přípravného kurzu nemá žadatel velkou naději projít u praktické. Takže žadatel projde přípravou, pak složí zkoušku a dostane zbroják. A teď kdy nastává doba dozrání k nošení? Až absolvuje nějaký kurz? Jejich kalita se taky velice liší kus od kusu. Nebo až po několika návštěvách na střelnici?
Auto si taky člověk nepořídí aby mu stálo v garáži, ale aby ho používal (jezdil). Navíc termín zda na nošení vůbec mám teda naprosto nechápu. Na nošení má každej. Připne se pouzdro k opasku, zastrčí se do něj bouchačka a tradá. A nemusí být ani nabitá. Pak je tu spíš otázka, zda mám na to ji v krizové situaci vytáhnout a použít. Ale to je něco naprosto jiného a zde není vůbec jisté jak se kdo zachová. Může to být takové překvapení a šok, že dotyčný zamrzne a nic neudělá.
Já to měl nastavené z opačného směru. Celý život jsme v práci nosil a až po odchodu do civilu jsme si udělal ZP. Jak jste tedy poznali, že jste uzráli na nošení a jak víte, že jste schopni opravdu použít?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#13 » čtv 5. led 2017, 19:45

to je ten vtip. ZP sk E opravnuje nosit a co dal?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#14 » čtv 5. led 2017, 20:00

Já mám papíry čerstvé a mám to jednoduché. Dokud nebudu mít zautomatizované ovládání zbraně natolik, že si budu jistý na 100%, že můžu nosit a neohrozím sebe ani jiné. A až ten pocit získám, tak ještě měsíc dva počkám, abych se neunáhlil. Do té doby pouze zbraň bez náboje v komoře - a to jen když půjdu na střelnici. A ze začátku radši úplně nenabitou, tj. vlastně nebudu nosit, jen přepravovat - dokud si nebudu jistý, že vím vždy naprosto jistě, v jakém stavu je zbraň a zásobník v libovolném momentu kdekoliv (na střelnici, doma, prostě kdekoliv).

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#15 » čtv 5. led 2017, 20:08

Tak až to budeš mít zautomaticované, tak ji zamkni do trezoru a nech ji tam ležet. Lépe je vědět co dělám a proč to dělám, než fungovat roboticky. Ty průsery co znám byli všechny z automatického chování, kdy najednou bylo něco jinak než 100x před tím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TomVelik a 9 hostů