Kdy jste začali nosit zbraň?



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#91 » pon 11. zář 2017, 13:23

Nosím od začátku, používám tašku Falco.
Hned po nákupu jsem přemístil peněženku a doklady do tašky a bez ní už nechodím. K obleku/kabátu přikoupím koženou variantu.
Pokud se nošení nehodí (návštěva míst, kde se nesmí, nebo když bude konzumace), tašku beru pořád (místo zbraně vkládám Stoper 2) ale s taškou se chovám stále jako bych nosil, tzn. pořád u sebe, při pohybu venku přes druhé rameno a jištěná řetízkem k opasku.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#92 » pon 11. zář 2017, 13:36

Jak s takovou taškou nakládáš v zaměstnání? Zamykáš někam? Nevím zda jsem sám nebo je to obvyklé, ale mě v nošení brání hlavně fakt, že se mi nedaří najít rozumný kompromis mezi pohodlím a skrytým nošením (v práci nesmí být vidět, že s sebou něco mám).



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#93 » pon 11. zář 2017, 13:55

Když vezmu jak komplikované je nošení byť jen v kancelářské variantě zaměstnání, tak si prakticky nedovedu představit takovou věc v profesi, kde je předepsaný ochranný oděv nebo dílenské prostředí.
A pochybuju, že zaměstnavatel oficiálně nainstaluje schránky.
Já to s sebou tahám jen když nesu na policii. A když jedu na střelnici, radši vyjedu dřív a stavím se doma.

Nedej přírodo, abych nosit skutečně musel...



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#94 » pon 11. zář 2017, 13:55

Jsem bud v kanclu, na porade, na WC nebo obede. A vsude jde se mnou.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#95 » pon 11. zář 2017, 15:19

Díky za odpověď. Nedovedu si představit tahat to sebou sem a tam, dřív nebo později bych tu brašnu někde chvíli nechal bez dozoru, ale pokud s tím nemáš problém a uhlídáš se, pak je to ideální řešení :)



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#96 » pon 11. zář 2017, 15:51

Ideální to není, raději bych ji měl na těle, ale k tomu budu místo mého současného kompaktu potřebovat dokoupit něco malého, a to ne většího než G43.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#97 » úte 12. zář 2017, 09:51

Ja zacal hned po ziskani ZP, byl to hlavni duvod, proc jsem si ho delal. Zacinal jsem s malym revolverem a ledvinkou. Ledvinka mi vydrzela asi minutu doma pred zrcadlem. Takhle to proste neslo, pak vnitrni a vnejsi textilni pouzdro. Tahal jsem se s tim tak rok. Nakonec jsem presel na G42 ve vnejsim Fobusu. To je parada. Jsem "kancelarskej", nosim denne, nikdo o tom samozrejme nema ani tuseni, vcetne antigun kolegyne, co se mnou sdilela kancelar. Rada ostatnim, noste to za pasem a nezapomente, jsou zbrane na "strileni" a na "noseni". Neexistuje nic univerzalniho.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#98 » úte 12. zář 2017, 10:00

Nosíš vnější pouzdro v kanceláři a nikdo netuší? Co to je za pouzdro?



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#99 » úte 12. zář 2017, 10:07

das ist zřejmě vono
Obrázek

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#100 » úte 12. zář 2017, 11:09

>jhora: taky v kanceláři, vnější pouzdro Dasta 631-2 nebo 298-1 s G19, už roky... a na firmě nemá nikdo ani tušení. Oblečení normální, žádné excesy. Řekl bych, že to není ani tak o pouzdru a zbrani jako o přizpůsobení oblečení a hlavně sebe sama. Jinými slovy, když Vy sami nebudete chtít, nikdo si toho nevšimne.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#101 » úte 12. zář 2017, 11:25

Ano, to je "vono". Ja zastavam nazor, ze nositelnost je hlavne o zbrani. Mam take G17 a tu bych neschoval ani nahodou, navic noseni je neprijemne hlavne v sedu. G42 schovavam pod limeckova trika, u jednoradeho subcompactu zadny problem.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#102 » úte 12. zář 2017, 12:07

rcc: Jde také o umístění. Na třetí hodině, ve vnějším futrálu a na boku všeobecně máš samozřejmě pravdu.
Já letos poprvé, a nakonec celé léto nosil na appendixu svůj revolver Taurus 85UL v hadrové dastě a zjistil jsem, že je to pro mě nejpříjemnější a nejpohotovější místo na těle. A zkoušel jsem tak i g42 v kůži a g17 v kůži - paradoxně g42 mi tlačil předkem pistole na nějaký nerv, kde to rozhodně fajn nebylo, oproti tomu g17 se mi takhle nosí celkem pohodlně. A není vůbec vidět. Jen je potřeba tomu dát tak týden, než si člověk najde příhodnou polohu zbraně, se kterou se dají obouvat boty a sedět v autě. No a taky jsem kvůli tomu musel zhubnout nějakých 8kg :mrgreen:



Bigpista
Příspěvky: 18

Příspěvek#103 » úte 12. zář 2017, 13:06

Rough boy: Tak k tomuhle obtížnému rozhodnutí se taky blížím. Nejlíp se mi moje G19 nosí taky na jizvě po slepáku, ale hledí mě, mrcha jedna, pořád kouše do špeku. Měnil jsem polohy kvéru, zkoušel různá pouzdra, ale zdá se, že to bude chtít změnit hlavně figuru :)
A abych nebyl úplně OT - zbroják mám cca rok a půl, nenosím každý den, ale pozoruji, že čím dál tím častěji.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#104 » úte 12. zář 2017, 16:03

Já nosím atypicky na 10h rukojetí dopředu. Jsem pravák. Velkou výhodu to má v autě, kde mi nevadí upnutí bezpečnostního pasu do úchytu. Každý si však musí místečko najít sám. Dnes to máme jednoduché, dnešní jednořadé polymerové pistole s 350g bez nábojů, to je nošeníčko. Na co se tahat s nějakým "kanónem", na případnou NO proti vagabundům to stačí. V pouliční válce zatím nejsme a doufám, že to tak zůstane. S G17 bych se denně tahat nechtěl. :-)



Luba2
Příspěvky: 23

Příspěvek#105 » úte 12. zář 2017, 21:08

Začal jsem nosit po několika týdnech po nákupu (Kevin), až jsem si byl jistý bezpečnou manipulací a ovládáním. Nejdříve ve vnitřním pouzdru Dasta bez náboje v komoře, jistý si tím, že v případě tažení zbraně, bez problémů natáhnu závěr a Kevin bude připraven k použití. V únoru jsem zažil nepříjemnou situaci, nakonec bylo sice vše ok, ale následně v klídku jsem si zkusil natáhnout závěr. Kevina jsem nabil až napotřetí. Bylo cca -15 pod nulou, zkřehlé ruce, ještě trochu nervozity...... Od té doby nosím s nábojem v komoře, ale ve vnějším kydexovém pouzdře.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: bitkar, Karlos81, kojak, Seznam.cz a 17 hostů