Kdy jste začali nosit zbraň?



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#106 » pon 18. zář 2017, 14:15

Ahoj všem! Už je to nějakou dobu, co jsem zakládal téma a po celou tu dobu pořád nosím (kromě hospody) všude. Nejčastěji v hybridu od Šakala, když vím, že si nebudu svlékat bundu, mikinu, tak vnější RH holster. Když jdu s dětma ven, tak tašku kolem pasu od Pentagonu. Musím říct, že když jdu náhodnou bez pistole (hospoda), tak je to jako bych nebyl celej, holt zvyk...V práci mám zbraň buď u sebe, nebo jde do trezoru, v tomhle mám výhodu. Když jdeme někam s manželkou, máme pistoli oba :) manželka je taky pravidelný nosič.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#107 » pon 18. zář 2017, 15:38

Nazdar. Jen pro představu, co je to za zbraň?



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#108 » úte 19. zář 2017, 12:24

Já mám G19, manželka 42



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#109 » úte 19. zář 2017, 12:50

Mám dotaz, nosíte někdo CZ75compact, a případně v čem. Díkes



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#110 » úte 19. zář 2017, 13:45

Nosím Semicompact = ocelový kompakt s delší pažbou (jako klasická CZ75B).
Nosím ho ve vnitřním látkovým Falcu 435/2
https://www.falcoholsters.com/cs/puzdro ... ne-1-435-2
nebo ve vnějším kydexu (dle ročního období, teď s příchodem mikin a kabátů přecházím na vnější kydex)
http://copshop.cz/index.php?route=produ ... duct_id=62



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#111 » úte 19. zář 2017, 20:12

Nosím nepravidelně. Podle toho jak se mi chce. Nosím Berettu 87 .22 LR bez pouzdra, za kalhotami na 4 hodině, nebo Walther PPS v kydexu na 2 nebo 4 hodině. Občas taky Berettu 84, 9 mm Brow. bez pouzdra. No a sem tam si strčím za opasek taky SW .357 pětirannýho s 2 a1/4 palce hlaveň. Zbraň vybírám podle nálady, střílet umím ze všemi zhruba stejně špatně :-). A jestli zbraň ten den zrovna vzít nebo nevzít? Taky podle nálady, když sebou vezu dlouhou (cca 4x týdně) tak beru krátkou vždycky.



Remy
Příspěvky: 28

Příspěvek#112 » pon 22. lis 2021, 09:23

Po zkouškách na ZP pevné přesvědčení nenosit. Budu mít tzv pro jistotu, co kdyby (padala hovna s háky :D ). V životě to nebylo potřeba, ze zkušenosti vím, že si poradím i bez (2x přepadení). Měním názor, na šíleného střlelce člověk nedosáhne a ne vždy lze utéct. Po absolvování osmihodinového užitečného drilu Hard Task DP1 přebírám názor KDYŽ UŽ MÁŠ TAK NOS, KDYŽ UŽ NOSÍŠ TAK S NÁBOJEM V KOMOŘE. V práci všichni zvyklí na moji ledvinu křížem přes rameno, výměnu za Dasta tašku nikdo nepostřehl. Já prvních pár dní nervózní jak oholená opice ale sedlo si to. Záměr koupit revolver se protahoval a komplikoval, nakonec po vyzkoušení na střelnici pořízena ČZ75 omega kompakt Coby spolehlivá kámoška se mnou běhá kam je potřeba- tzn mezi lidi. Nenosím při běhání/poskakuje, vandrech/váha a na koně+lyže/ nestojím při pádu o polámaná žebra. Plavat se mnou asi taky nepůjde :)



Remy
Příspěvky: 28

Příspěvek#113 » pon 22. lis 2021, 10:00

Tři měsíce pozískání zbrojáku, po kurzu, ze dnene na den, natvrdo.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#114 » pon 22. lis 2021, 22:24

Manipulace se zbrani je automaticka ale mala by podielahat sebekontrole. Uprimne nechapem jak moze niekto dat palec na spust. Mna to ani nenapadne a ten palec mi tam nikdy neide. Ked som pozical mojej zene zbran vybytu a skontrolovanu samozrejme. Tak ten palec naozaj na spust dala. Lenze moja pani nema ZP. Mozem len hadat ze keby mala zp ci by tuto chybu dokazala urobit. Myslim si ze je to o sebareflexii. Ak sa tu niektory necitia a naozaj sami seba dokazu zanalyzovat ze davaju palec na spust tak potom at to nenosia. Ale ak toto pravidlo neni od zaciatku zauzivane, nastavene a naprogramovane tak potom neviem neviem.
Zbran je nebezpecna len ked das palec na spust. Inak nie.
Nic sa nemoze stat kym nezmacknes spust. Tot je cele.
Ziadna veda.

To ze niekto nechce nosit je skor o tom ze sa boji. Nechce, mozni ani nevie na co ma skupinu E mozno len preto ze je to v kurze. Inak neni dovod nenosit hned pokial je palec vzdy mimo spust.

Poviem to sprosto, i ked s nabitou zbranou namieris na nejaku svoju cast tela nechtiac pri manipulacii alebo si uvedomis ze nemieril si do bezpecneho priestoru tak sa nic nedeje pokial nezmacknes spust. Toto sa ale nesmie opakovat. Malo by to byt dalsie pravidlo zauzivane.

To ze niekto povie musim to mat nadrilovane atd atd. To len omluvam sam seba pred samim sebou aby nenosil. Lebo nosit v skutocnosti nechce.

Tot moj nazor.

P.s. predpokladajme ze nositel bere ako samozrejmost kydexove puzdro kvalitne priamo na jeho zbran. V takom pripade naozaj nic nehrozi.
Palec mimo spust. To je cele tajomstvo.

Kurzy a susenie samozrejmost, ale to uz k pouzitiu zbrane. Schopnosti pouzitia uz si musi kazdy zvolit ake chce mat.
Ja nosim pistol (na fakt velky pruser) ktory dufam nikdy nepride. Ale moja primarna zbran je teleskop a pravidelne cvicenie realnej sebeobrany.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#115 » pon 22. lis 2021, 23:02

Este zabudate vy "nositelia" vcetne mna. Na psychologicky blok ktory sa neda natrenovat. A to ci zmacknes spust voci cloveku i ked pojde na teba nozom. Ci to nebudes oddialovat do poslednej chvile a potom uz bude neskoro cokolvek riesit. To nas nenaucia ani na ziadnom kurze, nikde na svete. Kym k tomu nedojde.
Je to ako postavit sa na silnicu oproti iducemu autu
Odskocis alebo zamrznes? Nevies. Neda sa to nasimulovat. To same je zmacknutie spuste voci utocnikovy s nozom trebars. Kym to clovek nezazije nemoze povedat ze to dokaze urobit. (Bodaj by sme to nikdy nezazili ani jeden z nas) preto ( este sa vratim hore) k tomu ze mojou primarnou zbranou je teleskopucka tyc. Lebo nemam psychologicky blok ak pojde na mna utocnik s nozom rozlamat mu ruky a nasledne znehybnit zlomenim nohy. Takze aj ja si prizmam otvorene. Trenujem. Chodim na strelnicu. Strielam coraz lepsie a presnejsie. A budem trenovat dalej az kym nebudem sam pre seba mistr. A aj tak budem trenovat dalej. Ale ci by som dokazal vystrelit voci cloveku? To fakt neviem. A ten kdo povie jednoznacne ze to dokaze tak klame, lebo tiez to sam nevie.

Takze k bezpecnemu noseniu ( aj hned po skonceni ZP) nam nic nebrani. Na tu situaciu tasit a strelit nas nic nepripravy. Takze pri noseni jedine pravidlo, prst mimo spust a neni dovod nenosit. Keby sme boli jak motorkari ne? Ze na ulici ked ideme nositielia oproti sebe tak si pozdravime :-) no ale ako to zistit ze jo? Ze ide vedla kolega nositel :-)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#116 » úte 23. lis 2021, 00:03

1. Je nezmysel nutit ludi co vedia ze by nestrielali k tomu aby nosili.
2. To do akej miery by bol clovek schopny v urcitej situacii jednat sa da urcit psychotestami.
3. Reakcia na utok sa da trenovat, Su na to rozne treningove metody, ale napriklad aj preteky navodzuju stres.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#117 » úte 23. lis 2021, 07:51

Ukončete Off-Topic! Téma je POUZE: "Kdy jste začali nosit zbraň?"

O (bezpečném) nošení či nenošení je tu více dalších témat!



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#118 » ned 28. lis 2021, 09:26

Nenosim pravidelne, po ZP tak pul rok prilezitostne kvuli hotovostem. Naboj mimo komoru a trening taseni s natazenim. Nevidim k tomu duvod, jsme bezpecna zeme.
ps. Nenosim i z duvodu ze clovek se citi s prevahou a taky na to muze dojet.. A kdyz uz, proc bych mel premyslet nad necim co na me utoci s nozem v pokusu me zabit. To nedava smysl nad tim premyslet.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#119 » ned 28. lis 2021, 11:47

Já začal nosit po návratu ze zahraničí několikaleté pracovní zkušenosti, protože v oné vyspělé západní zemi bylo velmi "bezpečno" (hlavně kriminalita) a teroristické útoku (byly a stále jsou) docela pravidelné. U nás se máme dost dobře, ale kdo je připraven není překvapen (Vídeň mám 1.5h autem). Samozřejmě nosím jedině už s nábojem v komoře a k tomu pravidelný trénink.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#120 » ned 28. lis 2021, 14:59

expres píše:...Nevidim k tomu duvod, jsme bezpecna zeme...

To si jistě mysleli lidi v restauraci v Uherském brodě či v čekárně v nemocnici v Ostravě také. Apod.

Jinak já začal nosit okamžitě po pořízení ZP (v ranných devadesátkách, hned jak to šlo) a nosím už více jako to čtvrtstoletí nepřetržitě úplně všude. Dvě věci, bez nichž nevycházím z domu a bez nichž se cítím jako nahý jsou hodinky & zbraň. Naštěstí jsem tu zbraň nikdy nemusel použít (a to ani jako hrozbu) a budu strašně rád, když to tak zůstane na furt. Nicméně pokud bych se dostal do situace jako lidé z událostí které jsem popsal hned na začátku, budu mít imho o trochu lepší pozici, než se prostě odevzdaně nechat zastřelit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kava a 13 hostů