Kdy jste začali nosit zbraň?



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#121 » pon 29. lis 2021, 09:48

Že je naprosto mizivá šance, že se ti stane něco, jako v Brodě, nebo v Ostravě, je nepopiratelný fakt. Nosit s takovým argumentem je trochu jako odmítat vycházet z domu, protože na ulici můžeš potkat Hepnarovou. Dřív na tebe spadne piáno, nebo do tebe uhodí blesk.

Sám píšeš, že ti za přibližně 30 let nošení zbraň k ničemu nebyla, tedy ani k mnohem pravděpodobnějšímu zastrašení nějakého pobudy. Pro dvoumetrového chlapa je naše země relativně bezpečná i večer. Lepší mít a nepotřebovat, než nemít a potřebovat, pak platí spíš pro křehké ženy, takže exprese lze chápat.

Na druhou stranu se na to můžeš dívat jako na pás v autě, prevenci. S tím rozdílem, že pásem nikoho nezabiješ omylem, nebo z nutkání být "ovčáckým psem" v konfliktu, který se tě netýká.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#122 » pon 29. lis 2021, 11:21

getsome píše:...protože na ulici můžeš potkat Hepnarovou. Dřív na tebe spadne piáno, nebo do tebe uhodí blesk...

Dost nešikovné přirovnání. Tyhle události a jejich následky nemůžu moc ovlivnit a ani se jim moc bránit. Nicméně šílenému střelci se bránit mohu, pakliže mám čím. To tvoje přirovnání kulhá na obě nohy. ;)

Raději budu celý život nosit "zbytečně", než jednou jedinkrát litovat, že zbraň u sebe nemám. Lepší mít a nepotřebovat, než nemít a potřebovat platí imho pro všechny.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#123 » pon 29. lis 2021, 12:50

Souhlas, jen s tím, že já doufám, že ji celý život budu nosit "zbytečně" ...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#124 » pon 29. lis 2021, 13:23

Chjooo vlakno je KDY jste začali. Ne proč má jeden, nebo druhej tábor pravdu :( Proč máte lidičky pořád potřebu přesvědčovat druhé o své pravdě, když to není zcela exaktní záležitost?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#125 » pon 29. lis 2021, 13:44

Znova a naposledy:
peggy píše:Ukončete Off-Topic! Téma je POUZE: "Kdy jste začali nosit zbraň?"

O (bezpečném) nošení či nenošení je tu více dalších témat!



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#126 » pon 29. lis 2021, 16:09

Svet sa meni. Ludia prichadzaju o svoje zivotne uspory kvoli nasim vladam... co sa teraz deje. Nastupia exekucie. Atd atd. Okrem toho su tu migranti ... S obyc ludi sa stanu zufalci pohanany touhou prezit. Okrem toho mame tu rozne individua. Roznych fetakov ktory su schopny urobit cokolvek. Pred 20 rokmi netrebalo ani zapinat pas v aut. Na ceste bolo tak malo aut ze sanca ze sa ti neco stane bola takmer nulova. Teraz je sanca mnohem vyssia ze sa domov ako sofer nemusime vratit.

To same i s nosenim zbrane. Ja zijem v uherskom brode mimochodom. Aj v takto malejch relativne neskodnych mestach uz hrozi hrozba. (Vo vatsich mestach Praha brno atd ani nehovorim). A v prvom rade chranime nasich blizkych tym ze chranime seba a ked ideme s rodinou uz duplom mame povinnost ako otcovia chranit svoiich milovanych.

A p.s. zbran sa da pouzit ako velmi ucinna chladna zbran. Tj nemusis hned strielat. Ma kovove casti ktore sa daju pouzit s vysokou razanciou voci utocnikovy.

U kazdeho na povazenou. Kedy zacne nosit. Ale jak tu uz bolo spomenute jedneho dna ju mozes potrebovat a bude doma v trezore, pretoze mas zbrojak skupiny E a ani nevies naco. Len kvoli tomu ze je to v trendu ho mat?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#127 » pon 29. lis 2021, 16:14

Peggy to by bola strasne chladna tema keby tu ludia odpisovali len prispevky typu.
- ja zacal nosit vcera
- ja pred rokom
- ja hned jak som dostal zbrojak.
- ja nenosim vobec...

Je dobre ze si tu vieme podiskutovat si myslim a povedat si dovody. Ci nie?



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#128 » pon 29. lis 2021, 18:09

Napsat kdy a nenapsat proč je sterilní info bez kontextu, přesně podle gusta místních modů :lol:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#129 » pon 29. lis 2021, 18:16

Ale prd. Napsat OD KDY a proč je v pohodě. Ale pak nekonečný flame je prostě kravina.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#130 » pon 29. lis 2021, 19:14

Jeste tedy dodam, ze nosit jsem si troufl az po cca pul roce. Duvod trochu jak s autoskolou. Ze mam papiry neznamena umim ridit, jedem dakar. Nejdriv si vic zastrilet, osahat vlastni, natrenovat i treba to taseni a pak nosit... Mam hluboky respekt ke zbranim.
E, je i obrana obydli kde je to nejcenejsi co mam, rodina. Ziji v Brne, nejakou dobu Praha a nemel jsem nikdy veci potize. Nepocitam par mladistvych bitek spojenych s hospou. Par extremnich udalosti neresim. Vzdyt jsme snad 5 nejbezpecnejsi zeme.
Ale dle moznosti kazdeho soudraha, neberu nikomu jeho moznosti.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#131 » sob 4. pro 2021, 19:15

Nosit jsem začal asi až půl roku od koupě první zbraně (SFP9). Nejdřív jsem začal chodit na tréningy s instruktorem a získal tak potřebné návyky pro bezpečnost svou í ostatních. Je to jak s řidičákem. Jeho získání ještě neznamená, že umíte jezdit...
Dnes nosím skoro pořád. Jen tak pro jistotu, co kdyby nedejbože náhodou...



Kozel
Příspěvky: 64

Příspěvek#132 » pon 6. pro 2021, 16:08

Skoro po roce po získání ZP a po kurzu DP1 od HT. Nenosím pravidelně.



MilanCama
Příspěvky: 36

Příspěvek#133 » úte 7. pro 2021, 00:55

Tak tedy zbraň jsem začal nosit asi když mi bylo tak sedm, možná osm, byly to jednak prak, vlastnoručně vyrobený, pouze s drobnými radami a pomocí, mmch. byl jsem na něj pyšný, trefil jsem s ním za čas co jsem chtěl. No a nožík, rybička, stála tehdy u nás v jednotě asi 10,- Kčs. Vzduchovka u dědy byla bohužel příliš střežená, dala by se nosit dobře, ale tehdy v mých rukou asi pouze jednorázově. Jinak palnou zbraň jsem začal nosit ještě dávno před tím, nežli jsem měl ZP. Po jeho získání jsem začal nosit i v soukromí. Pronosil jsem se přes CZ 83 9 Brow., Tokarev TT33 7,62x25, CZ 82 9 x 18 Mak., PM63 9 x 18 Makarov až ke Glockům 19 a 23. 19 s 9x19 JHP nosím mezi lid a 23 .40 SW FMJ nosím do přírody, do lesa. Venku mám vždy v komoře, doma nikdy, tak to mám já a NIKDY to neměním. Kdo chcete nosit, musíte znát bezvadně dva pojmy, ano, je to NO a KN. Přes to nejede vlak. Musíte je nejen znát, ale zcela pochopit. No a pak si ještě velmi vážně promyslete sami, ve své mysli, jestli, když už na to přijde, opravdu dokážete nošenou zbraň vůbec použít. Jinak noste radši teleskop, nebo kasr, obojí je taky dobrý.



Meru
Příspěvky: 9

Příspěvek#134 » pát 10. pro 2021, 13:55

Nosit jsem začal poté co jsem pořídil pouzdro na nošení (překvapivě). Což bylo asi 3 měsíce po pořízení zbraně. Mezitím jsem sušil, chodil na střelnici, abych dostal větší jistotu do ruky, víc se sžil se zbraní. Samozřejmě bez náboje v komoře, to přišlo daleko později, když jsem získal větší důvěru ve své schopnosti. Obecně odkládat nošení nemá smysl, člověk si musí zvyknout. Nyní beru nošení zbraně jako samozřejmost stejně jako svatá trojice (klíče, mobil, peněženka).



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#135 » pát 10. pro 2021, 15:07

Novy zbrojak, hned ten tyden nakup g26, hned nosil bez naboje v komore.To trvalo tyden, pak s nabojem v komore. Nastesti jsem mel jako 1.zbran subkompakt a ty nejdou spolehlive natahnout 1 rukou, takze nasledovalo bezvycitkove noseni s nabojem v komore. Autem se naucite jezdit jezdenim. Na noseni neni nic sloziteho, jen se treningem zvysuje pravdepodobnost, ze kver neni jen tezitko za opaskem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: 311_Mart, Sody a 21 hostů