Zbraň a otázka "Na co to máš?"

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 2. črc 2010, 14:01

Mnohým z nás se jistě stalo, že někdo z okolí reagoval na informaci o vlastnictví či pořízení střelné zbraně otázkou:

"Na co to máš?"

Může jít o blízkou osobu, která si souběžně s položení této otázky začala právě tvořit názor na nový fakt: "Zbraň ve vlastnictví blízké osoby".
Odpověď může jedince ovlivnit, podobně jako mnohé jiné první zážitky, na velmi dlouhou dobu. Bylo by škoda toho nevyužít nebo dokonce vypadat hloupě.

Moje odpovědi jsou většinou tyto:
1) Na sport a sebeobranu (koneckonců tak jsem to uvedl na žádosti o povolení k nákupu).
2) Protože můžu:) Na rozdíl od většiny lidí.
3) Nikdy nevíš kdy se hodí...

Zpravidla tyto odpovědi používám ve výše uvedeném pořadí, tak jak osoba potřebuje.


Zajímalo by mě jak na onu otázku reagujete vy?

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 2. črc 2010, 14:19

Proč (ne)nosím zbraň:

Nenosím zbraň, abych zabíjel. Nosím ji, abych nebyl zabit.
Nenosím zbraň, abych děsil lidi. Nosím ji, protože svět občas dokáže být děsivé místo.
Nenosím zbraň proto, že jsem paranoidní. Nosím ji, protože ve světě existují skutečná nebezpečí.
Nenosím zbraň proto, že jsem zlý. Nosím ji proto, že už jsem ve svém životě viděl dost zla.
Nenosím zbraň proto, že nenávidím vládu. Nosím ji proto, že do některých věcí mi vláda nemá co mluvit.
Nenosím zbraň proto, že se těším, až ji použiju. Nosím ji, abych se jednou nemusel po zbytek života nenávidět za to, že jsem nebyl připravený.
Nenosím zbraň jako náhražku pohlavního orgánu. Nosím ji proto, že v ohrožení mi originál moc nepomůže.
Nenosím zbraň proto, že chci někoho zastřelit. Nosím ji proto, že chci umřít v devadesáti v posteli, ne zítra na chodníku.
Nenosím zbraň proto, abych se cítil jako muž. Nosím ji proto, že muž se dokáže postarat o sebe a své blízké.
Nenosím zbraň proto, že bych si připadal méněcenný. Nosím ji proto, že proti několika útočníkům bych s holýma rukama byl méněcenný.
Nenosím zbraň proto, abych si hrál na policajta. Nosím ji proto, že v ohrožení nejspíš žádný policajt nebude poblíž.
Nenosím zbraň proto, abych vyhledával problémy. Nosím ji proto, že si problémy mohou najít mne.
Nenosím zbraň proto, že bych miloval zbraně. Nosím ji proto, že miluji život a lidi, kteří mu dávají smysl.

Zdroj: http://www.gunlex.cz/?p=631 přeloženo z http://www.snubnose.info/wordpress/rkba/i-dont-carry-a-gun/

Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 35

Příspěvek#3 » sob 3. črc 2010, 08:57

Miluju zbraně
Miluju své děti
Miluju svou rodinu
Miluju život :mrgreen:



Adam w140
Příspěvky: 31

Příspěvek#4 » pon 5. črc 2010, 12:55

Zbran mam ke sportovnim ucelum a chodim na strelnici. Skladuju ji v trezoru mimo dosah kohokoliv. Nosim vybitou.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » pon 5. črc 2010, 14:19

Ti co mně znají tak ví, že u mně je to koníček už od dětství. S ostatními jsem zatím žádný problém neměl - většinou převládá zvědavost, potěžkat a případně zkusit na střelnici. Prostě sportovní vyžití (nemám rád kolektivní sporty) a relaxace. Na obranu jsem ji "zatím" nepotřeboval. Nosím jen když jedu někam dál, většinou s rodinou.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#6 » úte 6. črc 2010, 08:20

odpovídám,že mě to vždycky bavilo,ale že to nemam na zabíjení.že mě prostě baví se trefovat,ale do terče.navíc jsou to téměř všechno krásné kousky,což většina přitaká :lol:



Martin
Příspěvky: 15

Příspěvek#7 » sob 4. zář 2010, 22:19

Vůbec zvláštní je,že člověk musí "zdůvodňovat", proč střelnou zbraň má. Docela často metrem jedou mladíci s metrovým mečem, zřejmě na sraz histor.šermířů a nikoho to nijak už dneska nerajcuje. Vzal jsem už na střelnici asi 6-8 nestřelců, většinou kamarádek :P a všichni byli nadšeni. Ale pak jsou zase kolegové v práci s názorem "už aby vám to zakázali". Takže se přidávám a ano, zbraň nosím na střelnici a výjimečně u sebe, když jdu třeba s dětmi do lesa. Ale zatím jediní, kdo mě v lese ohrožovali byli před pár lety myslivci na honu :evil: Zbraně mám rád, ale nejsem fanatik, mám rád ten pocit, že je všechno uprostřed terče a nemusím tam mít fotku bývalé manželky ;) Zbraně mám rád, ale nesnáším násilí. Možná pro nestřelce protimluv, střelci jistě chápou. Rád na střelnici taky potkávám lidi s podobnými názory, lidi uvědomnělé a taky ovšem ochotné bránit svoji svobodu. Takže tak nějak :P



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#8 » úte 29. říj 2013, 21:18

Nechci zakládat nové téma a tak využiju tohoto.
Představte si situaci, že bydlíte v bytovce ve vchodě kde je několik bytů a ve všech bydlí převážně důchodci a vy. A teď si tak jdete po schodech se svojí výbavou a potkáte jednu postarší obyvatelku bytovky, kterou velice zajímá co máte v tý tašce. Co byste jí na to odpověděli? Na jednu stranu nemám problém říct co tam doopravdy je, ale na druhou stranu mám trochu strach, že pro takovýhle lidi to bude těžký k pochopení a možná i odsouseníhodné :-) Přeci jen představa, že bydlím v baráku s ozbrojeným maniakem není nic moc.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#9 » úte 29. říj 2013, 21:43

Když se bude na pravdivou odpověď tvářit "divně", nabídni jí, že až ji přepadnou, pokusíš se jí sehnat neozbrojenou pomoc :)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#10 » úte 29. říj 2013, 21:45

Zkusil bych to pres ten sport - jsem sportovni strelec a hotovo. Podle reakce bych pripadne sdelil vic informaci. Jsou lidi, ktery to zajima a reknou ti, ze vzdycky chteli mit zbran, ale prislo jim to moc slozity, drahy atd., s tema se o tom necha mluvit a maji zajem si i zastrilet, kdyz ted poznali cloveka se zbrani. Opakem jsou ti, co maji vzite predstavy z televize a tezko jejich nazor zmenis.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#11 » úte 29. říj 2013, 21:47

ja strkam kosu(pouze sklopka) do tasky na bambinton :D takze no problem navic tam muzu nosit celou vybavu jak na tenis, bambinton tak plus kosu s tunou munice a zasobniku :D a nikdo nemuze nic poznat... sklopka se tam da nosit se zasobnikem... jestli ses fajnsmekr tak se sklopka se zasobnikem mimo da nosit jenom v obalu na raketu na tenis nebo bambinton :D jinak jestli je zvedava sousedka tak ji rekni pro ni dostacujici odpoved :) treba pruty na ryby to vypada podobne

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#12 » úte 29. říj 2013, 22:03

Co je komu do toho? I kdybych se třeba blbě chytil tyče v dopravním prostředku tak, že by ostatní na malý okamžik zahlédli (právník mi potvrdil, že v tomto okamžiku ještě nejde o viditelné nošení) můj kvér, tak je mi fuk, co si kdo myslí (i když spoustu lidí napadne, že jsem mafián - mimochodem, prý tak občas na cizí lidi působím, obzvlášť když si nasadím sluneční brýle :lol: 8-) - i proto tahle přezdívka). V okamžiku, kdy nikoho neohrožuju, tak je to jen můj problém (potažmo problém policie), co mám u pasu a proč. Jinak se ztotožňuji s názorem Martina.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#13 » úte 29. říj 2013, 22:21

Nase bytovka nez jsem se prestehoval do domu byla celkem "specificka". Byly to 4 byty, dva dole a dva nahore. U me devitka, sousedka naproti policistka z kriminalky (takze taky porad nosila), soused pod nama vasnivej lovec, doma nekolik dlouhych a nejaka kratka. Jen posledni byt nejak nezapadl, byl to socialne slabsi par co si obcas neco vypil. Takze nebylo co komu vysvetlovat, ba naopak jsme se casto na schodech pri ceste do sklepa nebo s odpadky "zakecali" na tema Kterou jsi dneska sel vyvencit, Jak to litalo atd :-)
Docela funny mohla byt situace, kdyby se nekdo pokusil v nasem dome loupit...z kazdych dveri by na neho koukala nejaka hlaven :-) :-) Pro zlodeje/nasilnika/vraha dost blba volba domu pro jeho nekale umysly...
Naposledy upravil(a) ravo001 dne úte 29. říj 2013, 22:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#14 » úte 29. říj 2013, 22:23

bydlim v lokalite kde se stavi nove domky a obcas pribyvaji novi i kdyz vzdalenejsi sousede. jeden takovy se zastavil kdyz sel kolem a predstavil se jako novy soused. Dali jsme se do reci a protoze jsem se prave vratil ze strelnice a tahal z auta vybavu tak se zeptal co a jak. Jeho reakce na to ze mam doma zbrane byla ze je dobre vedet ze nekdo v okoli je pripraven a vybaven kdyby se neco, nedejLókimu, podelalo.

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#15 » úte 29. říj 2013, 23:25

Krátké nikdo nevidí, a na dlouhé jsem pořídil pouzdro na pruty s velkým nápisem "fishing tackle". Tomu fishing všichni rozumí, a zatím se na to nachytali i všichni známí, kteří ví, že střílím a ptali se, kam chodím na ryby... Navíc se do té tašky vejde mosinka 1891/30 s nasazeným bodákem a do druhé kapsy kosa, do menších kapes střelecký průměr na jednu návštěvu. A ještě navíc byla levnější než obdobná "taška na zbraně"

A pokud jde o známé, a jejich "všetečné" otázky, tak jako první odpovídám, že jestli chtějí, můžou si to vyzkoušet - ti, kteří chtěli a vyzkoušeli, zatím všichni pochopili. A pokud neprojeví žádný zájem, tak to uzavřu tím, že jsou legální a nemíním nikoho vraždit. (Ostatně myslivost se mě osobně příčí hlavně ze strachu, že bych to zvíře trefil blbě a ono zbytečně trpělo - pokud mě někdo přepadne, tak ať trpí.)

Hodně specifická situace byla svého času ještě se spolubydlícím na pokoji na privátě, který pořád rýpal, že se jednou neprobudí, protože ho zastřelím... tak jsem mu ukázal jeho kuchyňský nůž a řekl, že nejsem tak blbý, abych jej ve spánku zabíjel tak hlučně, že by mě brzo chytili... očividně pochopil a za měsíc jsme šli na střelnici :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AT.50, Lukass_m, pan_cerny, Seznam.cz a 18 hostů