Zbraň a otázka "Na co to máš?"



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#256 » pát 6. zář 2019, 13:21

Společné šatny ani wellness jí nevadí, takže o střelnici.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#257 » pát 6. zář 2019, 16:26

Pri mne vie minimum ľudí, že mám ZP. Skôr som dostával otázku "na čo to chceš", čo je ale viac menej to isté.

Akonáhle niekto musí položiť otázku "na čo to máš" tak je jasné, že buď má ružové okuliare pri pohľade na svet a spoločnosť, alebo čierne okuliare pri pohľade na zbraň a kohokoľvek s ňou. Mám 100 dôvodov vlastniť a občas nosiť zbraň, ale argumentovať a vysvetľovať väčšinou nemá zmysel.

Osvedčilo sa mi vyhýbať sa pokusom o serióznu konverzáciu s kýmkoľvek kto sa niečo také pýta, a povedať niečo v zmysle "Športová malorážka". Je tam slovo šport, šport je dobrý. Je tam slovo malorážka, tak to asi nebude tak strašné že by to niekomu ublížilo, keď je to malá ráž (čo je pravda je irelevantné, vnímanie je približne takéto). Tým strieľajú aj na biatlone, tak to je asi ako tá vzduchovka. "Športová malorážka" je najlepšie vysvetlenie, ktoré vrele doporočujem ak sa nechcete nechať vtiahnuť do hlbokého rozhovoru o bezpečnosti spoločnosti, kriminality alebo psychopatie.

Inak túto otázku neviem brať vážne a deflektujem ju humorom, niečo v zmysle:
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aN0rXeb_460svvp9.webm


Keď ale do toho ten čas a energiu na argumentáciu dáte, môže to vyzerať takto:
(moja priateľka / manželka)
Rok 1 -> zbrane sa mi hnusia, odmietam ich a ktokoľvek by zbraň mal je zlý človek. Kto mečom bojuje mečom aj zahynie. Akceptujem len vzduchovky.
Rok 2 -> zbrane nemám rada, ale chápem že by ich chcel niekto mať. Poľovníci alebo športovci. Inak sú to psychopati. V mojom dome nie.
Rok 3 -> Zbrane nie sú zlé, ale radšej sa im vyhnúť. Len to môže privolať problémy. Ale chápem že by niekto chcel mať doma na obranu zbraň, ale ak by som mala deti, v mojom dome nie.
Rok 4 -> Zbrane sú zvláštny nástroj... v mojom dome OK, ale keby boli deti, jedine zamknuté. (zbrane, nie deti)
Rok 5 -> Zbrane sú užitočná vec, v správnych rukách. Ale bojím sa ich a nechcem ich, ale chápem ak ty hej, ale veríš si že v tvojich rukách sú bezpečné, lebo ja svojím rukám neverím...
Rok 6 -> Zbrane nie sú také škaredé, nudné a nebezpečné ako som si myslela. Vyzerá to s nimi celkom zaujímavo. A v tomto svete sú určite vhodné ako nástroj rýchlej pomoci pre slušného občana.
Rok 7 -> Zbrane sú možno trochu cool. A asi by bolo dobré mať niečo také na obranu doma, a na šport ak ťa to baví. Ja s tým ale nechcem robiť, ale bola by som asi rada keby sme to mali.
Rok 8 -> Zbrane sú cool. Asi by som sa chcela s tým naučiť robiť. Vezmeš ma niekedy na strelnicu?
Rok 9 -> Takže, určite mi stačí skupina B a E?



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#258 » ned 8. zář 2019, 14:50

To je super pokrok. Ale vzhledem ke střední době trvání vztahu (aspoň v mém okolí) je nutné začít ihned po prvním rande, aby se to stihlo :-).

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#259 » pon 17. úno 2020, 14:38

Na co to máš? - Na střílení, přece nebude ležet v trezoru.
Do čeho? - Do terče, přece nebudu střílet do lidí (není-li to nutné).
Proč jí máš u sebe (krátkou)? - Lepší mít a nepoužít, než nemít a potřebovat.

No a pak se většinou dostaneme k tomu, že když už má ZP i zbraň taťka a bráška a když už chodím na střelnici asi 9 let jako fotograf a za zábavou s partou fajn lidí, tak jsem se prostě rozhodl do toho "taky praštit" ať taky můžu dělat rámus :D



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#260 » pon 17. úno 2020, 15:28

Na obranu. Mám rodinu. Znalým netřeba vysvětlovat, odpůrcům škoda vysvětlovat.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#261 » úte 18. úno 2020, 13:37

A pak jsou i rychlejsi zpusoby presvedcovani manzelky... treba
Milacku, asi prisel cas udelat si zbrojak.
Tak jo, ja taky.
:))



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#262 » stř 19. úno 2020, 05:49

Arc píše:Pri mne vie minimum ľudí, že mám ZP. Skôr som dostával otázku "na čo to chceš", čo je ale viac menej to isté.

Akonáhle niekto musí položiť otázku "na čo to máš" tak je jasné, že buď má ružové okuliare pri pohľade na svet a spoločnosť, alebo čierne okuliare pri pohľade na zbraň a kohokoľvek s ňou. Mám 100 dôvodov vlastniť a občas nosiť zbraň, ale argumentovať a vysvetľovať väčšinou nemá zmysel.

Osvedčilo sa mi vyhýbať sa pokusom o serióznu konverzáciu s kýmkoľvek kto sa niečo také pýta, a povedať niečo v zmysle "Športová malorážka". Je tam slovo šport, šport je dobrý. Je tam slovo malorážka, tak to asi nebude tak strašné že by to niekomu ublížilo, keď je to malá ráž (čo je pravda je irelevantné, vnímanie je približne takéto). Tým strieľajú aj na biatlone, tak to je asi ako tá vzduchovka. "Športová malorážka" je najlepšie vysvetlenie, ktoré vrele doporočujem ak sa nechcete nechať vtiahnuť do hlbokého rozhovoru o bezpečnosti spoločnosti, kriminality alebo psychopatie.

Inak túto otázku neviem brať vážne a deflektujem ju humorom, niečo v zmysle:
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aN0rXeb_460svvp9.webm


Keď ale do toho ten čas a energiu na argumentáciu dáte, môže to vyzerať takto:
(moja priateľka / manželka)
Rok 1 -> zbrane sa mi hnusia, odmietam ich a ktokoľvek by zbraň mal je zlý človek. Kto mečom bojuje mečom aj zahynie. Akceptujem len vzduchovky.
Rok 2 -> zbrane nemám rada, ale chápem že by ich chcel niekto mať. Poľovníci alebo športovci. Inak sú to psychopati. V mojom dome nie.
Rok 3 -> Zbrane nie sú zlé, ale radšej sa im vyhnúť. Len to môže privolať problémy. Ale chápem že by niekto chcel mať doma na obranu zbraň, ale ak by som mala deti, v mojom dome nie.
Rok 4 -> Zbrane sú zvláštny nástroj... v mojom dome OK, ale keby boli deti, jedine zamknuté. (zbrane, nie deti)
Rok 5 -> Zbrane sú užitočná vec, v správnych rukách. Ale bojím sa ich a nechcem ich, ale chápem ak ty hej, ale veríš si že v tvojich rukách sú bezpečné, lebo ja svojím rukám neverím...
Rok 6 -> Zbrane nie sú také škaredé, nudné a nebezpečné ako som si myslela. Vyzerá to s nimi celkom zaujímavo. A v tomto svete sú určite vhodné ako nástroj rýchlej pomoci pre slušného občana.
Rok 7 -> Zbrane sú možno trochu cool. A asi by bolo dobré mať niečo také na obranu doma, a na šport ak ťa to baví. Ja s tým ale nechcem robiť, ale bola by som asi rada keby sme to mali.
Rok 8 -> Zbrane sú cool. Asi by som sa chcela s tým naučiť robiť. Vezmeš ma niekedy na strelnicu?
Rok 9 -> Takže, určite mi stačí skupina B a E?


Rok 10 -> Trezor nepotřebuju, stačí mi jedna krátká a jedna dlouha
Rok 11 -> Nakonec to jsou tedy 3 zbraně, to někam chovám
Rok 12 -> Do skříně se mi vedle zbraní nevejde oblečení
Rok 13 -> Mám krásnou trezorovou místnost



Sirius.black
Příspěvky: 2

Příspěvek#263 » pát 15. kvě 2020, 08:30

Já mám výhodu, že dva z mých třech bratrů mají ZP už několik let, třetí byl s náma třema na střelnici a moc se mu to líbilo (možná je nahlodanej). :-)
Mamka je pragmatička, takže té nic nevadí, taťka výrobce nožů a sportovní lukostřelec, ten má rád chladné zbraně, ale proti palným nic nemá.
Manželka je z myslivecké rodiny, tchán i švagr mají ZP a lovecké kulovnice.
U mě to bylo spíš "a kdy si udeláš ZP Ty?". :-)
Manželka zatím ZP nemá, ale moc chce (i LL). To me stačí ZP, po zvířátkách střílet nechci :-).
V práci to nikdo neví a tak to i zůstane.
I když jednou jsem se bavil s kolegyní (po tom útoku v Ostravské nemocnici) a ona říkala "už si ten zbroják taky musím udělat, abych se nemusela bát, že budu jen bezmocně přihlížet".
Takže jsem na otázku: " na co to máš" zatím odpovidat nemusel.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#264 » pát 15. kvě 2020, 09:31

Ti co mají ZP se neptají. No a na ironickou sluneční otázku" K čemu ti to je?" odpovím: "Hovno ti je po tom"



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#265 » pát 15. kvě 2020, 09:47

Myslím, že vhodnější je "To bys nepochopil". Jednak to není až tak útočné (jen malinko ;) ) a hlavně mu bude vrtat hlavou, jak to bylo jako myšleno.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#266 » pát 15. kvě 2020, 09:58

Souhlas. Někdy je určitá možnost někoho přesvědčit (to ale musíte poznat), většinou nemá smysl tím ztrácet čas a třeba to i zhoršit.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#267 » pát 15. kvě 2020, 11:18

Já nesouhlasím. Většinou to smysl má a nejhorší výsledek za celou dobu byl akorát neutrální postoj. Což je vlastně také úspěch, z původního antigun.
Problém je někdy čas, někteří změní stanovisko (anebo si zvyknou) až po letech třeba. Takže to chce trpělivost atd. Spíš odpověď "hovno ti je po tom" považuji za nejhorší možnou.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#268 » pát 15. kvě 2020, 16:29

Já většinou odpovídám větou: ,,Protože mi to přijde jako dobrej nápad''.

Když se pak debata stočí na téma jestli je nabitá, tak odpověď je: ,,Na co by mi byla dobrá nenabita zbraň?''

Další debata se obvykle nekoná. Na druhou stranu se s tím nikde nechlubim, takže těch debat není moc.

Žena zbraně ignoruje, dětem se zdají moc těžké a nudné (zatim).



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#269 » pát 15. kvě 2020, 16:55

cipis píše:Já nesouhlasím. Většinou to smysl má a nejhorší výsledek za celou dobu byl akorát neutrální postoj. Což je vlastně také úspěch, z původního antigun.
Problém je někdy čas, někteří změní stanovisko (anebo si zvyknou) až po letech třeba. Takže to chce trpělivost atd. Spíš odpověď "hovno ti je po tom" považuji za nejhorší možnou.

Píšu, na ironickou a sluneční otázku. Pokud někdo projeví opravdový zájem, odpovím a pozvu na střelnici.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#270 » pát 15. kvě 2020, 17:15

@ sonor Ta první Tvoje reakce mi přišla taková upřímnější ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Redsnake a 14 hostů