Nedostupnost serveru

Připomínky k hlavní části serveru
Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#76 » ned 1. bře 2020, 10:01

Tiež sa mi to stáva poslední dni, občas mi to načítava extrémne pomaly až hodí error že je to nedostupné. Niekedy sa mi to načíta ale naozaj veľmi pomaly a inokedy to ide normálne. Niečo asi nie je v poriadku. Môj internet aj PC sú na 100 % OK.



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#77 » ned 1. bře 2020, 13:02

Nedostupnost služby na 80 i 443 jak z CR, tak USA od minimálně 12:26 na několik minut. Na ICMP a FTP odpovídá. Někdo tam má cosi rozbitého, asi nezbyde provozovateli než se obrátit na poskytovatele. A pokud před tím mají krabici naše služby, tak by si měly zadat ticket na svého dodavatele.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#78 » ned 1. bře 2020, 16:22

Jsem rád, že nejsem sám. Právě jsem měl v plánu zakládat vlákno :lol:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#79 » ned 1. bře 2020, 17:54

Připadá mi že výpadky jsou ve vlnách. Chodím sem třeba 8x za den na 5 minut. Každý druhý třetí pokus o tuto seanci stránka nelze zobrazit nebo nějaký chyba SQL databáze nebo co. Za pět minut už to zase jde. Přes pracovní den méně casto, večer a celý den víkendy více často.



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#80 » ned 1. bře 2020, 21:14

Nikdy mi ZK nevrátilo interní chybu. Vždy to bylo buď ok nebo pomalé nebo web úplně nedostupný (málo kdy, ale zrovna teď nejde odeslat).

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#81 » ned 1. bře 2020, 21:45

Chyba 500 byvala driv. Ted nekolik dni je to strasne pomale

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#82 » pon 2. bře 2020, 00:08

A správci neví čím to je? Také s tím mám cca týden problémy. Můj odhad je, že na serveru běží ještě nějaké služby, které mají přednost a web má prostě smůlu.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#83 » pon 2. bře 2020, 00:21

Co by na webhostingovém serveru mělo tak zatěžujícího běžet? Tam by měly mít i rozumně nastavené limity na na běh scriptů, pokud by to někdo cyklil...
Kdyby byla nadměrná zátěž kontinuální byla by ještě možnost DDoS útoku, ale tomu se dá bránit.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#84 » pon 2. bře 2020, 02:43

Ahoj, o problémech vím, příčiny se snažím dopátrat. Zdá se mi, že je na straně hostingu, ale řeším to s nimi. (Kdoví proč se občas VPS v neustálých cyklech restartuje.)
Mezitím pracuji na aktualizaci webu na novější systém, abych mohl převést web na novější a pravděpodobně rychlejší infra. Prosím ještě trochu o trpělivost, snad to pak bude lepší :)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#85 » pon 2. bře 2020, 09:17

Díky :thumbup:

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#86 » pon 2. bře 2020, 13:12

Držím palce, ať se ta aktualizace povede. Je pravda, že se to seká, ale pořád lepší, než v Rakousku. Jezdím tam do jednoho penzionu a při pokusu o otevření těchto stránek hlásí wifi: "Diese seite ist gesperrt (weapons)" :-)

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#87 » pon 2. bře 2020, 15:36

"Diese seite ist gesperrt (weapons)" - ano to může být jeden z důvodů. Servery hostingu dle geolokace jsou v Děčíně, pokud se v některých chvílích routuje přes Německo (to není nijak vyjímečná situace, routery si hledají nejrychlejší cestu), je možné že packety s hostname domény "zbranekvalitne.cz" nějaký agilní filtr zahazuje.
ICMP s IP adresou serveru (ping) procházejí vždy.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#88 » pon 2. bře 2020, 15:48

Pánové, zásadně to omezuje možnost názorové výměny v Hospodě.



takže to tak nechte už na furt, díky :-D



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#89 » pon 2. bře 2020, 16:08

anebo tam přidejte ještě klíčová slova typu Zeman, eurobolševik a radši i korona :-)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#90 » pon 2. bře 2020, 19:52

Premistit na https a melo by byt po cenzure...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů