Chyba v sekci Manipulace se zbrani - obrazky

Připomínky k hlavní části serveru


Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#1 » ned 3. pro 2017, 18:39

Zdravim,

v sekci k manipulaci https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/manipulace-se-zbranemi
je nekolik obrazku, u kterych se obavam, ze by vedly k ukonceni zkousky.

Jde hlavne o:
- https://zbranekvalitne.cz/bundles/czechnologyzbrane/texty/manipulace/kkz_75_02.jpg - prst viditelne v prostoru spouste
- https://zbranekvalitne.cz/bundles/czechnologyzbrane/texty/manipulace/kkz_82_01.jpg - prst nebezpecne v prostoru luciku, da se snadno polemizovat, ze pri stresu (postaci leknuti se) snadno dojde ke stisknuti pesti a tim vystrelu
- v podobnem duchu jsou obrazky v okoli
- zde bych radeji videl obrazky, kde prst je viditelne podel ramu zbrane, nikoliv v okoli spouste

V.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#2 » ned 3. pro 2017, 20:25

:roll: prst neni v lučíku, ale vedle lučíku a to je tak težký zapojit selskej rozum a prostě mít prst úplně mimo? fakt nechápu :roll:



Glabro
Příspěvky: 21

Příspěvek#3 » ned 3. pro 2017, 20:38

Nechápete o co OP šlo: tyhle fotky mají sloužit instruktážním účelům pro lidi, kteří se připravují na zkoušku na ZP. Pokud někdo z nich se bude fotkami řídit a během zkoušky bude mít mimo střelbu prst, jako na fotkách a komisař si toho všimne, tak s nejvyšší pravděpodobností končí. OP navrhnul výměnu fotek za takové, kde je prst viditelně na těle zbraně a mimo lučík. Osobně souhlasím.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#4 » ned 3. pro 2017, 21:36

No ta druhá fotka je dle me v pohodě, ale u té první, prst v lučíku evidentně je, ikdyž se v instruktáži píše:Uchopení zbraně do pravé ruky tak, aby ukazovák nebyl umístěn v lučíku nebo dokonce na spoušti a palec spolu s ostatními prsty pevně obepíná rukojeť pistole. Takto je pistole držená po celou dobu manipulace.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#5 » ned 3. pro 2017, 22:47

souhlasím. první fotka hodně neštastná, nebezpečná pro zkoušku. Druhá , no učebnicová zrovna není, ale účel plní. Prostě to nedrží na rámu, ale je profík a vedle lučíku. Začátečníci a krátkoprsťáci drží na rámu. Jestli fotky někdo kdysi dělal doma na koleně, aby bylo aspoň něco (což je super že si někdo dal tu energii) tak OK a vyhovuje i dnes.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#6 » pon 4. pro 2017, 07:11

Pokud někdo nepoužívá vlastní úsudek a jen slepě kopíruje z obrázků z internetu, tak by ten zbroják asi raději mít neměl ...

Pokud prostě vím, že prst do lučíku a na spoušť patří jen v případě střelby, tak na tom snad nějaký ne zcela správný obrázek nic nezmění.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#7 » pon 4. pro 2017, 07:42

Předpokládám, že stránky jsou určeny hlavně novým uchazečům o ZP. Pokud i policie doporučuje si číst Zbraně Kvalitně při přihlášení na zkoušku, tak předpokládám scénář učení se takto:
- studium stránek
- kurz nebo dobrovolník
- další studium stránek
To poskytuje dost prostoru k získání špatných návyků, které se pak musí přeučit. Nedej bože, aby do kurzu podle obrázků si to sušil na airsoftovce.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#8 » pon 4. pro 2017, 07:54

A když neuděláš zkoušku, tak zažaluješ admina webu a policistu, co Ti dal ten odkaz ??

Koukám, že postoj "zadarmo to pro mne udělejte a já Vám řeknu, jak to chci" se dostal už i sem ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#9 » pon 4. pro 2017, 09:02

Ony ty obrázky vznikly podstatně dříve než nové přílohy prováděcích pokynů. V té době bylo vše tak trošku jinak. Osobně mě vadí prst na spoušti. V lučíku za spouští fakt ne. Je pravda, že takto bych to nikdy neučil ale úvodní věta mého příspěvku to dost vysvětluje. Navíc souhlasím s kolombem. Dělat praktickou přípravu podle fotek, videí a kamaráda zdarma není úplně šťastný způsob.

P.S. Je daleko větší škoda, že tu pořád není uvedena aktuální legislativa. Chápu, že zadarmo se dělá špatně ale zbytečně to těmto jinak vynikajícím stránkám ubírá na kvalitě.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#10 » pon 4. pro 2017, 09:24

Naprosto souhlasím, že učit se jen podle webu a videí nemůže fungovat.
Když jsem se učil na zkoušku, tak jsem četl jen teorii a manipulaci si nechal vysvětlit profesionálně na střelnici, kde jsem měl napsanou zkoušku.
Ale jak říkáš, na webu by měly být kvalitní materiály. Nebo raději je tam nemít. K těm fotkám jsem se dostal tak, že kamarád byl na profi kurzu a říkali mu tam pár věcí, se kterými jsme dva držitelé ZP nesouhlasili - tak jsme brali, že Zbraně Kvalitně musí mít pravdu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » pon 4. pro 2017, 09:46

Předáno adminovi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů