Dopravní přestupek (0,34 promile v krvi) před zkouškou na ZP



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#16 » pon 15. čer 2020, 12:01

Reagoval jsem hlavně na Tvoje
Milkyway píše:Pokud by PČR vyhodnotila, že nejsi ....tak Tě ani [na zkoušku, pozn. Rumburak] nepozvou.

v tom smyslu, že si spíš myslím, že k případnému spolehlivostnímu problému (obecně, kolega zde má zatím počet přestupků = 1) dojde až později po zkoušce, a to po předložení žádosti o vydání ZP, protože:
§ 24
Vydání nového zbrojního průkazu
...
(3) Žádost o vydání nového zbrojního průkazu předkládá držitel zbrojního průkazu
příslušnému útvaru policie nejméně 2 měsíce a nejdříve 6 měsíců před uplynutím doby
platnosti dosavadního zbrojního průkazu.
(4) Při rozhodování o vydání nového zbrojního průkazu posuzuje příslušný útvar policie
také bezúhonnost a spolehlivost žadatele o vydání nového zbrojního průkazu podle § 22
a 23.


Způsob výzvy ke zkoušce byl vedlejší věc - ukázka možné lokální praxe.



cipis
Příspěvky: 2144

Příspěvek#17 » pon 15. čer 2020, 12:22

Kolega má zatím nula přestupků, protože, pokud jsem to dobře pochopil, tak to poslali do řízení.
Takže ikdyž to dopadne pro něj blbě, tak to bude mít až kdovíkdy, pokud v té obci nejsou nějak moc akční. Ze zákona dva roky ... Takže jestli bude 9.7. zkouška, tak pak dá žádost o zbroják a během max. dvou měsíců ho dostane, bez ohledu na stav toho jeho možného přestupku. A až někdy to řízení proběhne, tak v nejhorším bude muset bumbat kofolu tři roky, aby náhodou nedostal druhej zbytkáč.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#18 » pon 15. čer 2020, 12:27

jj, ten 1 jsem myslel "na cestě", je to fuk, ale kofolu bych přes den radši pil už teď, ten nový zvyk je lepší získat co nejdřív.



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#19 » úte 16. čer 2020, 10:24

Děkuji všem za reakce. Vzpomněl jsem si nicméně, co se přestupků týče, že jsem při parkování v práci v nemocnici kvůli katastrofické situaci s parkovacími místy a spěchajíce na vizitu za pacienty a operační sál, stál částí auta na veřejné zeleni, za což mi policie dala botičku (dle jejich slov mě někdo udal a proto to museli řešit, jinak kdyby bylo "na nich", tak se dala věc řešit domluvou, což v případě udání nelze) zaplatil jsem blokovou pokutu za přestupek - zábor veřejné zeleně, cca 4 měsíce zpátky. Nejsem si jistý, ani po prostudování zákona, zda by tento typ přestupku měl souviset se spolehlivostí, či nikoliv. Pokud ano, tak budu mít přestupek logicky více než jeden. Zvažuji proto, zda má smysl se zkoušky účastnit (se související finanční a časovou investicí atd.), aby po případném úspěšném absolvování zkoušky žádosti o vydání ZP nevyhověli, nebo mi ZP po pár týdnech/měsících odebrali, jakmile se "dořeší" přestupkové řízení ohledně pozit. dechové zkoušky.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3022

Příspěvek#20 » úte 16. čer 2020, 10:28

Neumím to doložit v zákonech, ale kdyby za 2x parkování měli odebírat ZP, tak střelnice jsou prázdné. A protože se to neděje, parkování se tam určitě nepočítá.Na zkoušky běž.

Mýlím se když řeknu, že když se ZP vrací z čistírny, zkoušky se znovu nedělají?

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#21 » úte 16. čer 2020, 10:31

Jdi na zkoušky a pak.... se uvidí!
Máš možnost i odvolání a podobné věci. A z té "ekologické havárie", kdys parkoval jedním kolem na trávě, si už nic nedělej. Trochu si víc věř....nespáchals hrdelní zločin!



kolemjdoucí
Příspěvky: 823

Příspěvek#22 » úte 16. čer 2020, 11:26

V dopravních přestupcích je relevantní jen alkohol a drogy. Viz můj předchozí příspěvek. Takže parkování neřeš.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#23 » úte 16. čer 2020, 13:48

Nedávno mě do datovky přišel "ZÁZNAM O VYUŽÍVÁNÍ ÚDAJŮ V REGISTRU OBYVATEL" a z něho plyne že "Kontrola svéprávnosti osoby v CRZ" probíhá dvakrát ročně. Máte to stejně nebo frekvence záleží na místních odděleních?
Předpokládám že souběžně proběhne lustrace i ostatních rejstříků...
Proto se taky přidávám k tomu na zkoušku jít, i kdyby byly nějaké potíže neměly by se projevit hned, pokud nebude prohřešek zapsaný v době procesu vydávání ZP je čas situaci řešit.
To parkování je v pohodě a k tomu chlastu je rozhodující co bude v krvi, každopádně právníka a projít si https://www.30kmh.cz/



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#24 » úte 16. čer 2020, 15:59

Bohužel, jak jsem zmínil již ze začátku, na odběr krve jsem nejel a souhlasil s výsledkem dechové zkoušky (podepsal protokol o přestupku a "účtenky" z Drageru) a tím Policie postoupila dále přestupek do správního řízení. Již jsem tohle diskutoval na 30khm.cz a chyb jsem udělal při jednání s Policií více. Nikdy jsem se v podobné situaci neocitl, tak jsem nevěděl, jak se zachovat (ani jsem popravdě nepředpokládal, že bych v krvi mohl mít zbytkáč).

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#25 » úte 16. čer 2020, 16:38

Jo promiň, četl jsem jen tvůj úvodní koment s popisem situace a pak některé reakce.
Každopádně škoda no.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#26 » úte 16. čer 2020, 20:06

Jak psali ostatní . Pokud je to první přestupek tak to na ZP nebude mít vliv. Parkování na trávě se nepočítá.
O řidičák přijdeš a zaplatíš pokutu. U nás je tolerance 0, ale ve skutečnosti je to 0,24 a ty jsi měl víc.. Policie taky udělala chybu. Neměla tě nechat pokračovat v jízdě.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#27 » úte 16. čer 2020, 20:24

Nedalo by se to potom napadnout ve správním řízení, že pokud ho policie nechala pokračovat v jízdě, tak vlastně nebyl pod vlivem a přestupek se nestal?



Piggy
Příspěvky: 1906

Příspěvek#28 » úte 16. čer 2020, 20:31

Jsou dvě různé verze přestupku: "jízda pod vlivem" a "jízda po požití" (přesněji "požití před jízdou"). Zdá se, že to druhé přiznal ("zbytkáč").

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#29 » úte 16. čer 2020, 22:32

tst píše:.........zaplatil jsem blokovou pokutu za přestupek - zábor veřejné zeleně, cca 4 měsíce zpátky. Nejsem si jistý, ani po prostudování zákona, zda by tento typ přestupku měl souviset se spolehlivostí, či nikoliv. Pokud ano, tak budu mít přestupek logicky více než jeden........


Tím že jsi zaplatil jsi přestupek uznal
Zábor veřejné zeleně?Nevím......Ale neoprávněný zábor veřejného prostranství (třebas i vozidlem) spadá pod přestupky proti veřejnému pořádku a tam je to prekérka.

audis píše:Neumím to doložit v zákonech, ale kdyby za 2x parkování měli odebírat ZP, tak střelnice jsou prázdné. A protože se to neděje, parkování se tam určitě nepočítá.


Není parkování jako parkování.To by jsi nevěřil.



kolemjdoucí
Příspěvky: 823

Příspěvek#30 » stř 17. čer 2020, 05:54

staM> Dobrá poznámka. Netušil jsem, že špatné parkování může jít mimo dopravní přestupky. Takhle to vypadá, že tst bude mít bohužel dva záseky a bude si muset počkat... Více se o tom diskutuje zde: http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=10571

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů