Nákupní povolení přes datovou schránku



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#316 » stř 15. zář 2021, 08:03

Nevíte někdo, jestli je v plánu propojení CRZ do portálu občana? Že by se člověk podíval na svá nákupka a jejich platnost, popřípadě když prodává na nákupko kupujícího jako obyčejný občan? 2019 nějaké zprávy byly, ale od té doby ticho po pěšině. A jako bonus bych bral hlídání termínů ZP a zdravotka s notifikací.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#317 » stř 15. zář 2021, 18:59

Určitě se na to dostane. Ale až budou přístupné důležitější registry.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 854

Příspěvek#318 » čtv 16. zář 2021, 13:47

Nemyslím. CRZ nejsou jenom nákupka.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#319 » čtv 16. zář 2021, 14:17

Čerstvá zkušenost z Příbrami. Podal jsem žádost o NP přes datovku a standardně mi to padlo na Příbram. Důvody sběratelství, sport a ochrana. Nestandardně volali zpátky, že jsem NP vyplnil špatně a mám ho poslat znova. Na mojí otázku "Proč?" jsem dostal odpověď "Protože nemůžete mít najednou zaškrtnuté sběratelství a cokoliv jiného. Takže jestli si z té zbraně chcete vystřelit, tak škrtněte sběratelství a pošlete to znova."
Odpověděl jsem, že nic znova posílat nebudu a pokud je moje žádost špatně, tak ať jí standardně zamítnou dle správního řádu. Jejich odpověď byla "Tak dobře, chtěli jsme se jen domluvit."

Samozřejmě pokud mi přijde zamítnutí, tak se proti tomu odvolám. Normálně jim to trvá chvilku. Mám ale takový pocit, že teď to budou dělat na truc těch 30 dní. Ale neva, nespěchám na to :)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#320 » čtv 16. zář 2021, 19:43

Dobře ty, tak se na ně musí.



Redsnake
Příspěvky: 307

Příspěvek#321 » pát 17. zář 2021, 07:43

Mám stejnou zkušenost z Prahy. Při podání s důvody sběratelství, sport a ochrana taky telefon a snaha se domluvit, ať to pošlu jinak, ideálně bez sběratelství. Ukázalo se, že důvodem je, že potom musí vystavovat dvě povolení, jedno čistě na sběratelství a druhé na sport/ochrana. Zřejmě se kroutí protože je s tím víc papírování.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#322 » pát 17. zář 2021, 08:44

Proc dve nakupka? to je divne. At je na nem cokoli, dulezitejsi bude preci, jak to potom prihlasim.



Redsnake
Příspěvky: 307

Příspěvek#323 » pát 17. zář 2021, 09:05

Mě se neptej. Teď jsem to kontroloval, žádal jsem si o revolver. Na sběratelství mi dali samostatný papír s nápisem "Povolení" a na vlastnit, držet nosit mám další dokument s nápisem "Rozhodnutí"....

Zřejmě je to nějaká byrokracie proč to nejde oboje zfouknout jedním dokumentem.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#324 » pát 17. zář 2021, 11:35

Patrně aby jsi se sbírkovou zbraní nepobíhal po okolí.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#325 » pát 17. zář 2021, 12:09

Tak mi teď přišlo do datovky taky, mezi důvodama jsem nenašel sběratelství tak jsem tam volal a vysvětlili, že na to opravdu musí být druhý papír.
Takže jsem to prostě nechal být.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#326 » pát 17. zář 2021, 14:22

Proč jsi tam volal? Už je to tu napsáno snad stokrát, a ne jen tady, že lidová tvořivost oddělení nezná mezí.
Jinými slovy oni udělali chybu, protože jsi žádal o něco jiného, než co ti poslali. Tak to reklamuj.
Mají to blbě implementováno v CRZ, nepočítali s tím, no tak to obchází těma dvěma papírama, ale spíš se to snaží rozmluvit, že to nechceme ...



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#327 » pát 17. zář 2021, 15:03

To odmitani duvodu zberatelstvi je fakt jejich omyl ... proc jim to ale nekde tak vadi nechapu (jinde to zas nevadi vubec ...)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#328 » pát 17. zář 2021, 15:07

Protože moc práce, protože nestandard, protože prostě proto ... Úplně stejné proto u poslání průkazu poštou, aby se nemuselo vyzvedávat, protože "proto" není na počkání. Arogance moci ...



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#329 » pát 17. zář 2021, 16:44

cipis: resil jsem toho vic, a kdyz uz jsem volal tak se zeptal i na tohle a neresil, protoze se mi nechtelo :) nehlkede na to, ze na to budu mit osobni pokec jeste v pondeli s jinou kolegyni kvuli nejakym vyjimkam.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#330 » ned 19. zář 2021, 20:15

cipis píše:Protože moc práce, protože nestandard, protože prostě proto ... Úplně stejné proto u poslání průkazu poštou, aby se nemuselo vyzvedávat, protože "proto" není na počkání. Arogance moci ...
Nikde neni dana povinnost zasilat prukaz zbrane postou. Pokud to nekde posilaji, je to jejich dobra vule. Vynutit si to nejde.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů