Zdravotní způsobilost



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#226 » pát 3. pro 2021, 20:07

Pokud mas nejaky vazny zdravotni problem a tvuj prakticky lekar vyhodnoti, ze mas narok na ZP, ale s nejakym omezenim, tak s nejvetsi pravdepodobnosti ti omezi platnost zdratovniho posudku. Nebudes mit tak ZP na 10 let, ale treba jen na 2 roky. Pak budes muset pred koncem platnosti ZP zadat o vydani noveho a znovu dolozit posudek.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#227 » pát 3. pro 2021, 20:26

Japas22 píše:stále nerozumím tomu, co znamená termín "zdravotně způsobilý s omezením" v praxi ?

V praxi to znamená, že to omezení budeš mít uvedeno na Zbrojáku, konkrétně na zadní straně, např.
Zvláštní záznamy: BRÝLE NUTNÉ

Lidově řečeno - pokud chceš nosit zbraň, tak musíš nosit i brýle
IMHO - pokud ti vrátili řidičák, tak nevidím důvod, aby ti lékař nedal štempl ke zbrojáku



Japas22
Příspěvky: 6

Příspěvek#228 » pát 3. pro 2021, 20:56

Andreas: jj, o to mi šlo a tak trošku jsem si to myslel - tedy časové omezení a častější posudky/kontroly u lékaře.

Davidu11: ano, je to tak trochu nelogické, ale obě legislativy s v tomto směru rozcházejí a přestože můžeš s touto diagnozou za určitých podmínek řídit auto (ne profesionálně ovšem), daná vyhláška pro zdravotní způsobilos pro ZP je naprosto jasná - pokud neuplynulo 10 let po ukončení léčby, není nárok na kategorii C, D, E a pochybuji, že by nějaký lékař se pod takový posudek podepsal (myšleno C,D,E) ... ale nevím, možná to je má naivita vycházející z nezkušeností v této oblasti.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#229 » pát 3. pro 2021, 21:26

Ne jen castejsi kontroly u lekare, ale cela procedura vydani noveho ZP dle par. 24 zakona o zbranich vcetne poplatku. Samozrejme i s rizikem, ze zapomenes lhutu pro podani zadosti a o ZP prijdes.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#230 » sob 4. pro 2021, 09:27

Japas22 píše:je to tak trochu nelogické, ale obě legislativy s v tomto směru rozcházejí a přestože můžeš s touto diagnozou za určitých podmínek řídit auto (ne profesionálně ovšem), daná vyhláška pro zdravotní způsobilos pro ZP je naprosto jasná - pokud neuplynulo 10 let po ukončení léčby, není nárok na kategorii C, D, E
Nijak zvlášť se nerozcházejí: sám přece jinými slovy píšeš, že na řidičák C. D, E není nárok.



Japas22
Příspěvky: 6

Příspěvek#231 » sob 4. pro 2021, 12:11

Piggy: Ja mel na mysli kategorie C, D, E ve smyslu ZP, tak jak je to zakotvene ve vyhlasce 439/2002 Sb.:)



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#232 » sob 4. pro 2021, 15:27

Já vím. Ale právě že jsem chtěl zvýraznit tu podobnost.
Schválně si zkus porovnat požadavky vyhlášek 493/2002 Sb. a 277/2004 Sb.



Japas22
Příspěvky: 6

Příspěvek#233 » pon 6. pro 2021, 08:07

Piggy: Ano, máš pravdu, skutečně jsou ty nastavené podmínky velmi podobné v obou vyhláškách. Tedy ten, kdo má ŘP C, D, E, T nebo profesionální řidič apod. nemá problém mít ZP kategorie C, D, E. Pokud ze zdravotních důvodů nejsi schopen vlastnit takový ŘP, pak nelze získat zdravotní způsobilost pro ZP uvedených katergorií.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#234 » pon 6. pro 2021, 09:13

Drobný rozdíl tam je.
Zatímco ztráta prostorového vidění (slepota jednoho oka) na ZP skupiny C+ výrazný vliv nemá, na ŘP skupiny C+ už ano.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#235 » úte 19. dub 2022, 16:00

Ahoj, predvyplnuju ted pro doktorku formular Posudek o zdrav. zp., co je tu na webu (jmeno, bydliste atd.) a koukam, ze se tam rovnou vyplnuji i zadane skupiny ZP.

Jaky to ma vliv na jeji vyjadreni? Jsou nektere skupiny posuzovany lekarem jinak nez druhe? Pochopil jsem spravne, ze je tam jen rozdil pro Déčko (ktere nechci)?
Ja chci A, B, E a zvazuju jeste C.

Pokud bych si do lekarskeho posudku napsal vsechny ty 4 vyse, a pak si v prihlasce ke zkousce to dal bez to Céčka, tak asi bez problemu, ne?

Btw, kdyz uz to zde pisu, zkouska na C se treba od E lisi jen v manipulaci a strelbe z dlouhe zbrane?

Predem diky za info.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#236 » úte 19. dub 2022, 16:35

Jsou tam jakesi rozdily, ale kdyz chces ABE tak si klidne dej na vse tam je to jedno.... a na prihlasku zk si dej co potrebujes



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#237 » úte 19. dub 2022, 19:42

Možná bude rozdíl u D. Odhaduju, že se bude měřit průměr pupku, nebo tak něco.

EDIT: Mě se doktor ptal, co tam má zaškrtat. Formulář vytáhl z nějakýho svýho systému. Pořád tam byla skupina F (pyrotechnik).



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#238 » úte 19. dub 2022, 20:00

Je to odlisne (mirnejsi) pro pro A a B

CDE to maji, stejne.

Formular jako takovy predepsany neni (jdeo o obsah).

@jirkaCV - bez urazky, ale fakt je nutne se vyjadrovat?



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#239 » úte 19. dub 2022, 20:35

Omlouvám se všem policistům, které jsem nechtěně urazil. Neměl jsem to v úmyslu, asi už na mě dolehla stařecká demence nebo mi prostě nedošlo, co píšu.

Tak to doufám trošku napravím.

Skupiny ZP A a B jsou ve vyhlášce 493/2002 uvedeny v příloze 1 v části I, pro skupiny C, D a E v části II. Z toho vyplývá, že kdo vyhoví zdravotně pro C, D, E (stejné podmínky), určitě vyhoví i pro A, B (mírnější podmínky).



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#240 » úte 19. dub 2022, 22:13

No to uz vypada lip, jen lehce OT doplnim ze policiste ZP (sk. D ani jine skupiny) nepotrebuji.


Tedy jeste shrnuto pro nimhu, pokud si reknes u lekare at ti da na vse, nicim te to neomezuje, nic tim neriskujes, oproti "ABE" protoze chces stejne sk. E...

Obsah zkousky res v patricnem vlakne...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 15 hostů

cron