Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#181 » čtv 20. led 2022, 10:37

risa2000, já bych to tak jednoduše neviděl. Se základní aprobací nejsi stanovená záloha státu, pokud nejsi stanovená záloha státu, může s tebou, respektive tvojí zbraní, dělat EU co jen bude chtít. Je třeba pořádně číst...

Hlava II
Stanovená záloha státu
§ 16

(1) Účastník programu střelecké přípravy se stane součástí stanovené zálohy státu na základě složení slibu stanovené zálohy státu ve znění:

„Slibuji věrnost České republice.

Slibuji, že jako občan a vlastenec budu respektovat principy demokratického právního státu a budu obětavě plnit úkoly, které mi budou jako členovi stanovené zálohy státu uloženy.

Slibuji, že při plnění úkolů stanovené zálohy státu i v občanském životě budu jednat odpovědně, odvážně a skromně.

Bude-li to třeba, budu odhodlaně snášet nepohodlí a nebezpečí s tím spojená.

Slibuji, že budu vždy příkladně dbát zásad bezpečného nakládání se zbraní.“

(2) Součástí stanovené zálohy státu nemůže být ten, kdo
a) odmítne složit slib stanovené zálohy státu nebo jej složí s výhradou,
b) svým jednáním v rozporu se slibem stanovené zálohy státu opakovaně nebo hrubým způsobem znemožní, ohrozí nebo ztíží dosažení účelu systému střelecké přípravy anebo sníží nebo ohrozí jeho vážnost, nebo
c) bez vážného důvodu nesplní nebo odepře plnit úkol stanovené zálohy státu uložený nařízením vlády vydaným podle § 17 odst. 1 zákona nebo podle jiného právního předpisu.

(3) Střelná zbraň, s níž účastník programu střelecké přípravy nakládá, je součástí stanovené zálohy státu, pokud účastník programu střelecké přípravy, který je držitelem takové zbraně, požádá Policii České republiky o vyznačení této skutečnosti v centrálním registru zbraní vedeném podle zákona o zbraních.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#182 » čtv 20. led 2022, 11:26

To jsou slusny sumy za ty kurzy :-D
Jako udelat vsechny ty kurzy bude o tom, kfo si to muze dovolit financne nez kdo na to ma skill.
Za me je tehle system fail. To za ty prachy radsi poridim strelivo. Hlavne ze mas pak moznost mozna dostat nejakou dotaci streliva :-D
Melo to bejt v rezii armady jako AZ. Kolega ren a jeho zena ma recht.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 279

Příspěvek#183 » čtv 20. led 2022, 13:27

Já to vidím tak, že když si po skončení kurzu ( MV-101,MV-102, MV-201) a složení slibu, nechám zapsat se zbraní na policii, tak na mě ten bruselskéj bolševik nemůže. Je to o něco větší pojistka než je ústavní právo na zbraň. Podívejte se na Poláky, tam ústavní soud nadřadil polské zákony nad ty bruselské a jak začali kvíkat v EK. Souhlas s tím, že pokud si MV chce vytvořit určité zálohy, tak by to mělo udělat jako MO s AZ, skoro zadarmo.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 183

Příspěvek#184 » čtv 20. led 2022, 14:28

2 Patton: Naprosto souhlasím. Ve finále vytopit přes 20kKč za to, aby mi nějaký "utřinos" vykládal o věcech, které jsem 10 let cvičil a školil právě v AZ AČR, mi přijde jako dost peněz.



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#185 » čtv 20. led 2022, 15:28

@Patton, jo, zapíšou ti tu zbraň se kterou jsi absolvoval přípravu, možná dvě, jednu krátkou a jednu dlouhou. Ale když dojde na nejhorší, s ostatními zbraněmi co máš je ámen.

@Jarda K, to jsou možná zbytečně ostrá slova na adresu těch instruktorů, oni většinou něco umí a mají snahu naučit.... Ale jinak souhlas, holt je to poplatné době, "starých fotrů" co byli na vojně a potom absolvovali několik cvičení je čím dál tím méně.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#186 » čtv 20. led 2022, 20:27

ren: Na to "může s tebou, resp. tvojí zbraní dělat EU, co jen bude chtít" přišels jak?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#187 » čtv 20. led 2022, 20:38

Rozhodnutí EU jsou závazné a pokud řeknou konec civilního držení, tak máš utrum. Pokud řeknou konec olova, nebo střelného prachu, tak zhasneme v ten den.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#188 » čtv 20. led 2022, 20:58

Letec 12: Mám zato, že celý spor ohledně škodlivosti olova, je tady proto, že EU nemá páku na to, jak zakázat civilní nošení přímo - proto to zkouší oklikou. Nicméně nejsem právník a přít se o to nebudu. Jen mě zajímalo, jestli ren má nějakou konkrétní informaci.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#189 » čtv 20. led 2022, 21:05

a ta EU - to se da taky nekde jako chytit? a je to hodne infekcni?

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 279

Příspěvek#190 » pát 21. led 2022, 06:07

Jo sakra infekční, když nezabere ten teroristický vir (viz směrnice o zbraních) najednou se objeví mutace ( zákaz olova) . A očekávám do budoucna mutace mutací, až do úplného dokonání. Proto si půjdu za 14 dní sednout do učebny HT a budu se školit (začnu sérii očkování) , abych se před tím posranym EU virem ochránil. :lol:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#191 » pát 21. led 2022, 07:36

heheheh, mno já tam půjdu taky, ale protože je to příjemně ztrávenej čas. Něco se dozvím, nebo připomenu. Budu tam s bandou podobnejch magorů (nebo větších) a ty prachy za to klidně dám. EU je to poslední co mě zajímá. :) A konspirační teorie co, by, kdyby, onehdy, jindy, atd. mě nechávaj zcela chladným.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 279

Příspěvek#192 » pát 21. led 2022, 08:00

Když vznikla v roce 1933 třetí říše, taky spousta lidí byla chladná na to co se děje. No nejsem jasnovidec, ale EU mi podpisem Lisabonské smlouvy a centralizaci moci na EK a EP zavání čtvrtou říši. Takže ano, jdu na to taky proto, abych se něco přiučil, abych byl ve společnosti jak píšeš stejných magorů a taky proto, abych nemusel odevzdat své dospělé hračky ,snad, jako můj děda na statku v roce 1939.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#193 » pát 21. led 2022, 09:30

Ale jo. Byl by to příjemnej bonus. .) Věřím, že nebude třeba, ale chápu a nerozporuju, že to má někdo na výšší prioritě.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 183

Příspěvek#194 » pát 21. led 2022, 12:26

2 ren: Ano, proto jsem ty utřinosy dal do uvozovek. To kvůli tomu, že ta školení dělají i chlapci z Hard Tasku. U nich jsem přesvědčen, že to bude smysluplné = mají opravdové zkušenosti (z míst, kam slušný člověk raději ani nepáchne :-) )



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#195 » pon 24. led 2022, 20:16

Lex zvěřejnil pěkný, obsahlý, ale přehledný článek o střelecké přípravě, převzatý ze Střeleckého revue

https://www.gunlex.cz/zbrane-a-legislat ... Ro3iTLL9ew

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ante, kolombo, Tomak a 3 hosti