ZP sk. E - nabývá střelivo - je to prestupek

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#16 » ned 2. dub 2023, 10:10

Ano, ano, ano je to marný. Jelimanovi poradí stejný Jelimam s E a poradit se nedají. Napsat body na E a vzdát se skupin zadarmo (za směsný poplatek za skupinu) to je věcí skutečných bláznů. Potom s podobnými jdu dokrámu nebo na střelnici, prodavač či správce vezme ZP a hodí výraz litosti nad idiotem.Někteří se prostě i rovnou zdvořile zeptají "proboha proč".. ? Následně tím přidělávají starosti všem. Prosím kolegu vyzvedneš mi krmení ? Nemůžu ....
P.S. Doplním skupinu A sběratel only. Podobné táma tam je zase pro změnu jedno nejmenší balení.



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#17 » ned 2. dub 2023, 12:37

Blacky píše:Jj a proto “tady na ty zidly kazdymu porad dokola rikame” udelej si krome E aspon B, nebo A a ted klidne i C. “Ale je to marny, marny, marny”. :)


Tak ono, když to mas buď jen na osobní ochranu a je pro tebe nástroj, tak ti asi E stačí. Proto jsem taky popisoval tu konkrétní situaci, ze to nebyla něco jako úplná hloupost, ale shoda okolnosti :) dle popisu soudím ze na OSZBM delas ? Proběhli tam nějaké tresty? Pro porušení &8 ZoZ? Nebo jaký je obecně přístup ?

Posledně jsem jak jsi chlapík kupoval zbraň ( čekal jsme v nejmenovanem obchodě ve frontě ) a prodavač mu říká… mate jen Ecko pane, takže správně bych Vám k tomu ty naboje prodat neměl, ale když už jste zbraň koupil … tak jooooo :D :D

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#18 » ned 2. dub 2023, 13:56

No, ale nemá průkaz zbraně takže ...

Kdyby došlo k problému a začalo se to řešit, tak tam ty přestupky jsou.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#19 » ned 2. dub 2023, 14:30

No já třeba volil jen E proto, abych nemusel na zkoušce dělat rozborky, manipulaci a střelby z dlouhých :)

A taky protože netuším, proč bych měl kupovat náboje na zbraň, kterou nemám. A platí to dodnes.

Akorát v jednom obchodě řešili, jestli mi můžou prodat náboje ke zbrani, kterou jsem právě koupil, ale ještě jsem neměl, logicky, průkaz zbraně

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#20 » ned 2. dub 2023, 15:24

Nerikam, ze to jen s E nejde. Ale je proste nasobne vetsi pravdepodobnost, ze se hodej i dalsi skupiny. Naboje, ev. clenstvi ve sportovnim klubu, nebo mysliveckem spolku, kdyby EU skutecne zacala omezovat vlastnictvi apod. A to proste za tech 700kč za skupinu stoji. Manipulace s dlouhou je preci snadna.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#21 » ned 2. dub 2023, 15:27

LukynZ - Já taky nekupuju střelivo do něčeho, co nemám :lol: Vždycky E na všechno stačilo. Ale budeš se donekonečna dozvídat, jak musíš mít hromadu dalších zbytečných skupin kvůli "výhodám", který taky nepotřebuješ :roll: :roll: :roll: Nekonečná debata. Ale nový skupiny ZP to myslím vyřeší. Potom budeme muset absorbovat tuším jiný rady a moudra...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#22 » ned 2. dub 2023, 16:04

Je to jeden z nesmyslů v ZoZ. Proč by si zákazník nemohl koupit náboje do zbraně, kterou zrovna koupil? On ani zákonodárce nedomyslí vše.



JirkaCV
Příspěvky: 1511

Příspěvek#23 » ned 2. dub 2023, 16:11

2026: Problem solved

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#24 » ned 2. dub 2023, 16:19

LukynZ : A co kdybych po tobě tu manipulaci s dlouhými i tak chtěl? Že zpravidla neprobíhá neznamená, že nemůže.

Uživatelský avatar
Kodiak66
Příspěvky: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » ned 2. dub 2023, 16:22

Nějak se nám to tu dostává mimo téma.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » ned 2. dub 2023, 16:59

Kámoš dostal správní delikt za to že to takto převedl, ale řeší se to kraj od kraje jinak a třeba Praha vůbec neřeší ani CRZ a 48 hodin. Klidně to tam může ležet 14 dnů a pohoda. Borec měl ruger a na PZ bylo 5,56 NATO. Občas se to tak stane a já to dál neřeším co by kdyby a dohady. Prostě to tak je a s tím se pracuje. Proto je sk. B ideální a máme všichni klid.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#27 » ned 2. dub 2023, 17:26

sokar : Docela legrace je, že Vlašim, když neměla správné nábojnice, pustila na trh náboje značené 5,56x45, které vlastně na civilní trh nepatří. Snad tam i byla firmě udělena nějaká pokuta ale každopádně trhem proběhly.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » ned 2. dub 2023, 17:33

Proběhly a co vím se to vůbec neřešilo, Prostě to vyšumělo.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#29 » ned 2. dub 2023, 18:14

Tomak píše:LukynZ - Já taky nekupuju střelivo do něčeho, co nemám ...


No, já třeba kupoval náboje do SA-58, takže to nějaké výhody má.
Skupina B umožňuje právě nákupy střeliva, třeba na závody, i do zbraní, ke kterým nemáš PZ. Takže si doneseš náboje a zbraň Ti někdo na chvilku půjčí.

A obecně rozšířený omyl, že na skupinu E se manipuluje jen s krátkou se tu vyvracel už několikrát ...



JirkaCV
Příspěvky: 1511

Příspěvek#30 » ned 2. dub 2023, 18:36

Mám dohledat instrukci MV, kde se o tom píše? Tady taky určitě bude odkaz.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jarda K a 12 hostů