Střelba ze zbraně před vystavením PZ



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#61 » pon 21. led 2013, 21:45

Máme s Urdo von Fuj stejný názor na tento umělý problém, jen čekám kdy někdo napíše v čem je konkrétní problém. Zřejmě zítra zavolám na naše oddělení a zeptám se na jejich názor. Nebo by se někdo (třeba ty) mohl obrátit s dotazem na vyšší místa - zřejmě policejní prezidium. Takhle jsou to jen naše názory proti vašim a soudě dle fungující praxe hledáte problém tam kde není.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#62 » pon 21. led 2013, 21:57

To Patrik : Díky, pokud se ti podaří něco zjistit, na prezidium asi nepůjdu, na to nemám opravdu dost času. Již jsem psal, co u nás při zaregistrování odpověděli, že žádné potvrzení se již nevydává, ať k nám zavolají, prostě si to zjednodušují a zákon jim to umožňuje !! Docela mě ale mrzí, že stále ani trochu nechceš pochopit naší myšlenku, beru že s Fujem máš stejný názor, ale né snad to hrubé a arogantní jednání !!!



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#63 » úte 22. led 2013, 00:44

Vyssi mista uz davno odpovedela. Na vzneseny dotaz odpovedelo MVCR, ze nelze (pouzivat). PZ je nutny. Zduvodneni bylo, ze pri registraci overi zpusobilost zbrane k pouzivani. Cesty domu se snad neni duvod bat. Nebo existuje alespon jeden pripad, kdy by to nekdo odnesl?

Pripadna obvykla tvrzeni, ze nazor MVCR neni zavazny, si prosim usetrete. Kazdy je zna. Pouze upozornuji na skutecnost, ze toto vyjadreni existuje. Nic vic, nic min. Pokud ma nekdo k dispozici nazor libovolne vyssi instance, rad si jej prectu.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#64 » úte 22. led 2013, 08:52

Bohuliby píše:...Docela mě ale mrzí, že stále ani trochu nechceš pochopit naší myšlenku, beru že s Fujem máš stejný názor, ale né snad to hrubé a arogantní jednání !!!


je těžké hledat myšlenku tam, kde žádná není. Protože jsem evidentně ranil tvůj útlocit, slibuju, že ve společné komunikaci již nebudu používat ona fuj slova, anóbrž si vymiňuji použití slov jako božínku, jemínáčku a ó nikoliv

@Niko
myslím, že závaznost není předmětem debaty. Dokonce ani její existence.
Máš oddělení, kde tě vyšlou do ulic bez PZ a bez jakýchkoliv dokladů. Můžeš samozřejmě důrazně trvat na vystavení PZ na počkání, nebo úschovu zbraně, ale úplně bych nechtěl mít napruzený policisty ze zbraňového.

@Garf
Proto máme stav, který je velice nestandardní, nepamatuje na to žádný zákon, ale přispívám svojí troškou do mlýna, tak jak bych to řídil sám pro sebe, tedy vytěžil z minima maximum. Jestli by fungovalo samozřejmě nevím na 100%, ale odhaduju, že by těžko došlo na řízení o přestupku.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#65 » úte 22. led 2013, 09:13

a že se ptám, jestli odejdete s "ničím", co teda máte když jdete tam? Já mám kupní doklad/smlouvu a povolení, to sebrat jednoduše nemůžou (když jim ho dobrovolně nenechám). Jestli TAM jdete jen se šedivákem, tak už TAM jdede s NIČÍM. Šedivák má asi tak stejný význam, jako vyplněná oranžáda = nula. Nic víc. Není to doklad o čemkoliv. Není tam ani podpis.

A nico má pravdu, že buď se řeší co se smí/nesmí, nebo se můžeme bavit o tom, jaká je běná praxe tu či onde (a konfrontovat to s tím co se smí/nesmí).

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#66 » úte 22. led 2013, 09:26

no, ale to je přesně to co píšu. Rozdíl mezi tím co by mělo být a tím co je. Nelze reagovat na to, co by mělo být - to je jenom takový plácání po ramenou, jak jsou ostatní zlí, nebo se postarat o to, že v praxi, kde vždy tahám za kratší konec, mě to bude bolet co nejmíň.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#67 » úte 22. led 2013, 09:47

Ptal jsem se u nás a jak jsem již psal, u nás se to řeší PZ na počkání, pouze s vyjímkou kdy někdo donese více zbraní např. po dědictví apod. Jinak je to správní úkon a je na to 30dní. Svoji zákonnou povinnost jste splnili, takže těžko Vás bude někdo popotahovat za něco co nemůžete ovlivnit, mimo případy již dříve popsané. Řešilo se to i na jiných fórech a stejně k ničemu nedošlo. Pokud jste neustále v obavách, požádejte slušně přebírajícího o nějakou formu potvrzení že jste si svoje splnil a buď jej obdržíte nebo dostanete vysvětlení, proč to není nezbytně nutné.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#68 » úte 22. led 2013, 11:01

Díky Patriku, asi na tom všichni opravdu nic nevymyslíme, nejvíce se mně zamlouvá ale názor Garfa. Po zakoupení si zbraň vyzkoušel a vrátil před registrací, což dnes nejde podle zákona, takže tam dostává o. zákoník na frak !
Já sám jsem v roce 93 koupil CZ 75 B a vrátil jsem jí také, střílela dle mě špatně.
Zaregistroval jsem tudíž již vyměněnou.
Stalo se mně i v BVS letos, že po registraci jsem byl na střelnici a pistole nevyhazovala nábojnice, vrátil jsem jí a měsíc jsem čekal, než jí nechají opravit. Vše v pohodě zajistili pro mojí spokojenost, mohl jsem si ale koupit jinou. Auto si také můžeš projet a zbraň, ne ???



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#69 » úte 22. led 2013, 11:20

No jo, zbraň není auto. Nefungující auto tě omezuje víc než nefungující zbraň. A někteří prodejci umožnují vystřelit ze zbraně před prodejem.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#70 » úte 22. led 2013, 11:56

Ano, ale pokud je střelnice součástí prodejny, což je málo.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#71 » stř 23. led 2013, 18:10

Urdo von Fuj píše:Máš oddělení, kde tě vyšlou do ulic bez PZ a bez jakýchkoliv dokladů. Můžeš samozřejmě důrazně trvat na vystavení PZ na počkání, nebo úschovu zbraně, ale úplně bych nechtěl mít napruzený policisty ze zbraňového.

Vetsina meho prispevku je na puvodni tema vlakna, ktere zni "Střelba ze zbraně před vystavením PZ".

Co se tyce "vyslani do ulic", zeptam se jeste jednou. Vis alespon o jednom jedinem pripadu, ze by z toho nekdo mel problemy? Osobne souhlasim s Patrikem a Alcatrazem. Mimochodem hezky priklad s cestou TAM. :)

EDIT:
Presne jak pise Alcatraz. Treba ja si obcas jedu pro novou zbran pres celou republiku. Takze cestou zpatky nemam zadny papir navic, nez mate vy, kterym nevystavi PZ na pockani. A taky se cestou neklepu strachy. A pokud spatrujete nejakou magickou hodnotu v nakupce, poridte si kopii.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#72 » stř 23. led 2013, 23:26

Bohužel musím opět reagovat, stále se tady motají dvě věci, pohyb se zbraní po koupi na druhé straně republiky a pohyb a střelba se zbraní po registraci na PČR, před vydáním PZ. Jisté momenty tohoto problému tady byly už opravdu zmíněny, o tom jestli znám nějaké případy, já né, ale na PČR by možná věděli.
Jde pouze o to, že pokud odpoví zaměstnanec registru zbraní " No když budete mít problém, ať k nám zavolají ", mně alespoň příjde dost hodně zavádějící.
Dle mého názoru se jedná o díru v zákoně.
Myslím, že už tady bylo vše řečeno, nemá cenu v diskuzi pokračovat, díky.

To : Nico, na našem registru Praha IV, při registraci odeberou šedivák i NP, u vás tomu tak není ?



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#73 » čtv 24. led 2013, 00:26

sedivak ti seberou, ale ten neznamena NIC sakra uz :) NIC NIC NIC. Snad si to takhle zapamatujete. To jim rovnou muzete ukazat odznacek jiskricky.

NP ti sebrat nemuzou, kdyz jim ho nedas. Defaultne to delaji, ale kdyz si reknes at ti ho vrati, udelaji to. Maximalne si oni udelaji kopii, kdyz to budou chtit mit ve slozce podruhy a to tvoje skrtnou.

Neni rozdil mezi vozit pred registraci a vozit po registraci. Asi jediny rozdil je vozit zbran bez PZ a strilet ze zbrane bez PZ. To prvni proste vsichni promiji, to druhe se toleruje na strelnicich, ale nemyslim, ze by kontrola byla spokojena, PZ kontroluji, to je pravda.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#74 » čtv 24. led 2013, 00:34

To : Alcatraz, zbytečně moc sakruješ a málo čteš, o tom, proč ti seberou NP při registraci se tady už psalo, promiň ??? Pokud to tak u vás dělají, tak, neví proč, a že by si na Pčr dělali nějaké kopie, tak to asi sotva !!!



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#75 » čtv 24. led 2013, 00:53

Bohuliby píše:To : Nico, na našem registru Praha IV, při registraci odeberou šedivák i NP, u vás tomu tak není ?

Sedivaku si muzes vyplnit treba deset do foroty, takze proc se o nich bavit. NP? OK, cetl jsi to o te kopii? ZP, kopii NP a kupni smlouvu vam berou taky? A jestli se ptas, jak tomu je u nas, tak za 5 minut odchazim s jeste teplym PZ.

Naposledy, jeden jediny priad, kdy by nekdo mel prusvih za bezny postup policie pri registraci. Mame? Asi ne ...

Alcatraz píše:Neni rozdil mezi vozit pred registraci a vozit po registraci. Asi jediny rozdil je vozit zbran bez PZ a strilet ze zbrane bez PZ.

Presne tak ...

Lock?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 23 hostů

cron