Podrobení se zkoušce na alkohol

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#46 » pát 21. zář 2018, 21:05

dle zakona ne tak docela. je to porad jen jeden prestupek ze dvou



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#47 » pát 21. zář 2018, 23:53

zeroozero píše:Existuje nějaký rozumný důvod proč odmítnout "dejchnout" ? Však drbat se na krev atd se škoda času. Pokud jsem pod vlivem, řídím nebo mám u sebe zbraň, tak není co řešit.


Existuje a velmi rozumný:
když nejsi pod vlivem ale přesto nadýcháš (ať už z technických či jiných důvodů) automaticky taháš za kratší konec provazu protože "se nám tu rozmohl takový nešvar", že soudy (správní řízení) velmi ochotně berou toto "orientační" měření jako "důkaz" a dokonce existují i judikatury z I.st. kdy po předchozím "nadýchání" se nebralo v potaz následné negativní vyšetření krve ... Proto je rozhodně bezpečnější (levnější) raději zajet rovnou na krev i za cenu okamžité ztráty času a peněz. Právníci pak totiž stojí řádově více, o dalších případných "škodách" ani nemluvě.

Avšak každý svého štěstí (zbrojáku / řidičáku) strůjcem a tudíž jeho boj .. :)



milanvpg
Příspěvky: 88

Příspěvek#48 » sob 22. zář 2018, 06:38

pskorec píše:Pokud nadýchám do 0,49 tak tvrdit že jsem nic nepil. Přístroj není přesný a příslušníci o tom ví. Potom mě vezmou na krev kde se udělá přesný měření. Vyhoda je, že člověk získá čas a promile malinko klesnou.
Průser je nad 0.5, to se můžeš rozloučit se zbrojákem...

Pokud jsi nepil, nemůžeš běžně nadýchat 0,49. Pokud to tedy nemá být návod, jak chlastat a nosit :cry:



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#49 » sob 22. zář 2018, 09:39

Uz jsem něco cetl o problemech třeba když clovek pracuje smenu s barvama a redidlama a asi i jiné latky to blbe vyhodnoti...



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#50 » sob 22. zář 2018, 10:02

Hlavně pokud někdo má takový zdravotní problémy nebo ví, že by mohl něco málo fouknout, tak jim řidičák dá až po negativní dechový zkoušce - prostě ho náhodou potom najde, až začnou prudit s prestupkem nepredlozeni dokladu. Ono bejt sice v právu ale bez řidičáku není úplně ta nejlepší pozice.

K uvodnimu příspěvků není co dodat, není dostatek informací k nejakymu objektivnímu zhodnocení situace.

Uživatelský avatar
Brigadier
Příspěvky: 65

Příspěvek#51 » sob 22. zář 2018, 10:04

Jednou jsem nadýchal v práci. Zůstali jsme s kontrolorem na sebe hledět jak puci. Pak mi došlo proč. Druhé dýchání v zápětí 0. Důvod? Měl jsem zadělaný ruce od sraček, a když došel, že budu dýchat, utřel jsem si je do spešl vlhčených ubrousků, obsahujících líh. A to stačilo, abych nadýchal, když jsem vzal trubičku a zasunul ji do přístroje. Jak mi to došlo, natáhnul jsem na dlaně chirurgické rukavice a byla nula.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#52 » sob 22. zář 2018, 15:43

milanvpg píše:
pskorec píše:Pokud nadýchám do 0,49 tak tvrdit že jsem nic nepil. Přístroj není přesný a příslušníci o tom ví. Potom mě vezmou na krev kde se udělá přesný měření. Vyhoda je, že člověk získá čas a promile malinko klesnou.
Průser je nad 0.5, to se můžeš rozloučit se zbrojákem...

Pokud jsi nepil, nemůžeš běžně nadýchat 0,49. Pokud to tedy nemá být návod, jak chlastat a nosit :cry:

Já samozřejmě nepiju ani za volantem ani se zbraní. Je to spíš návod co dělat když se přístroj přeměří nebo porouchá.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#53 » sob 22. zář 2018, 18:33

Jen bych si dovolil upozornit, jelikož to tu je několikrát zmíněno. Prosím všechny, aby si dali velký pozor při požadavku na orientační dechovou zkoušku. Díky nepoučitelnosti voličů tedy rozhodně už nikdy neodmítejte provedení zkoušky samotné. Pokud budete v situaci, kdy je pro vás zásadní se dostat na krev, stačí nesouhlasit s provedením zkoušky. Je smutné, že jsme to dotáhli do stavu, kdy nedostatečně poučený a znalý ctihodný občan je snadnou obětí socanského systému.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#54 » sob 22. zář 2018, 18:51

Takze foukat a když to nevyjde nesouhlasit? Nebo nesouhlasit předem?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#55 » sob 22. zář 2018, 21:10

možná by stačilo nepít, když máte u sebe zbraň. nebo znáte někdo někoho, komu by naměřili alkohol když nepil?
já znám jen případ, kdy se nadýchalo po nějakým sirupu na bolest v krku, ale opakovaná dechová zkouška už byla negativní.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#56 » sob 22. zář 2018, 22:47

Znam.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#57 » sob 22. zář 2018, 23:07

Sedmej píše:možná by stačilo nepít, když máte u sebe zbraň. nebo znáte někdo někoho, komu by naměřili alkohol když nepil?
já znám jen případ, kdy se nadýchalo po nějakým sirupu na bolest v krku, ale opakovaná dechová zkouška už byla negativní.


Znám.
Bohužel nepít opravdu nestačí a proto je dobré být řádně připraven na vše ...

Ale jak jsem již psal výše: každého svobodná volba si hujersky naběhnouti na vidle ... :twisted:



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#58 » ned 23. zář 2018, 05:15

Technická: "Podrobení se ZKOUŠCE na alkohol" ...sorry, tahá mě to za oči. Podototýkám, že jsem střízliv.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#59 » ned 23. zář 2018, 07:13

?? Pepe65?



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#60 » ned 23. zář 2018, 08:07

Awertzue: Podrobení se komu/čemu - zkoušce (správně česky), nikoliv zkoušky...nech to ležet

Opraveno, tahalo to opravdu za oči. Peggy

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vacil a 23 hostů