Nový "šedivák"

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#16 » ned 18. zář 2022, 10:03

Já jsem přepisoval při přihlášení na místě.
Od té doby dělám raději vše elektronicky. Jen píšu podpis. Jak píše Patke.
Datovkou si člověk bohužel moc nepomůže.



JirkaCV
Příspěvky: 1606

Příspěvek#17 » ned 18. zář 2022, 11:49

Urban: nic nepřepisuj, formulář není dogma. Obě zbraně jsem registroval na papír, který mi vyjeli v krámě. Na PČR jenom zkontrolovali výrobní čísla a dohledali značku SZ. Ten papír z krámu je v podstatě výpis z CRZ, takže na něm ani nemůže být nic špatnýho.

Šedivák použiju, pokud převádím zbraň mimo obchodníka (od kámoše). Tady jinou možnost nemám.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#18 » ned 18. zář 2022, 13:23

Killing joke píše:Já jsem přepisoval při přihlášení na místě.
Od té doby dělám raději vše elektronicky. Jen píšu podpis. Jak píše Patke.
Datovkou si člověk bohužel moc nepomůže.

A jak řešíš datum na těch lejstrech? Uvádíš datum kdy vypisuješ papír, nebo datum dne kdy jsi reálně na PCR a oficiálně podepíše dokument? Jde mi o tu lhůtu 10 dní, kdy se má člověk dostavit na PCR ohlásit změnu...



JirkaCV
Příspěvky: 1606

Příspěvek#19 » ned 18. zář 2022, 14:04

Je to datum, kdy jsem nabyl zbraň do držení. V krámě datum nákupu (ten na dokladu), s kámošem je to libovolně datum, na kterém se dohodnete, tedy klidně datum registrace.



Kamilák
Příspěvky: 25

Příspěvek#20 » ned 18. zář 2022, 15:42

Já musel přepsat na místě při registraci. Byl jsem tam jediný na řadě, tak jsme u toho ještě fajně pokecali.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#21 » ned 18. zář 2022, 16:25

Na lejstru je datum kdy zbraň vezu domů.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#22 » ned 18. zář 2022, 17:12

Je to oznámení, čili logicky by tam mělo být datum, kdy to předávám (oznamuji) na PČR. Mezi pořízením a oznámením přece může být 10 dnů.
Nicméně pravda je, že pokud vám to vyjede prodejce z CRZ, má tam datum prodeje, takže by to mělo být fuk nebo je to v CRZ nedomyšlené.



JirkaCV
Příspěvky: 1606

Příspěvek#23 » ned 18. zář 2022, 17:23

Tak hovoří zákon:

§ 42

(1) Fyzická nebo právnická osoba, která nabyde vlastnictví ke zbrani kategorie A, A-I, B nebo C, na kterou nemá vydán průkaz zbraně, je povinna tuto skutečnost oznámit na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis, příslušnému útvaru policie do 10 pracovních dnů ode dne nabytí vlastnictví a předložit zbraň. V případě nabytí vlastnictví zbraně děděním (§ 66) počíná běh lhůty k ohlášení dnem, kdy rozhodnutí soudu o dědictví nabylo právní moci.

(2) Fyzická nebo právnická osoba, která převede vlastnictví ke zbrani kategorie A, A-I, B nebo C, na kterou má vydán průkaz zbraně, na jinou osobu, je povinna tento převod oznámit do 10 pracovních dnů ode dne převedení zbraně, není-li dále stanoveno jinak, příslušnému útvaru policie na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis, a současně odevzdat průkaz zbraně.



cipis
Příspěvky: 2140

Příspěvek#24 » ned 18. zář 2022, 21:52

Máte stejné oddělení? Jestli ano, tak stačí, když tam zajdeš ty, jeho papíry vezmeš i s plnou mocí a vyřešeno. On to ale klidně může poslat i poštou.

Patke píše:Jako jasně, dá se až na policii, ale právě to teď řeším, aby to bylo nejjednodušší. Kolega chce na mě převést vlastnictví jedné zbraně(C). Tak to chápu tak, že v podstatě vyplníme oba uplně stejný papír, akorát nahoře bude rozdíl v tom, kdo nabývá vlastníctví, a kdo vlastnictví převádí. Ale abychom nemuseli hledat společný čas, kdy se sejdeme na PCR, tak jsem myslel že se to dá udělat tak, že si to oba vyplníme třeba doma. Zbraň si odnesu, a podle zákona do 10 pracovních dní by měl on odevzdat oznámení o převodu vlastnictví a odevzdat prukaz zbraně, a já ve stejné lhůtě přijít zbraň zaregistrovat, nechat zkontrolovat a odnést si nový průkaz zbraně....pokud se nemýlím....



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#25 » pon 19. zář 2022, 16:41

Nevím, logicky se na to jít asi nedá.... Asi na odevzdávaném lejstru policii by mělo být reálné tadum, kdy jím to předám....ale zase si říkám, od čeho by se počítalo těch 10 dní na oznámení? V případě, pokud by to byl můj známý, tak bychom nepotřebovali kupní smlouvu, nebo jiný papír, popřípadě formou daru. Takže mi zbraň dá... akdyž se domluvíme, tak na tu policii můžeme zajít až klidně za měsíc? Podle mě, když to nejde přes obchodníka, který tiskne doklad s tadem prodeje, nebo výpis z registru, tak je to asi fakt jen na poctivosti dvou lidí....(jasný, o tom že by mi po dobu toho měsíce byla zbraň bez průkazu zbraně k ničemu, se bavit nemusíme)....čistě technicky.....



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#26 » pon 19. zář 2022, 16:44

cipis píše:Máte stejné oddělení? Jestli ano, tak stačí, když tam zajdeš ty, jeho papíry vezmeš i s plnou mocí a vyřešeno. On to ale klidně může poslat i poštou.

Patke píše:Jako jasně, dá se až na policii, ale právě to teď řeším, aby to bylo nejjednodušší. Kolega chce na mě převést vlastnictví jedné zbraně(C). Tak to chápu tak, že v podstatě vyplníme oba uplně stejný papír, akorát nahoře bude rozdíl v tom, kdo nabývá vlastníctví, a kdo vlastnictví převádí. Ale abychom nemuseli hledat společný čas, kdy se sejdeme na PCR, tak jsem myslel že se to dá udělat tak, že si to oba vyplníme třeba doma. Zbraň si odnesu, a podle zákona do 10 pracovních dní by měl on odevzdat oznámení o převodu vlastnictví a odevzdat prukaz zbraně, a já ve stejné lhůtě přijít zbraň zaregistrovat, nechat zkontrolovat a odnést si nový průkaz zbraně....pokud se nemýlím....

Hmm, s tou plnou mocí by to taky asi šlo....pokud to policie skousne, máš s tím zkušenosti? Nebo nějaké rozumné znění plné moci? To budou beztak chtít s ověřeným podpisem což?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#27 » pon 19. zář 2022, 18:14

Patke : Samozřejmě, že to s plnou mocí jde. Ty vlastně jen odevzdáváš jeho šedivák a jeho PZ, nic víc. Těch deset dnů by se samozřejmě mělo odvíjet od data prodeje. Pokud se s někým dohodneš jinak, jde případný problém s nedodržením lhůt za vámi oběma. Já píši na šedivák při prodeji mezi fyzickými držiteli vždy datum prodeje a upozorňuji na dodržení lhůty deseti pracovních dnů. Při prodeji oficiálním ode mě jako osoby podnikající v oboru není už vůbec co k řešení. Tam je datum převodu jednoznačně v CRZ.



Piggy
Příspěvky: 1905

Příspěvek#28 » pon 19. zář 2022, 19:07

Podle mě tam má být datum nabytí/pozbytí vlastnictví ke zbrani, tzn. kdy přešla z ruky do ruky.
Ostatně od té chvíle se také počítá těch deset dní.
Náhoda je blbec a někdy může sakra hodně záležet na tom, komu zbraň patřila právě v tom mezidobí.



Střelec
Příspěvky: 1682

Příspěvek#29 » pon 19. zář 2022, 19:10

To "mezidobí" by měla hlavně vykrýt kupní nebo darovací smlouva. Vždy při prodeji z druhé ruky uvádím přesně čas převzetí. Ten se na šedivák neuvádí. A ano, vím, že ústní smlouva je také smlouva, že zákon to nevyžaduje, ale když už zbraň prodávám, tak chci být prostě krytý.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#30 » pon 19. zář 2022, 19:24

Střelec : Ano, tento způsob vlastního krytí není na škodu. Já zas když se mi někdo nepozdává, tak prostě neprodám. Nejsem na tom finančně závislý a osobně přímo kamenný obchod neprovozuji. Pouze jsme s provozovatelem takového zařízení finančně nezávislí společníci za určitých dohod. Nemusí se to někomu líbit ale je to moje filozofie.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fik a 3 hosti