egun.de - postup nákupu, včetně dovozu a přihlášení



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#1 » čtv 1. lis 2018, 22:28

Ahojte,

pořád jsem se nedobral ke správnému postupu, jak na egun.de nakupovat. Prosím o radu zkušených harcovníků.

Postup podle mého selského rozumu a načtených informací:
0/ musím mít ZP
1/ zaregistruji se na serveru egun.cz
2/ vyberu si zbraň, kterou mohu legálně nabývat
3/ můžu již v této fázi požádat o EWB na Polici? Co to obnáší, jak se to dělá? Co to stojí? Na jak dlouho to platí? Musí to být z tohoto odkazu http://www.egun.de/market/downloads/EU- ... rmular.pdf a potvrdí mi to Policie?

Mne o EWB požádal prodejce (protože nemám historii - kupuji poprvé).

4/ Přihodím na zboží, podaří se mi vyhrát aukce, co dál jaký je správný postup? Mám poslat EWB scan, peníze za zboží i přepravu převést podle pokynů prodejce?
5/ Čekám až zboží dorazí na mou adresu, převezmu a do 10 dní přihlásím na Policii?

Chci koupit dlouhou opakovací malorážku.

Díky předem za odpovědi.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2 » čtv 1. lis 2018, 23:28

Tohle se už opakovaně řešilo tu
viewtopic.php?f=57&t=192


Jinak 2 poznámky:
- zbrojní průvodní list nemá smysl vyřizovat dřív než aukci vyhraješ (je třeba se přesvědčit, že prodejce nemá problém s prodejem do zahraničí). Poté co vyhraješ dostaneš noty ke zbrani, na tu si necháš vystavit ZPL a pošleš ho prodejci, kterej vyřeší papíru u Němců (mě stačilo poslat sken).
- poštou Ti to nejspíš nepošlou (u nás nelegální), takže počítej s výletem



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#3 » pát 2. lis 2018, 00:23

A jak to - v případě úspěšné aukce - chceš vézt přes Německo? Jejich WaffenGesetz, podobně jako náš, vyžaduje pro transport/převoz zbraně osobu s příslušnou kvalifikací, tedy někoho, kdo má jejich ZP (WBK). ZPL tohle neřeší a prodejce to pro Tebe taky nebude řešit, protože se ho to nijak netýká. Buď to budeš muset risknout a vézt to ilegálně nebo budeš muset najít někoho, kdo to doveze na hranici.
Možná by to šlo legalizovat na EZP, ale doporučoval bych si to u nich nejdříve písemně ověřit.
Pro porovnání - převážel jsem obráceně a pokud si to dobře vybavuji, tak německý tiskopis měl extra kolonku, do které se vyplňovalo, kdo, kdy a kudy zrealizuje transport na německé straně. Čekal bych, že na jejích papírech pro vývoz bude něco obdobného.



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#4 » pát 2. lis 2018, 07:55

Tak ještě doplnění číst umím :) a na přepravě jsem domluvený s prodejcem. Vždy je u akce údaj posílá neposílá v EU. Prodejce jsem kontaktoval a pošle. Jsou na to jedna nebo dvě přepravní společnosti v Německu. U nás také v rámci republiky dělá přepravu myslím PPL, které na to má licenci.

Najde se tu někdo, kdo v minulosti tedy letos takovou koupi provedl?

Pochybuji, že němec bude uznávat náš česky psaný ZPL, když požaduje EWB.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#5 » pát 2. lis 2018, 08:01

Přečtěte si obchodní podmínky PPL, stejně jako u pošty je to zakázáno... stálo mě to minutu na googlu....



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#6 » pát 2. lis 2018, 08:11

Dobře PPL to není. Takže pokud to dobře chápu, tak všichni co napsali, že si to nechali poslat a celý egun.de se zasláním do ČR je podvod nebo pro hnidopichy nelegální?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » pát 2. lis 2018, 09:14

Dojče post má licenci na přepravu a jejich DHL myslím taky. Každopádně poslat z německa zbraň není problém, u nás to předávají naší poště případně DHLce pokaždý je to jinak ale každopádně ti přijde balík domů. Je to problém odesílatele až do chvíle než převezmeš balík. Vyřízení německých papírů a poštovný stojí cca 120 - 150E podle prodejce.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#8 » pát 2. lis 2018, 09:41

horazl píše:Pochybuji, že němec bude uznávat náš česky psaný ZPL, když požaduje EWB.


ZPL je nutnou podmínkou pro to aby Ti na německé straně vůbec začali řešit nějaké EWB. Prostě si policajti na obou stranách ověří že jeden může koupit a ten druhej to může prodat. ZPL pak slouží jednak jako dokument opravňující Tě zatím neregistrovanou zbraň převážet (pokud by Tě zrovna u toho kontrolovali) a pak jako "náhrada" nákupka při registraci. Bez ZPL to prostě nejde.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#9 » pát 2. lis 2018, 10:01

Určitě je ZPL náhradou NP při registraci? Měl jsem za to, že slouží jen k převozu přes čáru a NP by na zbraň, která to vyžaduje, mělo být vyřízeno zvlášť.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#10 » pát 2. lis 2018, 10:15

Zbrojní průvodní list pro trvalý dovoz zbraně a střeliva je povolením k trvalému dovozu zbraně kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně na území České republiky. Tím nejsou dotčeny postupy podle zvláštních předpisů. Je současně souhlasem k nabytí vlastnictví ke zbraní kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně mimo území České republiky (§ 45 odst. 1 a 6 zákona o zbraních).
viz. https://www.mvcr.cz/clanek/zbrojni-pruvodni-list.aspx



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#11 » pát 2. lis 2018, 10:27

Díky, konečně se to posunuje směrem kam potřebuji.
Takže pokud v tom začínám mít více jasno je to tak, že základem je ZPL následně "musí" prodejce EWB. Tedy ideálně až po vyhrané aukci. Je možné mít nějaké ZPL v EU jazyce (němčině nebo angličtině) nebo jej budu muset nechat přeložit s kulatým razítkem?



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#12 » pát 2. lis 2018, 10:30

Střelec, když už do mne ryješ s PPL, tak Ti to rád vrátím, otevři si vlastní téma. :) Psal jsem "Chci koupit dlouhou opakovací malorážku", tedy bez NP.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#13 » pát 2. lis 2018, 11:04

Jen tak zběžně jsem to egun proklikal a nenašel jsem tam nic co by se vyplatilo. Všechno dražší než tady. Leda že by se jednalo o neco, co tady není k sehnání. Co tam máš v merku?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#14 » pát 2. lis 2018, 11:16

Postup by měl být cca takový, že:
1. kontakt prodejce ohledně potvrzení možnosti prodeje mimo německo v případě úspěchu v aukci
2. vyhrát aukci
3. vyžádat si od prodejce údaje ke zbrani uváděné v žádosti o ZPL (z hlavy výrobce, typ, ráže, výrobní číslo)
4. zažádat o ZPL (na jeden formulář lze dovést až 10 ks)
5. poslat kopii/sken ZPL prodejci který vyřídí papírování na německé straně
6. transport (buď za poplatek zajistí prodejce, nebo vyzvedneš sám)
7. registrace u svého oddělení



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#15 » pát 2. lis 2018, 12:43

ZPL je myslím pořád jenom česky. Překlad - pokud je potřeba - je nutné obstarat v tomto případě na německé straně, protože to bude pro německé úřady.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů