Novela evropske smernice o zbranich 2019

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#1741 » pon 8. úno 2021, 07:32

Dva papiry na vyjimky.

1) vyjimku na zle zasobniky - zadara
2) vyjimku (formular nakupka) na A-I strelivo - za 200Kč



dan
Příspěvky: 311

Příspěvek#1742 » pon 8. úno 2021, 14:29

Rikal, ze AR a "zle" zasobniky do nej uz ma. Takze to mu kryji "prechodna ustanoveni" a prvni papir nepotrebuje. dokud nebude chtit kupovat nejake nove.
Ale pravda, kdyz uz bude vyrizovat druhy papir, tak, proc s tim rovnou nesfouknout i ten prvni.
Mimochodem, pri elektronickem podani je zadarmo oboji.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#1743 » pon 8. úno 2021, 16:03

Přesně to jsem si myslel taky. Kdo už je vybavený z dřívějška a na nošení do krátké mu stačí flat nose střelivo, tak vlastně nemusí dělat vůbec nic.
Taková implementace se mi i zamlouvá.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#1744 » pon 8. úno 2021, 16:52

JJ proto to tak upekli. co máš to máš a nestaráš se. :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1745 » čtv 11. úno 2021, 18:07

Vrátil bych se ke JHP střelivu. Mám pistoli a na nošení bych chtěl koupit střelivo s řízenou deformací. Jak vypadá NP na toto střelivo a je to navždy a nebo jen na určité množství?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#1746 » čtv 11. úno 2021, 18:09

Je to de-fakto NP A-I. Jen na tom formuláři zaškrtni střelivo. Víc nic. A pak důvody. Když to doneseš na poldy, tak za 200Kč, datovkou zadara. A je to na furt.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#1747 » úte 16. úno 2021, 16:11

Přečetl jsem si už na toto téma několik rozborů a pokud to tedy dobře chápu tak výjimka na nadlimitní zásobníky mi dovoluje používat velké zásobníky i ve zbraních kategorie B.
Není tedy výhodnější, pokud mám tuto výjimku na nadlimitní zásobníky, si nově koupené zbraně registrovat jako B?
1. Dlouhé zásobníky do ní smím používat díky té zásobníkové výjimce.
2. Při dalším prodeji stačí budoucímu kupci nákupko na skupinu B.
3. Při případném zpřísňování legislativy v budoucnu bude snad B o něco bezpečnější než A-1.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#1748 » úte 16. úno 2021, 16:32

Ano, Vendeline. Navíc tu vyjímku na zásobníky můžeš aplikovat na jakoukoliv zbraň typu B.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1749 » úte 16. úno 2021, 16:35

Kategorie zbraní jsou dané. Nemůžeš něco zaregistrovat "jako B", když to B nebude. Samonabíjecí zbraně jsou B. A1 jsou předělávky ze samočinných. Takže např. samonabíjecí puška i s přiloženým zásobníkem na 30 je furt B, dokud nezasuneš. Je to tu zmíněný už snad 100x. Kupoval jsem před pár dny AR s přiloženým 30 zásobníkem. Je to B. Výjimku jsem už měl, takže konec starostí. Nejde to zaregistrovat jinak.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#1750 » úte 16. úno 2021, 16:38

OK, díky. To mi dává smysl.



dan
Příspěvky: 311

Příspěvek#1751 » čtv 18. úno 2021, 10:28

Tomak píše:A1 jsou předělávky ze samočinných.

A dale kazda kratka nebo dlouha zbran do ktere je vlozen "nadlimitni zasobnik".

Aktualni pristup OSZBM k teto problematice rozhodne neni jednotny a jeste se vyviji v case. Nekde maji jasno, ze to je B, jinde, ze to je A1 (to nastesti spis vyjimecne), nekde te nechaji vybrat, nekde rozhoduje, jestli jsi zbran porizoval na nakupko B nebo na vyjimku A1 (a podle toho to zaregistruji) ...

Ano, na konkretnim OSZBM to skutecne typicky nejde zaregistrovat jinak ...
... nez oni chteji.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1752 » čtv 18. úno 2021, 11:10

dan píše:
Tomak píše:A1 jsou předělávky ze samočinných.

A dale kazda kratka nebo dlouha zbran do ktere je vlozen "nadlimitni zasobnik".

K tomu lze dodat jen to že ke kontrole při registraci předkládáš VYBITOU a tedy jednoznačně B! Co se domnívají někteří příslušníci je naprosto irelevantní. Pokud nechtějí zaregistrovat B jako B mají smolíka a jejich nadřízený je posléze moc nepochválí.



dan
Příspěvky: 311

Příspěvek#1753 » čtv 18. úno 2021, 11:49

Ty ale potrebujes mit papiry na to jak chces zbran pouzivat, nikoliv na stav, v jakem se nachazi v okamziku kontroly.

Zakon, konkretne §3 odst. 5 veta prvni pripousti dve varianty - bud' mit zbran registrovanou jako A1, nebo ji mit jako B a k tomu A1 vyjimky na zasobniky. Oboji je narokove, nepodleha to spravnimu uvazeni, a tak by OSZBM melo bez protestu vyhovet (pri jinak splnenych podminkach) takove variante, na kterou si podas zadosti .

V praxi se ale s nimi malokdo bude ochoten dohadovat, pokud budou trvat na jedne konkretni variante z techto dvou.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1754 » čtv 18. úno 2021, 12:04

Na používání nadlimitních zásobníků ve zbrani kategorie B je určena výjimka na nadlimitní zásobníky (pro ty co nemají grandfathering). Nic jiného netřeba. Žádné vymýšlení zda registrovat zbraň jako A-I, prostě NIC.
Edit: i když zákon opravdu hovoří o obou možnostech při manipulaci a nakládání se zbraní s vloženým zásobníkem, není to důvod zbraň kategorie B registrovat jako A-I.
A dohadovat se s nimi netřeba, koupil jsem B zaregistrujte B, nelíbí? Zamítněte moje podání, oddůvodněte a já podám odvolání.



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#1755 » čtv 18. úno 2021, 12:57

Přijde mi to jako obecně nesmyslná úvaha: každá zbraň má svou "základní" kategorii a tak je vedena v CRZ.
Jako A-I jen zbraně, které nemohou vyjmutím zásobníku "přejít do B" - ostatní jako B, i když mohou vložením zásobníku "přejít do A-I".
Proč si to myslím? Protože jinak by bylo možné "ragistrovat jako A-I" úplně všechny samonabíjecí zbraně se zásobníkovou šachtou nebo odnímatelnou schránkou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů