Zbrojní průkaz a zrak

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#31 » čtv 14. dub 2022, 15:21

Tak pristi tyden mam termin u doktorky (jdu tam v ramci klasicke preventivni kontroly a rovnou pozadam o potvrzeni pro zbrojak) a 14 dni pote u ocniho (kam tak jako tak musim a je mozne, ze by me tam doktorka poslala), takze bych doklad mel mit, no a dotaz je - co vse se musi vejit do te 3M lhuty, po kterou ten doklad od ni plati? Zadost o zkousku odb. zpusobilosti, vlastni zkouska a i podani zadosti o vystaveni ZP?

Rikam si, jestli se tam casove uplne vejdu a jestli si nenechat udelat jen klasickou prohllidku (tu bude delat tak jako tak) a pak k ni jeste neskocit cca treba za mesic pro potvrzeni. Pocitam, ze na zkousku bych se hlasil treba za mesic, no je otazka, jak je to v soucasnosti s terminama...



LuKu
Příspěvky: 9

Příspěvek#32 » čtv 14. dub 2022, 16:07

Do těch 3 měsíců se musí vejít podání přihlášky ke zkoušce. K podání žádosti o vydání ZP bude nové potvrzení potřeba jen v případě, že se ta žádost nestihne do 3 měsíců od té přihlášky, nikoli od původního potvrzení.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#33 » čtv 14. dub 2022, 16:57

Nimha :
Na očního extra se vyprdni. Kratkozrakost má každý druhý. Brýle máš, kompenzace je, je šance 2 procenta šance že praktik tě za ním svévolně na základě vlastní nelegislativni iniciativy pošle. Nehroť to.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#34 » čtv 14. dub 2022, 18:30

nimha píše:co vse se musi vejit do te 3M lhuty, po kterou ten doklad od ni plati?


Musí platit v okamžiku, kdy podáváš žádost. Pak musí platit, když máš po zkoušce a žádáš o vydání ZP.
V okamžiku, kdy absolvuješ zkoušku, tak být platná nemusí.

O zdravotní způsobilosti rozhoduje obvoďák. Ten rozhoduje, jestli tě pošle k očaři, nebo třeba ke cvokaři. Takže bych se domluvil s ním.

Co se týče zdravotní způsobilosti, nastuduj si vyhl. č. 493/2002 Sb.

Mimochodem, oční vada se posuzuje s korekcí (brýle, čočky)...



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#35 » pát 15. dub 2022, 10:31

Nebo si zajdi do optiky , kde měří zrak a nech si tam udělat nové brýle u obvoďáka pak jen s novýma brýlema přečteš písmena a máš splněno

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#36 » ned 17. dub 2022, 12:09

Diky, panove.
Ja k tomu ocnimu, jakozto dlouhodobe obryleny, stejne mam cca po 3 letech chodit na prav. prohlidky, takze ted po nejakych 6-7 letech bych zasel i tak, a nove (silnejsi) bryle si stejne necham predepsat tak jako tak.

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 58

Příspěvek#37 » stř 31. kvě 2023, 18:58

Zdravim.
Maly dotaz: spacham nejaky prestupek kdyz nebudu nosit bryle ci kontaktni cocky behem noseni zbrane?

- Tabulku u lekare prectu bez bryli celou a bez chyb, nicmene kdysi jsem hůř videl do dalky (-1,25) a s pribyvajicim vekem jak se ostatnim krátí ruce, tak me se oci srovnavaji. Doktorky s tim nic neudelaji (ani ocni a ani obvodacka) a pro jejich jistotu mi tam napsala ze korekce zraku nutna ... prej i z ridicaku mi to nikdy nezmizi a ani po operaci.... tam by mi prej max mohli vystavit nejake potvrzeni ktere bych musel sebou porad nosit).
Takze bryle uz nenosim a mam jen nejake v aute kvuli policii.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#38 » stř 31. kvě 2023, 19:49

Už ti někdo vyndaval z očí kontaktní čočky?

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 58

Příspěvek#39 » stř 31. kvě 2023, 19:56

Jasne .. chapu kam tim miris, ale kdyz budes mit "stesti" na aktivniho blbce, tak uz to jede i kdyz to jde ustat .... me jen zajima zdali , pripadne co mi hrozi ;-)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 765

Příspěvek#40 » stř 31. kvě 2023, 20:46

Odpověď: mám nasazené kontaktní čočky.... A je po problému. Pokud to přiznáš tak máš přestupek.



ante
Příspěvky: 41

Příspěvek#41 » stř 31. kvě 2023, 21:36

Přestupek proti čemu? On se ptá na nošení. Na co potřebuje korekci zraku je imho střelba, možná manipulace. To by mohlo být veselé správní řízení. :D



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#42 » čtv 1. čer 2023, 00:37

Posudek se tyka zdravotni zpusobilosti ke vsem cinnostech ke kterym clovek ziska vydanim ZP opravneni. Je-li v posudku napsano "strilet smi jen s brylemi, jinak je zpusobily bez omezeni" pak bryle potrebuje jen na strileni. Jeli tam ale jen "bryle nutne", pak jsou nutne na vsechny cinnosti. Pouzitelny posudek se nemuze venovat jen nejake cinnosti a k otazce zpusobilosti k ostatnim se vubec nevyjadrit.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#43 » čtv 1. čer 2023, 06:09

Je dost prapodivné, že po "zaléčení" zraku zápis ze zdravotní dokumentace nezmizel. Příkladem může být můj spolužák, který měl v řidičáku totéž, pak si nechal laserem udělat korekci. Slavnostně rozšlapal brýle a nechal si řidičák vyměnit už bez tohoto omezení.
Takže, předně bych vyměnil očního lékaře.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#44 » čtv 1. čer 2023, 07:22

No to je celé nějaké ujeté, proč bych měl mít povinně nasazené brýle, nedává to smysl, používám brýle na blízko (jen na čtení a také tak do 2 metrů), takže když si je při střílení nasadím, tak vidím perfektně mířidla, ale blbě vidím terč, když si je sundám, tak vidím blbě mířidla, ale dobře terč.
Na střelnici trénuji zásadně bez brýlí (tedy dioptrických), abych si zvykal na to, že bych musel použít zbraň bez brýlí (těžko bude pachatel čekat, až je vyndám a nasadím si je), i tak mám zásahy v terči 10 až 8 na 10 metrů.
Proč by mi měl doktor psát povinné používání brýlí, když toto asi neumí posoudit? Chápu to při řízení v autě, ale u zbraně to opravdu nedává smysl...



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#45 » čtv 1. čer 2023, 07:59

Mi doktorka do posudku napsala "Korekce zraku" (s komentářem "Kdybyste v budoucnu rozhodl pro čočky nebo operaci") a přesně tak to mám uvedené i v ZP.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů