Zbrojní průkaz a zrak



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#46 » čtv 1. čer 2023, 08:59

paza píše:No to je celé nějaké ujeté, proč bych měl mít povinně nasazené brýle, nedává to smysl, používám brýle na blízko
Podle vyhlášky 493/2002 Sb. se posuzuje pouze vidění do dálky, potřeba brýlí na blízko se nehodnotí.
JirkaCV píše:Je dost prapodivné, že po "zaléčení" zraku zápis ze zdravotní dokumentace nezmizel.
Žádný zápis v dokumentaci nesmí "zmizet". Po změně zrakové ostrosti (k horšímu, ale i k lepšímu) se samozřejmě musí vydat nový posudek podle skutečného stavu.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#47 » čtv 1. čer 2023, 10:22

Pokud dojde ke zlepšení zraku, ať už samovolně nebo operací, tak lékař vydá nové potvrzení a "brýle nutné" se smaže, jak ze zbrojního, tak z řidičského průkazu.
a ještě lehce OT: já sám mám 1 dioptrii na dálku, a zkoušel jsem i střílet bez brýlí a na přesnost to nemá skoro žádný vliv. Terč je pořád stejně kulatý, a to, že není uplně ostrý není u mě při míření na střed nijak podstatné.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#48 » čtv 1. čer 2023, 15:39

Ono možná nejde jen o schopnost trefit černý střed terče na 10 metrů. Podle mého názoru je potřeba vidět i dál, po celé možné dráze letu střely, nebo třeba poznat, kdo z osob ve vzdálenosti 30m je útočník.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#49 » čtv 1. čer 2023, 15:50

Taky myslím, že to nejde omezovat na proces míření, kde stejně po přeostřování míváme zaostřeno nějak na/za mušku.
Člověk by měl předtím být schopen dobře rozpoznat všechno od sebe do doletu projektilu.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#50 » pon 5. čer 2023, 06:52

ante píše:Přestupek proti čemu? On se ptá na nošení. Na co potřebuje korekci zraku je imho střelba, možná manipulace. To by mohlo být veselé správní řízení. :D


Zdravotní způsobilost není jen na "střílení", ale na veškeré činnosti pod ZoZ. Tedy i na nošení...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#51 » pon 5. čer 2023, 07:20

Nošení je přeci za účelem možnosti kdykoliv naplnit okamžitou potřebu střelby.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů