ZP "E" + ZP "B"+"A" ? Proč a případné výhody nebo nevýhody.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » pát 10. črc 2009, 06:16

To bych se napoprvy schvalne netrefil, abych musel strilet znova :lol:



Petr1
Příspěvky: 7

Příspěvek#32 » čtv 25. dub 2019, 13:27

Dobrý den,
rozšířím původní dotaz - chci ZP E a zvažuji k tomu B,A.
1) K čemu mi je A, pokud mám B+E? Není naopak lepší A nemít a nemuset tak řešit, jestli mě někdo může zkontrolovat, jak mám uložené zbraně?
2) V životě jsem nedržel dlouhou zbraň v ruce a 25m se mi zdá dost - je to významně těžší než 10m z krátké zbraně?
3) Co když si zaškrtnu E + B a z té dlouhé zbraně to nenastřílím a ostatní zvládnu? Dostanu E nebo nedostanu nic?
Předem mockrát díky za rady.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#33 » čtv 25. dub 2019, 13:35

Zdravím
1) A je sběratelství. Pokud nebudete mít zbraň na vyjímku (neplést si zbraň kategorie A a zbrojní průkaz A) tak vás nikdo kontrolovat nebude. Ale umožňuje to mít například historické zbraně apod.
2) běžte si to zkusit. I z pistole se dá nastřílet na 25 metrů. Z dlouhé to není větší problém, než z krátké na 10. + pokud se nepletu, tak je možné mít oporu, tedy ani třes rukou větší problém.
3) pokud nesplníte kteroukoli z částí, tak nedostanete nic :)
A PS: opravdu k tomu Ečku vezměte minimálně i B. Pokud přijdou zákazy zbraní tak Ečkaři budou první na koho dopadnou.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#34 » čtv 25. dub 2019, 13:38

Petr1:
1. A je na sběratelství, tj. je možné mít zbraň, která není způsobilá ke střelbě (tj. nejde dát na BCE). Nemá to nic společného se zbraněmi kategorie A a výjimkami.

2. Jde o oči a o mířidla, doporučuji si vyzkoušet na střelnici. Každopádně, na 25 m s dlouhou a oporou se člověk trefí do černého asi tak stejně jako u krátké na 10. Zaslechl jsem zvěsti i o tom, že se někde střílelo na 25 m s optikou (tam se s cvikem dá střílet jednou dírkou, tj. na zkoušku zcela v pohodě).

3. Pokud máš E a B tak z dlouhé nestřílíš (u B se střílí z krátké nebo dlouhé, u E se střílí z krátké, tj. budeš střílet jen z krátké). Z dlouhé se střílí jen u C pro lovecké potřeby.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#35 » čtv 25. dub 2019, 13:42

Pleteš skupiny ZP a kategorie zbraní. Skupina (ZP) A je pro sběratelské účely. Ale kategorie zbraní A jsou zakázané zbraně. Někdy povolují jejich držení pouze z obzvlášť zdůvodnitelných sběratelských důvodů.
Skupina E ti dovolí nakoupit jen střelivo do zbraně, kterou máš. Ne jiné ráže atd. Skupina ZP B+C jsou sportovní a lovecké zbraně. V kombinaci skupin zbrojního průkazu A+B+C+E si můžeš koupit cokoliv (zbraně kategorie A na výjimku, pokud ti ji dají, zbraně kategorie B na povolení, zbraně kategorie C se jen ohlašují a dostaneš vždy průkaz zbraně) a jakékoliv legální střelivo.
Pokud nesplníš u ZoZ podmínky pro získání jedné z přihlášených skupin ZP, musíš opakovat celou (případně celou praktickou) zkoušku. Pokud napíšeš testy dobře pro skupinu E, je to dost i pro ostatní skupiny. Pár rozdílů je v praktické části ZoZ - rozborka a sborka, praktická manipulace a střelba.
Doporučuji si udělat je všechny najednou. Ušetříš si opruz s pozdějším rozšiřováním ZP.
Na nácvik doporučuji koupit si kurz a najmout na hodinu až dvě instruktora (skoro na každé střelnici to jde) a s instruktorem si zastřílet, naučíš se.



burner
Příspěvky: 49

Příspěvek#36 » čtv 25. dub 2019, 13:45

1) pletes si kategorii zbrane a zbrojniho prukazj, se ZP sk A te nikdo nemuze kontrolovatjak se mu zlibi, ze zbrani kategorie A uz ano..
2) to je jen o poctu vystrilenych naboju, navic pri ABE manipulujes s pistoli, brokovnici i malorazkou, ale jestli z nich budes strilet je jen na libovuli komisare, navic 25m s malorazkou neni nic co by se nedalo zvladnout.
3) viz bod 2.
jinak pokud nenastrilis, nedostanes nic.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#37 » čtv 25. dub 2019, 13:52

Jo a podle druhu dotazu doporučuji najít si na stránkách Zbraně kvalitně testy a hooodně se učit teorii.
Pokud se neudělají testy, střílet se ani nejde, opakuje se celá zkouška.



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#38 » čtv 25. dub 2019, 14:49

Indian píše:... Pokud napíšeš testy dobře pro skupinu E, je to dost i pro ostatní skupiny.


Přesněji: Pokud napíšeš testy dobře, platí to pro všechny žádané skupiny. Tj. testy jsou jen jedny.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#39 » čtv 25. dub 2019, 14:53

Burner, z ceho bude strilet neni na libovuli komisare...(max konkretni zbran,ale ne jestli dlouha,kratka, brokovnice. .. )

Pro tazatele: nepodcenovat teorii, dle dotazu znacne mezery, jak pisou ostatni kategorie zbraniA,B,C,D neni totez co skupina zbrojniho prukazu A,B,C,D,E, ...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#40 » čtv 25. dub 2019, 15:10

Doporučuji rovnou skupiny zbrojního průkazu ABCE, popř všechny ABCDE. A víc neřešit. Jednou se to může hodit a nebude se muset znova učit a dělat zkoušky kvůli rozšíření ZP.



Petr1
Příspěvky: 7

Příspěvek#41 » čtv 25. dub 2019, 15:23

Děkuji za mnoho rychlých odpovědí. Jasně mezer mám habaděj, chystám se koncem léta, ale už si to chci promýšlet. Ale s tou skupinou jsem to jen nevysvětlil - jediné k čemu mě totiž napadlo (v mém individuálním případu) si pořídit i zbrojní průkaz A je nějaký doplněk zbraně kategorie A. Sběratel být nechci, chci primárně zbraň na obranu, úplně teoreticky si nechat do budoucna otevřenou možnost pořídit si i samonabíjecí dlouhou zbraň. Takže B+E. Zatím začínám sjíždět zákony a testy a praktickou přípravu a střelby si dám během léta.
Shirako: Děkuji za poznámku o možných zákazech zbraní, to je dobrý argument.
vgj: ad 3) super info



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#42 » čtv 25. dub 2019, 16:40

Kdyz uvazujem do budoucna, tak aktualni verze pocita s mensim poctem skupin ZO ( uz ne prukaz ale opravneni), a tim tedy slouceni stavajicich , pokud bys s timto chtel spekulovat, tak napr kasli na sk D, nebudes muset z kratke strilet na 15m ale jen na 10, kasli na C, nebudes muset strilet z dlouhe kulove a brokove nasledne to opravneni ("lov a vykon prace")stejne dostanes (ale jak rikam spekulace, stejne jako o moznych zakazech a jejich realnych projevech, a do tohoto vlakna uz je to trochu OT)



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#43 » čtv 25. dub 2019, 18:18

Ja sem dopadl tak ze sem delal napoprve E+B a na podruhe zbytek. Rikam si ze novela muze dopadnout vselijak a kdyz budu mit vsechno je nejvetsi sance ze to pude nejak uhrat.
Ostatnim doporucuju si zajistit dost streleb s instruktorem nebo kamaradem aby si byli opravdu jisty z pistole malorazky i brokovnice a perfektne nasprtat teorii. Jednotlive to neni zas o tolik lehci a zabije se tim celej dalsi den.



burner
Příspěvky: 49

Příspěvek#44 » čtv 25. dub 2019, 20:32

stopper: mozna bych to mohl nazvat jinak, ale jak jinak bych mel říct ze někdo pri ABE strili malorazkou i pistoli a nekdo jen pistoli?



burner
Příspěvky: 49

Příspěvek#45 » čtv 25. dub 2019, 20:37

Petr1 neni to jen o tom, ze by jsi mohl sbirat, ale treba o tom, ze si budes moct koupit pistoli ktera nema zkusebnu, popripade když si poridis neco co ostrilis tak, ze to nebude mozny pouzivat, tak aby jsi ji nemusel likvidovat, muzes si ji schovat na pamatku prave na sberatelsky zp.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů