ZP "E" + ZP "B"+"A" ? Proč a případné výhody nebo nevýhody.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#46 » čtv 25. dub 2019, 20:38

Petr1: Na E si můžeš koupit všechno možný, dlouhá samonabíjecí není problém.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#47 » čtv 25. dub 2019, 20:48

Burner, pri teto kombinaci se ma strilet jen pistole,tzn pokud da kom. Oboji je to chyba ...
Ale to uz muzem resit,co kdyby te nutil s pistole strilet do malorazkovyho terce na 20m...



burner
Příspěvky: 49

Příspěvek#48 » čtv 25. dub 2019, 21:06

skagerak:
nemas uplne pravdu, u sk A + B je to bud krátká kulova nebo dlouha kulova, ja jsem strilel u ABE, jen kratkou, ale vim i o pripadech kde museli obojim..

* edit, mas pravdu, blbe jsem si posledni prspevek precetl

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#49 » pát 26. dub 2019, 06:33

Petr1: Já mám pouze E. A dělat to znovu, přihodím si B. A to z jediného důvodu, abych nemusel při nakupování nábojů nosit i průkaz zbraně k té pistoli, do které zrovna něco kupuji. Jinak na samotné E si koupíš v podstatě cokoli. Na to B nepotřebuješ.
Ale jinak i se samostatným E jde úplně v pohodě fungovat. :-)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#50 » pát 26. dub 2019, 06:52

Dělal jsem si všechny skupiny, ne proto, že bych to potřeboval, ale právě proto abych to nemusel dělat znovu a nebyl v budoucnu ničím a nijak omezen. Zkouška a příprava na ni mě stála (nepočítám-li vystřílené náboje) přesně na korunu úplně stejné peníze jako bych si dělal byť jednu jedinou skupinu. Jediný rozdíl je v poplatku za kolky při žádosti o ZP - každá z požadovaných skupin = 700,-Kč. ALE nikdo tě nenutí požádat o všechny a osvědčení platí rok. (I když osobně si myslím že to jsou drobné v porovnání s tím co za chvíli nacpeš do zbraní a střeliva.)
Jinak dělat všechno má samá pozitiva - nemusíš přemýšlet kolik potřebuješ bodů na tu kterou skupinu, ani z jakých zbraní máš střílet a s kterými manipulovat - body i zbraně všechny :lol:



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#51 » pát 26. dub 2019, 08:26

Ja mam A, B, E a na zkousce jsem strilel jen pistoli. C nepotrebuju, protoze strileni do zvirat me jaksi nenaplnuje a D taky ne, protoze k vykonu povolani taky zbran nevyuziju



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#52 » pát 26. dub 2019, 08:41

antonspelec - Já jsem si udělal zkupiny B-D-E a kůli práci i F a na C-A jsem si řekl že nikdy potřebovat nebudu jako ty, a hele po 12 letech sem si dodělával C a rovnou si udělal i to A takže asi tak a přesně jak píše JEZEKIF všmi skupinami nic nezkazíš, nikdy nevíš co bude .............. a to jsem to dělal v roce 1992 a vem si co je teď



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#53 » pát 26. dub 2019, 12:36

Precti si co te ceka na zkouskach. To ze budes mit jen B+E neznamena pouze kratkou. Obhajuje tam vic lidi (dle diskuze aktivnich komisaru) ze je mozny dat i malorazku. A co lidi pisou o zkouskach realnych je dostavaj.. Tak pak stoji uz zvazit +A a mooozna jestli chces "loveckou" dlouhou tak i C. Me uz obcas A i C pri hledani veci/zbrani zastavilo neb nemam.
Na druhou stranu dnes uz bych praktickou cast zvladal o dost vic v pohode. Je to jiny kdyz chodis strilet a mas zbran kazdy den v ruce. Tzn. premyslel jsem si je dodelat na pohodu.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#54 » pát 26. dub 2019, 12:51

Stopper - měl jsem na mysli, že pokud počtem bodů splňuje skupinu E, tak má dost bodů i pro ostatní skupiny.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#55 » pát 26. dub 2019, 18:24

Expres, na manipulaci muzes dostat kdeco, ale co mas strilet je dany ...(B+E= kratka)

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#56 » pát 26. dub 2019, 21:15

Otázka 352 na ZOZ
D,E = krátka
B,A = krátka alebo dlhá
C = dlhá broková aj dlhá kulová

"v případě žadatele o vydání zbrojního průkazu skupiny A a B dlouhá kulová nebo krátká kulová zbraň; v případě žadatele o vydání zbrojního průkazu skupiny C dlouhá kulová a dlouhá broková zbraň; v případě žadatele o vydání zbrojního průkazu skupiny D a E krátká kulová zbraň"

Ak teda človek žiada len o E, má len krátku. Ale ak žiada o E aj B, môže strieľať z krátkej pre overenie E aj z dlhej pre overenie B. Tak tomu aspoň chápem ja - môžem sa mýliť, najlepšie by odpovedal nejaký komisár. Viem tiež, že spravidla sa to nerobí, proste jedna krátka splní obe podmienky tak dlhá je zbytočná. Myslím si však, že nič okrem dobrej vôle nebráni komisárovi, aby uchádzačovi o skupiny E,B prikázal strieľať z krátkej aj dlhej. Pre istotu by som si tú malorážku určite vyskúšal.

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#57 » pát 26. dub 2019, 21:37

Arc: kombinace E+B je střelba pouze z krátké na 10 metrů, žádná jiná varianta není v souladu se zákonem. Malorážku a brokovnici může dostat, ale jen na předvedení manipulace.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#58 » pát 26. dub 2019, 23:18

Zbraním a střílením z nich se bez ambicí na poučování jiných ,,nezávodně" věnuji již více než čtvrt století... Mám na svém zbrojáku skupiny ABE (skupinu D jsem ve svém věku zralého mládí i kvůli nevyužitelnosti a ceně častějších lékařských prohlídek zrušil)... ABE je podle mého laického názoru nejrozumnějším řešením skupin zbrojního průkazu (náročnost zkušebních testů je obdobná nižším skupinám) v případě, že nepotřebujete jako člen mysliveckého sdružení k lovu skupinu C, nebo se se zbraní u pasu živit... ABE umožňuje legálně koupit různé zbraně a střelivo v současných zákonných podmínkách, nikdy nevíte, co budete chtít časem vlastnit a střílet a poplatek zkoušek za další skupinu případně doplňovanou ve zbrojáku je proti nákladům na tento aktivnějším způsobem provozovaný koníček jen pakatel...
Din
Naposledy upravil(a) Din dne pát 26. dub 2019, 23:23, celkem upraveno 1 x.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#59 » pát 26. dub 2019, 23:18

Arc píše:
môžem sa mýliť,


a mýlíš

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#60 » sob 27. dub 2019, 07:06

arc : Mrkni na to. Je to v oddíle zkoušky odborné způsobilosti jako jediná položka.

https://www.mvcr.cz/clanek/vyklad-nekte ... anich.aspx

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů