ZP "E" + ZP "B"+"A" ? Proč a případné výhody nebo nevýhody.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#106 » pát 18. čer 2021, 09:26

Je to jen a jen o prioritách každého. Nemyslím, že by se dalo smysluplně poradit. Mám ZP 15 let a zatím nebyla jediná situace, kdy by mi nestačilo E. Nošení, střelnice, tréninky, kurzy, závody. Rozebíralo se to už 1000000x a má to stejný výsledek, jako - poraďte první zbraň.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#107 » pát 18. čer 2021, 09:42

jak je v názvu tématu "případné" výhody nevýhody. Tj. Nevýhody krom ceny žádné. (střelba z malorajdy a brokny, pokud je problem, nemel by clovek ZP mít vubec). A výhody možné až pravděpodobné. :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#108 » pát 18. čer 2021, 12:08

Blacky píše:Ještě bych uvedl, že na E a myslím, že i na B si nemůžeš koupit jiné střelivo, než na které máš PZ.


Právě na B si můžeš koupit jakékoliv střelivo. Na A jen sběratelské množství, takže ...

Bral jsem pro synka do SA-58 a i když tu zbraň nemám, s B skupinou žádný problém ...

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#109 » pát 18. čer 2021, 18:01

Je to trochu nelogické, ale je to tak, vizte § 28. Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie A-I, B nebo C; střelivo a jednotlivé části nábojů nesmí nosit viditelně.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#110 » pát 18. čer 2021, 19:38

Tomak: mam zbrojak 6 let a už jsem byl rád za sk D protože jsem nějakou dobu pracoval v zaměstnání kde bych si ho musel dodělat. V době kdy jsem zbroják dělal jsem neplánoval ani neměl tušení k čemu by někdy bude. Takže asi tak. Dneska jsem rád, že mám všechny skupiny a nemusim nic řešit ani u prodejců kteří se kvůli nábojům vyptávají jaké máte skupiny a u E jestli mam průkaz zbraně. Prostě řeknu mam vše a další otázky už nejsou. Ano, technicky by stačilo B+E na to abych mohl nosit a kupovat si náboje bez omezení množství nebo zbraně.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#111 » sob 19. čer 2021, 08:42

kk : ano, přesně tak. Jak jsem psal, je to jen o prioritách každého. Protože třeba možnost koupit si střelivo do něčeho, co nemám, se může někomu zdát jako úžasná, ale pro mě to vůbec nic neznamená. Drtivá většina prodejců stejně prodá střelivo pouze na ZP, s požadavkem na předložení PZ jsem se téměř nesetkal. Ale to bude asi jak kde.Navíc přebíjím, tak je mi to jedno.
Mně prostě na moje účely stačí E a víc nepotřebuju. Ale je jasný, že myslivec Ti může říct, že jemu na běžný věci stačí C a taky víc nepotřebuje ;)
A tak by šlo pokračovat.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#112 » sob 19. čer 2021, 10:08

Vyhoda B je ze si clovek muze koupit naboje do cehokoliv, napr. do zbrane kterou si na strelnici pujcuje od kolegy. Treba kdyz clovek jezdi po republice a nekde je zrovna akce na naboje kterymi zbran krmi soused ale ja prislusnou razi nevlastnim
Ale to si jaksi musi rozvazit kazdy sam, je to tu probirano milionkrat tam a zpet tak se k tematu asi nic noveho napsat neda. Za me minimalni kombinace ABE, ze ktere nevyplyva oproti E zadny ukol navic behem zkousky a je to ciste i penezich za kolek.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#113 » sob 19. čer 2021, 19:16

Jj, je to jak s řidičákem (Dčko na nic nepotřebuju, ale když se chci projet s autobusem - k nezaplacení!).

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#114 » ned 20. čer 2021, 20:07

Jenže jak tu už je několikrát napsáno, když děláš E, máš, kromě C, vše ostatní, tak nějak automaticky ...
Jen za poplatek na skupinu ....

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#115 » ned 20. čer 2021, 23:08

Výtah z vyhlášky:
Teoretická část:
Bodově jsou B a C rovnocenné.
Bodově jsou D a E rovnocenné.
Získáním dostatečného počtu na B/C mám dostatek na A. Získáním dostatečného počtu na D/E mám dostatek na všechny skupiny.

Praktická část
A: 2 zásahy z dlouhé kulové na 25 m nebo 2 z krátké kulové na 10 m v limitu 5 minut
B: 4 zásahy z dlouhé kulové na 25 m do 5 minut nebo 4 z krátké na 10 m v limitu 5 minut,
C: 4 zásahy z dlouhé kulové na 25 m v limitu 5 minut a 3 z brokové na 25 m v limitu 3 minut
D: 4 zásahy z krátké kulové na 15 m v limitu 2 minut
E: 4 zásahy z krátké kulové na 10 m v limitu 3 minut

U dlouhé brokové se střílí 2 výstřely, u všeho ostatního 5.

S přihláškou ke sk. B musím být připravený na krátkou i dlouhou kulovou. Jestliže vezmeme jako fakt, že z brokovnice se nedá netrefit, pak jsem připravený zároveň i na A, C a E. Jestliže se chystám na D, jsem připravený i na E.

PS: Je pozdě a horko, tak doufám, že je to bez chyb.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#116 » pon 21. čer 2021, 06:07

Máš to pěkný, udělal jsem si z toho jeden ze slajdů powerpointu co si dělám pro rodinný kurz :)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#117 » pon 21. čer 2021, 07:10

kolombo píše:Jenže jak tu už je několikrát napsáno, když děláš E, máš, kromě C, vše ostatní, tak nějak automaticky ...
Jen za poplatek na skupinu ....

No, ne tak úplně. Když jsem byl na zkoušce já, tak lidi, co měli B+E manipulovali a stříleli pouze z pistole. A měli předvést jen jednu závadu.
Já jsem dělal A+B+C+E, střílel jsem ze všeho, manipuloval jsem taky se vším a závady jsem předváděl 2 (zádržku u pistole a slabou ránu u malorážky) + u brokovnice pohyb osoby u terčů.
Nechci soudit, jestli je to tak správně nebo ne, jen poukazuji na to, že úplně stejné to být nemusí. Asi taky záleží na komisaři.
Edit: a nějak se mi nechce věřit, že by to tam všechno bylo pouze díky tomu C navíc.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#118 » pon 21. čer 2021, 07:31

U C je dlouhá povinnou. U A a B je krátká NEBO dlouhá.



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#119 » pon 21. čer 2021, 08:23

Jj je to tak u A a B záleží na komisaři.
U nás si dělal ZP B nezletilý klučina a střílel z dlouhé malorážky. Manipulaci ale dělal s krátkou i dlouhou.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#120 » pon 21. čer 2021, 11:03

Já měl manipulaci s pistolí a malorážkou, střelby jen pistole. Mám B+E.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů

cron