ZP "E" + ZP "B"+"A" ? Proč a případné výhody nebo nevýhody.



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#91 » stř 16. čer 2021, 15:02

Když náhodou zruší E, je tady ještě B.....ne?



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#92 » stř 16. čer 2021, 15:36

K těm lékařskejm prohlídkám: není to už teď za 5 let paušálně? Když už tam jdeš tak udělej všechno a máš po případnejch starostech, teda pokud ti nejde o poplatek za skupinu.



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#93 » stř 16. čer 2021, 15:45

O poplatek mi nejde....spíš o to že áčko a decko určitě chtít nebudu....

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#94 » stř 16. čer 2021, 15:53

A ty víš kam tě život zanese? Jakou práci budeš dělat za 10-15 let?
Znám pár lidí co si D muselo dodělávat.
Osobně jsem si jej udělal neb prostě člověk nikdy neví. Co ale vím určitě, že nikdy nechci střílet zvěř, takže C nemělo smysl.
Je to na každém.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#95 » stř 16. čer 2021, 15:56

Lynx: Správce střelnice může mít B, C, D nebo E. § 55 odst. 1 zákona č. 119/2002 Sb.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#96 » stř 16. čer 2021, 15:59

Dík za info.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#97 » stř 16. čer 2021, 16:35

jodo píše:K těm lékařskejm prohlídkám: není to už teď za 5 let paušálně?

Ne. Doba platnosti zbrojního průkazu je 10 let. Jen držitel zbrojního průkazu skupiny D je povinen podrobit se lékařské prohlídce u posuzujícího lékaře ve lhůtě 2 měsíců přede dnem uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#98 » stř 16. čer 2021, 18:29

Hele Stanley. Pořád dokola omíláš BE. Tak si to tak udělej a neptej se. Jasně jsme si vysvětlili, že A a C tě nebude stát u zkoušek NIC navíc. Jen si připlatíš. Pokud to není dost, nemá smysl to dál řešit.

Ještě bych uvedl, že na E a myslím, že i na B si nemůžeš koupit jiné střelivo, než na které máš PZ. Kdežto u A si můžeš koupit cokoli. Tj. klidně pro kámoše, když už pojedeš do krámu. Je ale fakt, že sem nezažil, aby to někdo kontroloval.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#99 » stř 16. čer 2021, 18:46

Dělal jsem A, B, E a považuji to za "minimální" standard, přesně z důvodů, co tady zazněly, které, alespoň dle mého, spolehlivě převáží ten jednorázový výdaj za vystavení. C a D jsem nedělal proto, že mě nikdy nelákalo lovit a ani se se zbraní živit.

Drobná výhoda toho, že jsem neměl C byla, že jsem střílel na zkoušce jen z krátké. Výhoda toho, že jsem nedělal D je, že nemusím chodit na zdravotní prohlídku po 5 letech. Oboje ale nebyly primární důvody, proč jsem ty kategorie nedělal a plně chápu, proč se někomu zdá dobré udělat si vše naráz.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#100 » stř 16. čer 2021, 18:58

Blacky : S tím střelivem je to trochu jinak. Nebudeme se bavit o střelivu zakázaném ale : Na A cokoliv v počtu 3 kusy nebo nejmenší spotřebí balení, na B cokoliv v jakémkoliv množství stejně jako na C ale tam by mohly být problémy se střeilvem do krátkých zbraní, na D nic, na E cokoliv, na to, co máš v držení a doložíš průkazem zbraně.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#101 » stř 16. čer 2021, 19:20

stanleyVolf píše:O poplatek mi nejde....spíš o to že áčko a decko určitě chtít nebudu....


D cko bych jeste pochopil pokud mas strach strilet na 15m, ale Acko si nedelat abys usetril 700 za skupinu, kdyz 700 dáš za necelé 2 krabičky nábojů, je fakt hloupost. Když děláš E které je prakticky nejnáročnější.
No dělej jak myslíš, ale už se to tu probíralo milionkrát a výsledek byl vždy: pokud chceš E, udělej si všechny skupiny a neřeš to.



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#102 » stř 16. čer 2021, 20:10

Dobrá dobrá nekamenujte mne.....jen jsem se ptal......udělám si tedy radši všechny......dekuji moc za odpovedi



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#103 » stř 16. čer 2021, 20:32

stanleyVolf: ber to tak:

- děláš E, tedy prakticky nejtěžší test, kdybys dělal A a přemýšlel zda dělat E tak se to dá pochopit, že se ti nechce do složitější zkoušky
- máš všechny skupiny v rámci jedné zkoušky, vyřizování, doktoři a do budoucna už neřešíš dodělávky pokud seženeš práci nebo tě zaujme myslivost apod.
- když kupuješ náboje nebo zbraně nemusíš nic řešit, protože se nákup vždy schová pod nějakou skupinu co máš
- cena za zkoušky je jen jedna

Proti mluví jen cena za každou skupinu navíc, ale ta v rámci dalších nákladů na tenhle "koníček" je opravdu zanedbatelná.



Akata Hu!
Příspěvky: 16

Příspěvek#104 » stř 16. čer 2021, 20:36

Souhlasím s minimem A, B, E i když dnes nechceš sbírat.
Nevím, jestli došlo k nějaké změně po aktuální úpravě, ale ještě loni získat C není “zaručeno” jednoduchou brokovnicí, ale některé střelnice mají k zisku C malorážku na 25 metrů a to v době bez dřívějších zkušeností a navíc covidových omezení nebylo snadné natrénovat za pár návštěv/kurzů.
Dneska bych asi krom A, B, E zkusil více nadrilovat a jít do maxima smysluplně možných, čili včetně C, loni bych zahořel.

Mít skupinu C není podmíněno mysliveckými zkouškami.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#105 » stř 16. čer 2021, 21:20

Až se začnou pořádně utahovat šrouby, tak sportovci a myslivci vydrží nejdéle. Céčko by se tedy mohlo hodit i v případě, kdy člověk nechce zabíjet zvířátka. Třeba jen proto, aby si mohl nechat zbraně o něco déle.
Na druhou stranu, chystaný nový zákon o zbraních by měl skupiny trochu očesat, tak je otázka, jestli to bude výhoda i pak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů

cron