ZP "E" + ZP "B"+"A" ? Proč a případné výhody nebo nevýhody.



TomF
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » sob 13. čer 2009, 22:06

Zdravím - rád bych se zeptal zkušenějších na radu, jestli je vhodné udělat si zároveň se skupinou E i skupinu B. Má to nějaké své výhody? Já vím, je to při jedněch zkouškách, ale stojí to pětikilo a jestli zákonu rozumím dobře (což netvrdím), tak u skupiny E můžu vlastnit stejné zbraně jako u skupiny B.
Jinak občas bych se třeba rád zučastnil nějaké amatérské volně přístupné soutěže ve střelbě, ale nepočítám, že by ze mě byl výkonný sportovec se speciální zbraní.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#2 » ned 14. čer 2009, 05:56

Dobrý den. Základní výhody hovořící pro skupinu "B" jsou podle mne dvě. První je možnost přebíjet náboje a tou druhou je možnost nabývat (kupovat) jakýkoliv náboj i do zbraně, kterou nevlastníte - to se uplatní buď při nákupu střeliva pro kamaráda, nebo při nákupu střeliva před nákupem zbraně.
Co se týká soutěží, obvykle stačí i samotná skupina E, ale moc lidí to tak nemá - udělat "B" navíc stojí jen 500 a tak má mnoho držitelů ZP skupin více.

Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 14. čer 2009, 06:09

Viz odpověď Kurta - jednoznačně bych investoval do B - ani nevíš jak často se to hodí mít možnost koupit jiné náboje než máš zbraň ... navíc bych doporučoval ještě A ... nevíš co Tě v budoucnu potká a na jakou zbraň narazíš a budeš ji chtít mít ....C - je jen pro "lovce" a na D bys musel chodit častěji na prohlídky k lékaři. F je celkem na nic a skoro nic speciálního z ní nevyplývá.
Takže můj návrh je ABE. Pokud se v budoucnu rozmyslíš rozšířit skupinu, znamená to celý opruz se zbrojákem znovu, jako bys ho neměl - tj. nové zkoušky

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 14. čer 2009, 11:46

Souhlas, rozhodne se vyplati investice do ABE

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#5 » pon 15. čer 2009, 01:18

Souhlas s kolegy. Podivej se na to takhle: Tech 500 korun za skupinu je miziva investice, v porovnani s celkovymi naklady na tohodle konicka. A kdyz to ted zaplatis, mas vystarano do budoucnosti.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#6 » pon 15. čer 2009, 08:13

Přesně tak. Pokud možno udělat hned E+B a popřípadě A. Já začínal jako majitel skupiny E, bohudík mne zbraně začali bavit a já potřeboval rozšířit zbroják o Béčko (viz. důvody co řekl Kurt) a tak jsem opět musel na zkoušky a z toho samosebou plynoucí i zaplacení komisaře a přezkoušení.

Tak že jděte do toho a udělejte vše najednou, vyjde to levněji. ;)

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 15. čer 2009, 10:36

přesně tak jak již zde bylo řečeno předřečníky - pokud už ty skoušky dělám tak ABE - je to sice o litr víc za skupiny, ale člověk pak v případě potřeby má skupiny na to aby si pak mohl pořídit co chce jak ve zbraních tak ve střelivu ( s určitými omezeními danými zákonem )

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 15. čer 2009, 10:44


Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#9 » pon 15. čer 2009, 20:08

Mám jen E, žiju s tím, občas se musím trochu rafnout s policajtama kvůli dlouhým, nepřebíjím, náboje do jiných než svých zbraní nekupuji nebo si přinejhorším nechám koupit.
Ale stejně se dnes biju do hlavy, že jsem si neudělal ABE. Těch pár stovek není taková hrůza (přebíjením se ti za chvíli vrátí), on je ten koníček stejně trochu náročnější na peníze (a který ne) a ušetří ti to třeba problémy, na které dnes ani nepomyslíš.
Takže udělej si si všechny tři, nebudeš litovat.



TomF
Příspěvky: 3

Příspěvek#10 » úte 16. čer 2009, 13:31

Dik za odpovedi. Udelam investici do budoucnosti ;)



twiho
Příspěvky: 10

Příspěvek#11 » pon 6. črc 2009, 13:12

Missak píše:on je ten koníček stejně trochu náročnější na peníze (a který ne)


třeba běhání

Jinak k tématu: já mám pocit, že bych si dělal i C, bo nevím, jestli za chvíli nepůjdu dělat myslivecké zkoušky:).



TomF
Příspěvky: 3

Příspěvek#12 » pon 6. črc 2009, 13:21

Podarilo se - mam ABE, prásknul jsem si i brokovnicí :)
Jinak z 5 jsme udelali 2...

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pon 6. črc 2009, 13:25

tak aspoň někdo a jseš mezi těma vyvolenýma ;)

to twiho: pokud uděláš i "C" tak platí max rok an získání loveckýho lístku. Pokud to do té doby nestihneš tak propadne

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 7. črc 2009, 14:45

Chtěl jsem dělat jen E, ale teď jsem rozhodnutý si udělat i B. Přebíjet sám asi nebudu, ale mít možnost střílet na soutěžích bych rád využil (pokud na to budu mít).
S tím A-čkem jste mě sice nahlodli, ale sběratel zbraní (ani ničeho jiného) ze mně asi nebude.
Pokud bych měl někdy v budoucnu dost prostředků na pěknou ucelenou sbírku zbraní, tak by mě to rozšíření zas tak moc netrápilo... :)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » úte 7. črc 2009, 15:01

JIP píše:sběratel zbraní ze mně asi nebude

To jedno slovíčko vypovídá o tom, že by sis to měl udělat taky ;)
Ta pětistovka je dneska prd a rozšiřování (jak jsem letos zjistil) je dost na h****. Odborná způsobilost, zdravotní způsobilost, fotky. Ale platnost se neprodlužuje! (což třeba v mém případě znamená, že příští rok tam musím znovu - opět se zdravotní způsobilostí, opět fotky (což dá dohromady opět skoro tu pětistovku))

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Johan75, Negan a 22 hostů