ZP "E" + ZP "B"+"A" ? Proč a případné výhody nebo nevýhody.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#76 » pon 29. dub 2019, 16:03

doplním MARINAKUSE to F je taky několikrát ( asi 100 X ) těžší zkouška než klasický ZP a není v místě bydlište a zkouška je pod dozorem ( komisi ) jak policie tak ČÚZZS a bánským uřadem - ale pokud nepracujete s municí atd je vám sk F k ničemu



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#77 » pon 29. dub 2019, 17:18

drobna vsuvka. Ja z malorazky nenastrilel na zkousce. Jsem tremista na nektery zkousky a zrovna tohle byl fakt problem. Na zkouseni si malorzky v klidu samostatne jsem z cca 90 ran nedal 3 a "nudilo" me to s oporou natolik ze jsem pak uz trenoval jen kratkou..No a na zkousce jsem to nedal.
Kazdej jsme nejakej a muze se stat. Kamos mel podobnej s kratkou. Na strelnici lepsi soustrel nez ja a 2x na zkouskach nedal.
Plus je velky, ale opravdu velky rozdil chodit si strilet.Mit doma na cem "trenovat". Vse si v klidu odzit, nez jak ucho po par navstevach splnit zkousku. Asi hluboky respekt k palne zbrani.Ktery sice zustane, ale preci jen uz postupne ma clovek najetej dril.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#78 » pon 29. dub 2019, 18:59

Jenže od toho abys nastřílel na zkoušce je dobrej kvalitní přípravnej kurz. Ne nějaký "takhle se to dělá, tak si to vyzkoušejte" ale opravdovej dril a výcvikem a cvičnou zkouškou, kde si tu trému odbudeš, zkrátka uvedení hesla "těžko na cvičišti, lehko na bojišti" do praxe. Já si na ten svůj nemůžu ztěžovat, instruktor nás dusil jak starý hovězí, ale taky jsme všichni udělali.
A jak už jsem napsal dřív nač šetřit za kolky na skupiny (které možná nebudu potřebovat, nebo taky budu) když poplatek za zkoušku střelnici a komisaři stojí stejně jako kolky na tři skupiny dohromady? To přeci nedává smysl. (Já když jsem se dověděl, že můžu mít C i bez loveckého tak jsem neváhal ani chvíli - co kdybych se jednou na penzi rozhodl "pytlačit" :-) ).



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#79 » úte 30. dub 2019, 07:27

jezekif: No jestli dojde ke změně, tak už to C nebude vůbec, takže kdo ví jak to bude.
Ona vůbec existence té skupiny je taková podivná. K čemu je ji prakticky nutné mít? Nic jiného člověk nenaučí. Stejně potřebuje člověk lovecký lístek a jejich myslivecké zkoušky.
Já chápu, že pokud někdo má natrénováno (nastříleno) bylo zařazení C,D dobrou volbou. Vyřazovat to kvůli kolkům je samozřejmě nesmysl.
Já volil cestu nejmenšího odporu s největším benefitem tedy - ABE. V mé situaci to bylo IMO to nejlepší řešení - Ečko chci a A+B je k němu "zadarmo" (nic nekomplikuje).

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#80 » úte 30. dub 2019, 12:31

Jo s tím C to tak vypadá dnes, ještě před rokem nebylo znění NZOZ k dispozici a na druhou stranu kdo může s jistotou tvrdit, že bude přijato to současné, že se tam zas nějaká myslivecká skupina (která jak správně píšeš nemá vlastně žádné jiné opodstatnění) nevloudí?



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#81 » stř 16. čer 2021, 13:34

Zdravím omlouvám se jestli to tady někde už je....ale.....jaké Skupiny je dobre si udělat? Já bych chtěl B a E.....a mohu na tyto Skupiny mít více než 2 zbraně? Dekuji

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#82 » stř 16. čer 2021, 13:46

Na E potřebuješ 74 bodů. To ti stačí na všechny ostatní skupiny. Na C potřebuješ v terči alespoň tři broky
(to je snad nemožné nedat). Na D střílíš na 15 metrů, oproti 10 u E; časový limit jsou dvě minuty proti třem u E. Splněním požadavků na B a E splníš všechny ostatní požadavky.

Pokud si věříš na 15 metrů z pistole, pak bych neváhal a zvolil všechny skupiny

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#83 » stř 16. čer 2021, 13:52

A, B, C ,E každopádně. D si rozmysli.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#84 » stř 16. čer 2021, 13:58

Na rozmýšlení je u D jen častější návštěva lékaře. Pro většinu to asi není žádný problém.
A ano, na B i E můžeš mít víc než dvě zbraně.



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#85 » stř 16. čer 2021, 14:20

Takže když si udělám B a E tak to stačí? Nějakou extra sbírku abych si pořídil A nechci ,střílet zvěř taky ne abych si udělal C .....D mi je k ničemu.....chci pouze brokovnici,arko,cz,glocka a ještě se uvidi



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#86 » stř 16. čer 2021, 14:30

Dnes už bych si udělal minimálně A B C E. Člověk nikdy neví, co ho začne bavit nebo bude potřebovat, body potřebuješ kvůli E a širší praktickou udělá každej.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#87 » stř 16. čer 2021, 14:32

Zbraně jsou krásné, Áčko bych nezavrhoval. Nikdy nevíš co za krásu potkáš, která nemá platnou tormentaci. Nebo má nějakou dočasnou vadu.
Hledat pak narychlo puškaře a jezdit na zkušebnu je v časovém presu náročné.
Já teď třeba lituji že nemám i D. Prostě ACD jsou pro všechny případy dobré, B a E nezbytné.



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#88 » stř 16. čer 2021, 14:37

Děkuji takže v podstatě mi b a e stačí.....ovšem když budu mít B musím chodit na soutěže? Přeci jen B je na sport ne?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#89 » stř 16. čer 2021, 14:44

Z držení nějaké skupiny nevyplývají povinnosti. Krom zdravotní prohlídky po 5 nebo 10 letech.
Nesnažte se šetřit.
Když bude špatný politický vývoj, tak je pravděpodobné že E bude zrušeno jako první.
Absence B naopak může znamenat nemožnost jít na nějakou amatérskou soutěž. Není tam povinnost trénovat jako v Německu.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#90 » stř 16. čer 2021, 14:45

Mám ŘP T a taky nemusím jezdit vyorávat brambory :) Ne, nemusíš chodit na soutěže. A všechny zbraně, které jsi uvedl, v klidu pořídíš i jen na E. Ale opakuji, udělal bych si všechny skupiny. Mimochodem, to D budeš potřebovat, kdybys např. chtěl fungovat jako správce střelnice.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů