Získání zbrojního průkazu v době COVID19



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#31 » čtv 28. led 2021, 08:18

Před tím týdnem jsem na základě toho původního stanoviska ještě posílal dotaz na mvcr s konkretními dotazy.
Dnes ráno mi přišla odpověď - většinu toho jsme už asi odvodili, ale doplňuji o informaci, že na vnitřních střelnicích jsou povoleny nejen zkoušky samotné, ale i přípravné kurzy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#32 » čtv 28. led 2021, 09:04

Jenom drobná komplikace:
Potvrzení o zdravotní způsobilosti
- nesmí být starší než tři měsíce při podání žádosti o zkoušku,
- může být starší než tři měsíce při konání zkoušky a
- nesmí být starší než tři měsíce v okamžiku podání žádosti o vydání ZP.

Pokud termín prošvihnete, budete muset znova k obvoďákovi.

Ještě rada, kterou jsem dostal od PČR. U potvrzení o zdravotní způsobilosti do kolonky "Platnost posudku končí dnem ..." je dobré napsat "dle zákona" místo nějakého konkrétního datumu.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#33 » čtv 28. led 2021, 12:09

No, dneska se má jednat o zpřísnění opatření/vymáhání současných (ceskenoviny.cz - ČTK). Je zde malá šance, že to zasáhne zkoušky - nemyslím si, že k tomu dojde, ale jako čekatel to radši vemu na vědomí.

U těch zdravotek platí prodloužení po dobu nouzáku/zabrždění úřadů? Počítám s tím, že si budu muset zařídit nový, ale byl bych o něco klidnější, kdybych nemusel



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#34 » čtv 28. led 2021, 13:03

Idahou: Přestože to JirkaCV prezentuje jako novinku, tak se ohledně povinnosti doložit zdravotní způsobilost nic nemění. I před opatřeními (odklady) platilo, že muselo být zdravotko:
a) při podání přihlášky na zkoušku (ne při konání vlastní zkoušky)
b) při podání žádosti o ZP
Přičemž úřad uznával dobu platnosti zdravotka 3 měsíce, a pokud do toho spadly obě události, stačilo to jednou. Pokud ale někdo třeba opakoval zkoušku, nebo z jiného důvodu žádal o ZP později (platnost zkoušky je 1 rok) musel dodat zdravotko znovu. A to platí pořád stejně.

Jinak se mi zdá, že zatím všechny výstupy z MV, resp. z oboru zbraní a střeliva, týkající se jak novely, tak reakce na opatření, znějí nejen rozumně, ale je vidět, že se i snaží být vstřícné (kdo by to do státní správy řekl). Myslím, že se zbytečně stresuješ.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#35 » čtv 28. led 2021, 13:10

To bylo myšleno k vydání ZP, špatně jsem se vyjádřil - Od podání přihlášky k původnímu termínu zkoušky by ch se vešel do 3 měsíců, kdybych šel ze zkoušky rovnou žádat o ZP.
Jinak se snažím maximálně předcházet zádrhelům, protože na zkoušku už se snažím dostat už rok



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#36 » čtv 28. led 2021, 13:23

bbobb píše:Před tím týdnem jsem na základě toho původního stanoviska ještě posílal dotaz na mvcr s konkretními dotazy.

Jenom technická, posílals ten dotaz na nějakou konkrétní adresu na zbraně, nebo na obecný email, nebo datovkou?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#37 » čtv 28. led 2021, 14:01

Posílal jsem to obyč mailem na mail podatelny: https://www.mvcr.cz/clanek/dotazy.aspx (posta@mvcr.cz).
Odpověď je z odboru bezpečnostní politiky mvcr.



Hbredy
Příspěvky: 27

Příspěvek#38 » pát 29. led 2021, 20:11

Zdravim přítomné. Chtel jsem se zetat jestli je tu nekdo kdo absolvoval zkousku v prubehu ledna nebo na tuto zkoušku dostal pozvanku. Nebo je to stanovisko pouze teirie a v praxi se nic nepohnulo?Dekuji.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#39 » pát 29. led 2021, 21:20

V průběhu ledna zkoušky nebyli vůbec (alespoň co vím), až teď před pár dny vydalo MV stanovisko, že v PES5 se mohou zkoušky konat a to i na vnitřních střelnicích. Vzhledem k tomu, že se tenhle tejden jednalo o zpřísnění opatření (nakonec jen co se týče ubytování a stánkvého prodeje) a mělo se jednat u o rozvolnění pro sport a kulturu, tak předpokládám, že termíny se budou vypisovat od 1.2
Nicméně zároveň předpokládám, že ke konci února se už zase bude zhrošovat epidemie a to může vést zase k dalším zdržením



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#40 » sob 30. led 2021, 21:38

Teda pokud se neco nezmenilo v aktualizaci zakona tak - Potvrzeni ke dni podani prihlasky nesmelo byt starsi 3 mesicu.
K zadosti o vydani ZP podane do 3 mesicu od podani prihlasky nebylo treba znovu dokladat potvrzeni.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#41 » ned 31. led 2021, 12:17

To je pravda, teoreticky to potvrzeni muze mit cca 6 mesicu (tri mesice ho nosim v kapse, podam prihlasku a za tri mesice zadam o ZP).

Tady je ale 'problem', ze zadne zkousky do 3 mesicu od podani prihlasky nebyly, takze potrebujes pak nove..



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#42 » ned 31. led 2021, 17:18

Myslím že ne. Platnost doktora je 3 měsíce. pokud v té době stihneš přihlášku, zkoušku a podat žádost, tak ti ZP dají rovnou, jinak musíš doložit nového doktora.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#43 » ned 31. led 2021, 17:35

Normalne nesmi byt starsi nez 3 mesice, ano. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119#p17-5

Ale pozdeji je tam receno, ze pokud stihnes zadat o ZP do tri mesicu od prihlasky, tak uz nemusis posudek prikladat.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119#p21a-3



Hbredy
Příspěvky: 27

Příspěvek#44 » pon 15. úno 2021, 13:00

Ma nekdo poznatky jestli se neco pohnulo se zkpuskou odborne zpusobilosti?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#45 » pon 15. úno 2021, 14:01

Z Prahy mam par dni stare oznameni na brezen s tim, ze driv maji jit lide, co cekaji "od listopadu". Ja cekam jen od ledna.
Kdyz jsem se ptal, tak se zadne terminy nerusily (konec unora, brezen..)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 16 hostů