Získání zbrojního průkazu v době COVID19



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#16 » úte 26. led 2021, 10:29

* dvojpost, sorry



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#17 » úte 26. led 2021, 10:31

A to máš jaký obvod? Venkovní nebo vnitřní střelnice? V Brně je na webu PČR pořád dočasné zrušení zkoušek z 15.12



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#18 » úte 26. led 2021, 10:42

Oddělení je OSZBM - Praha I a III (Praha 1, 3, 6, 7, 8 a 9).

Původní střelnice byla vnitřní, paní mi nabízela termíny 1.3. 2021 a 3.3. 2021 na různých vnitřních, ale radši jsem strategicky vybral o dva týdny (15.3. 2021) později venkovní, protože mi to přijde jistější (navíc vím, že je ta střelnice dál otevřená a už jsem tam byl i na kurzu - Magnum Praha).

edit: Zapomněl jsem se zeptat, jak je to se zdravotní způsobilostí, když ten termín PČR odsouvá. Nechápu moc teď, jestli stačí, že posudek nebyl starší u přihlášky ke zkoušce, nebo budeme muset řešit další termín a placení u žádosti o vydání ZP..



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#19 » úte 26. led 2021, 12:16

Díky, moje lokální střelnice taky píše už o zkouškách
zp.jpg


Zdravotko bylo potřeba pro podání přihlášky, takže to by mělo být ok, ale bude samozřejmě potřeba nové pro vydání ZP
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#20 » úte 26. led 2021, 12:27

Idahou píše:Zdravotko bylo potřeba pro podání přihlášky, takže to by mělo být ok, ale bude samozřejmě potřeba nové pro vydání ZP


No to mi přijde právě na hlavu trochu.
Jako pokud je tam odstup X měsíců, nebo rok, chápu, ale objednávat znova doktora (tzn. další protáhnutí), platit zase 1000Kč nebo kolik kvůli tomu, že ten termín oni zruší a zdravotko tak o pár dní vyprší, by byla celkem buzerace. Ještě se pak zeptám.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#21 » úte 26. led 2021, 12:40

Za zeptání nic nedáš. Osobně si budu vyřizovat zdravotko hned jak budu znát termín zkoušek abych nebyl překvapenej :D



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#22 » úte 26. led 2021, 12:54

Není to na hlavu, protože zkouška odborné způsobilosti platí rok, takže v extrému může být víc jak rok od té první prohlídky, v dnešní době i dva roky. Kdo dal loni v březnu, tak teď už to bude pomalu rok, no a další rok ještě platí ta odborná způsobilost.
Proto je v tom zákoně termín 3 měsíce.
Takže ke zkoušce už s dávno prošlým zdravotkem, no a při podání žádosti o vydání nové.
Doktor by sice měl udělat nové vyšetření (rok může ale nemusí něco udělat), ale nejspíš to bude řešit tak, že to vytiskne to stejné, akorát s novým datem a pořadovým číslem o jedno větším.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#23 » úte 26. led 2021, 13:04

Já ty měsíce / roky chápu.
Na hlavu mi přijde, že člověk potřebuje prohlídku na samotnou přihlášku ke zkoušce, když pak (ne vlastním zaviněním) tu zkoušku dělá bůhví kdy později.
To pak dává větší smysl donést čerstvé potvrzení až k samotné žádosti o vydání - dřív to tak tuším bylo.
To první je úplně k ničemu.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#24 » úte 26. led 2021, 13:35

Nebejt zdravotka, tak už sem ZP měl - jaksi jsem po první vlně nepostřehl, že ho potřebuju už na přihlášku. Nicméně ačkoliv je to komplikace, tak to podle mě dává smysl a i zrovna v týhle situaci, jelikož je asi větší šance, že někdo ztratí zdrv. způsobilost, než je běžně

Hlavně sem rád, že už se to pohlo a kdyby po mě chtěli ať proskočím hořícím kruhem, tak to pro jistotu udělím třikrát



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#25 » úte 26. led 2021, 16:39

Prohlídka by měla být dle mého názoru platná v okamžiku zkoušky, což se tím ustanovením, že musíš mít zkoušku do dvou měsíců od žádosti, plní.
Takže teoreticky, kdyby nebyl nouzák, kdy se lhůty prodlužují, tak by to člověk někdy mohl stihnout i třikrát, dávat zdravko :D

No jestli budeš skákat hořícím kruhem a třikrát, tak ti to zdravko asi radši odebereme :D :D :D



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#26 » úte 26. led 2021, 17:30

Pro info, mv dnes vyslovne povolilo zkousky I na vnitrnich strelnicich.
(Ono to, ze se muze I na vnitrnich strelnicich vyplivalo I driv, ale asi to nekteri potrebuji i vyslovne.....)



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#27 » úte 26. led 2021, 17:52

Máš link? Na stránkách MV jsem to nenašel

cipis píše:No jestli budeš skákat hořícím kruhem a třikrát, tak ti to zdravko asi radši odebereme :D :D :D

Původně jsem chtěl napsat něco o tvé nedůvěře v mou fyzickou zdatnost, ale vzápětí mě luplo v zádech, tak jsem si to rozmyslel :D



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#28 » úte 26. led 2021, 19:56

Idaho, jsem na mobilu tak nebudu nic vkladat, ale ver mi. ;)



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#29 » úte 26. led 2021, 20:01




Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#30 » úte 26. led 2021, 21:50

Jo, díky, jsem si nevšiml, že upravili ten text

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 16 hostů