Průvodce výjimkami?



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#76 » úte 1. čer 2021, 05:57

Jak píše genu → formuláře jsou na stránkách MV
- Přímo na nadlimitní zásobníky je tam předvyplněný formulář (Žádost o udělení výjimky pro nadlimitní zásobníky (příloha č. 30 vyhlášky). Neplatí se nic, vyjímka je nároková.

- Na střelivo je tam obecný formulář (Žádost o udělení výjimky pro zbraň kategorie A-I (příloha č. 29 vyhlášky)). V něm zaškrtni "střelivo". Platí se 200Kč v kolcích, vyjímka je nároková.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#77 » úte 1. čer 2021, 21:27

A jaky duvod se u tech zasobniku zaskrtava? Dik



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#78 » úte 1. čer 2021, 22:04

Můžeš použít jednotlivě nebo v kombinaci:
- sběratelská nebo muzejní činnost
- ochrana života zdraví nebo majetku v citlivých prostorách (§ 11a odst. 1 písm. b) bod 1 zákona o zbraních)
- vzdělávací, kulturní, výzkumné a historické účely
Raději nezaškrtávat ty důvody, které vyžadují něco doložit:
- výcvik nebo podílení se na zabezpečování nebo ochraně (§ 11a odst. 1 písm. b) bod 2 zákona o zbraních)
- sportovní střelba



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#79 » čtv 29. črc 2021, 14:32

Predpokladam, ze vsechny najednou ale zaskrtnout nejdou, ne? Nebo jake mate prakticke zkusenosti?



risa2000
Příspěvky: 846

Příspěvek#80 » čtv 29. črc 2021, 15:51

Všechny zaškrtnout jdou, pokud je dovedeš zdůvodnit. Nicméně, stačí jeden z těch důvodů.

Uživatelský avatar
119
Příspěvky: 4

Příspěvek#81 » úte 31. srp 2021, 18:00

@piggy Zaujal mě příspěvek -
Můžeš použít jednotlivě nebo v kombinaci: ...

Byl jsem si pro formulář na policii a hned při vyzvedávání mi bylo sděleno, že ho mám raději ihned vyplnit dle jejich pokynů.
Moje původní myšlenka bylo zažádat o všechny důvody na formuláři, tak abych v případě změn legislativy "měl v záloze" jiný řádný důvod a také nevylučuji, že by se mi hodilo např. pro vzdělávací, kulturní účely + sport... Tak jak jsem si udělal všechny skupiny ZP a párkrát se mi to již vyplatilo. Pokud jsem něco nepřehlédl, mělo by se prokazovat jen splnění podmínek pro sportovní účely a to potvrzením od držitele zb. licence F.

Avšak od policie mi bylo sděleno, že mám uvést pouze důvod ochrana života zdraví nebo majetku, neboť "...jinak je s tím hodně papírování a také vám můžeme vstupovat do obydlí..." Ptal jsem se poté teda ještě alespoň na vzdělávací, kulturní účely a dostalo se mi odpovědi, že "... to není potřeba, stačí uvést jeden důvod. My se to snažíme udělat pro Vás i pro sebe co nejjednodušší, abyste to měl rychle hotové..."

Tak teď nevím, nerad bych jim přidělával starosti, ale zase pro klid duše bych si zažádal o vše :D
Je tu někdo, kdo to tak udělal?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#82 » úte 31. srp 2021, 19:19

Mám všechny kromě §11a odst. 1 písm. d) zákona o zbraních.

Uživatelský avatar
119
Příspěvky: 4

Příspěvek#83 » úte 31. srp 2021, 19:39

@Blacky Bylo potřeba dokládat nějaké potvrzení, krom již zmíněného od SSK?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#84 » úte 31. srp 2021, 20:01

Mám všechny kromě těch s dokládáním, potvrzováním a nebyl žádný problém. A vstupovat do obydlí kvůli výjimce na AI fakt nemohou. To je zas pěkný výplod "lidové tvořivosti" na některém z oddělení!



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#85 » úte 31. srp 2021, 21:03

119: Usetrili praci hlavne sobe a ne tobe ... asi tak.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#86 » úte 31. srp 2021, 21:25

119 píše:Moje původní myšlenka bylo zažádat o všechny důvody na formuláři, tak abych v případě změn legislativy "měl v záloze" jiný řádný důvod a také nevylučuji, že by se mi hodilo např. pro vzdělávací, kulturní účely + sport


Jakákoliv změna legislativy nemůže platit retroaktivně. Tedy pokud se změní požadavky na nabytí výjimky a ty už nějaké výjimky vlastníš, nemohou ti být odebrány (pokud se nezruší výjimky jako takové). Mohou se jen změnit podmínky, za kterých můžeš nabýt nové výjimky. Staré ti ale zůstanou beze změny.

Uživatelský avatar
119
Příspěvky: 4

Příspěvek#87 » pát 3. zář 2021, 16:08

§ 11c
(2) Výjimku udělenou podle § 11a nebo 11b příslušný útvar policie odejme, pominul-li trvale zvláštní důvod, pro který byla vydána.


Tato pasáž mě vedla k té úvaze... Pakliže by do budoucna nebyl jako zvláštní důvod ochrana z. a m. v citlivých prostorech uznáván (nebyl by již součástí novely).



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#88 » pát 3. zář 2021, 16:54

To by bylo pravdepodobne osetreno v prechodnych ustanovenich prislusny novely zakona. I v posledni novele zustaly jiz drzene zbrane nedotceny. Zatim snad lze doufat, ze nebude politicka vule zabavovat/odkupovat drzene zbrane. Ikdyz kdo vi jak se za par let vyvine politicka scena...kdyz bude zajem nas odzbrojit tak nam nepomuze ani svecena voda, natoz nejaky konkretni duvod u vyjimky...

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#89 » pát 11. lis 2022, 11:01

Ahoj,
prošel jsem tohle vlákno a pokud to shrnu, tak jsou celkem 3 výjimky:

1) nadlimitní zásobníky (speciální žádost; platí trvale; zdarma);
2) zbraň A-I (žádost na nabytí zbraně A-I; jde de facto o nákupko na jednu zbraň A-I; platnost časově neomezená (tj. ne jen jeden rok jako u nákupka na zbraň kat. B; kolek 200 Kč));
3) střelivo A-I (žádost na nabytí zbraně A-I - stejná jako v bodě 2), nicméně nelze dát na jeden formulář spolu se zbraní A-I; jde de facto o trvalé nákupko na střelivo A-I; platnost časově neomezená; kolek 200 Kč).

(Pomíjím tedy vědomě výjimku na hl. část zbraně A-I).

JE TO TAK, POCHOPIL JSEM TO SPRÁVNĚ?

Ptám se proto, že v Po jdu vyzvednout ZP (huráá!) a rovnou podat nákupko na zbraň kat. B. No a s tím bych rád vyřídil i ty nadlimitní zásobníky a A-I střelivo (A-I zbraň zatím neplánuju)...

Předem díky za Vaše postřehy.



JirkaCV
Příspěvky: 1512

Příspěvek#90 » pát 11. lis 2022, 11:15

Pochopil jsem to stejně.
Jestli chceš ušetřit ty čtyři stovky, podej žádost přes datovku. To je zadáčo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Haluziak a 10 hostů