Nová amnestie na zbraně 2021



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#31 » stř 7. dub 2021, 18:40

snad píše:Amnestie v praxi : Za dveřmi oddělení našli policisté náboje a TNT. Zbraňovou amnestii takto nemyslíme, komentuje policie. https://budejcka.drbna.cz/krimi/30268-z ... licie.html


Amnestie se nevztahuje na munici či výbušniny, takže nevím, proč se policie diví. ;)

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#32 » stř 7. dub 2021, 22:24

Amnestie se sice vztahuje na střelivo (které tam bylo), už ne na výbušniny (TNT), ale hlavně je rozladilo to "předání" ... :roll:



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#33 » čtv 8. dub 2021, 11:39

No já bych jim ten tritol taky až do kanclu nenosil. Asi by měli všetečné otázky, tak proč si přidělávat zbytečné problémy?



yakuza
Příspěvky: 8

Příspěvek#34 » sob 15. kvě 2021, 21:15

Já odevzdal signální druhoválečnou pistoli Leuchtpistole 42, co mi donesl kolega v dobré víře, že když mám zbroják, je to OK. V duchu jsem mu poděkoval. Za čtvrt roku bych ml dostat výsledek z balistiky a pak se toho verglu zbavím. Nemám místo v trezoru a beztak je to k hovnu. Na střelnici s tím nevystřelím, mimo ni taky ne.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#35 » pát 4. čer 2021, 20:22

Jen poznámka. Nebylo by lepší dělat zbraňovou amnestii častěji? Třeba jednou ročně po dobu 1 měsíce? Možná by nelegálních zbraní ubylo víc. Určitě by to dávalo větší smysl než odzbrojovací snahy EK.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#36 » pát 4. čer 2021, 20:23

Jako, ze kazdej rok spousta lidi najde nahodou nove zbrane :D



jenikw
Příspěvky: 82

Příspěvek#37 » pát 4. čer 2021, 20:37

Spíš by bylo fajn mít amnestii pořád, respektive odevzdání zbraně vůbec netrestat. Ale chápu, že Dienstbierovi a podobným ubožákům by se kousla pumpa, jen to někdo vysloví.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#38 » pát 4. čer 2021, 22:42

yakuza, vystřelíš ... Jedna ze změn, stejně tak to, že slepýma také můžeš střílet mimo střelnici.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#39 » sob 5. čer 2021, 06:45

Signálku lze nosit a použít k ochraně života a zdraví třeba na horské túře.
Ale to už nepatří k amnestii.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#40 » stř 21. črc 2021, 14:35

Muž v rámci zbraňové amnestie „odevzdal” protitankový kanón

Protitankový kanón nahlásil v rámci zbraňové amnestie člen hradeckého klubu vlastnící vojenský bunkr v horách. Člen klubu se na policii obrátil v červnu s tím, že klub vlastní v objektu v Orlických horách nefunkční pevnostní kanón, dovezený v minulých letech z Francie. Aby předešli pochybnostem, rozhodli se kanón nahlásit.

Do bunkru proto vyrazil policejní expert, který zjistil, že jde o pevnostní poloautomatický protitankový kanón vzor 36 ráže 47 mm. Po jeho ohledání bylo jasné, že zbraň je poškozená, zkorodovaná a nevratně neschopná střelby. „Jelikož je kanón umístěn v objektu hraničního opevnění, který je zabezpečen mříží, ocelovými dveřmi a je i zabezpečen elektronicky, mohl být ponechán na místě. Je veden také v registru zbraní jako zbraň kategorie D, pod kterou nově spadají i neaktivní torza zbraní,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/muz ... n-40366831

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#41 » čtv 5. srp 2021, 15:54

Při zbraňové amnestii odevzdal muž z Českolipska zařízení, které československá armáda za minulého režimu využívala při výcviku k imitaci jaderného výbuchu. Pro takzvaný fugas bulharské výroby si museli pyrotechnici dojet přímo k jeho držiteli na Českolipsko. Za minulého režimu ho využívala armáda při výcviku. "Udělá to hřib jako jaderný výbuch. A nebezpečné je to tím, že se při tom uvolňuje obrovské množství tepelné energie, která může lidem v okolí ublížit, když se s tím neodborně zachází," dodala Baláková.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/muz-z ... d=12916584



omega
Příspěvky: 46

Příspěvek#42 » pát 8. črc 2022, 18:07

Už mi leží přes rok na policii zbraň odevzdaná v amnestii 2021 a stále se nic neděje. Žádné vyrozumění v jakém je to stádiu, jestli to za ten rok vůbec posunuli v regálu na OKTE a pod., vůbec nic. Je to normální? Na občana platí zákonné lhůty, když má něco splnit a když to má splňovat stát, tak se na to jako nehraje?...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#43 » pát 8. črc 2022, 18:28

A na dotaz po stavu věci reagovali jak?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#44 » pát 8. črc 2022, 18:44

Doporučuju se tam stavit nebo i klidně zavolat. PČR OZBM je vstřícné a určitě pomůže problém vyřešit.
Jestli se nepletu, tak na řešení mají dva roky.



omega
Příspěvky: 46

Příspěvek#45 » pát 8. črc 2022, 22:59

Před půl rokem mi na OZBM odpověděli na osobní dotaz, když jsem tam přihlašoval bouchačku a mimoděk se zeptal službu konajícího policisty, že to leží na expertíze a pokud se to vrátí zpátky, tak dají vědět. Víc, jak rok je pryč a stále se nic neděje. A ta lhůta na vyřešení 2 roky je uvedena kde?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů