Nová amnestie na zbraně 2021

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#1 » pát 29. led 2021, 13:54

29. ledna 2021 11:06
Přichází nová amnestie na nelegálně držené zbraně, začne platit v sobotu

V sobotu začne platit novela zákona o zbraních, která lidem přináší novou amnestii na nelegálně držené zbraně. Novela připravená ministerstvem vnitra také obsahuje jednodušší a bezpečnější proces ničení poškozených a nefunkčních zbraní. Ministr vnitra Jan Hamáček tím chce motivovat lidi, aby zbraně v tomto stavu nekončily na černém trhu.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nove ... ntent=main

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#2 » pon 1. úno 2021, 13:44

Neznamená to, že vypluje spoustu zajímvavých kousků na prodej?
Nikdy jsem to nesledoval, ale dávalo by to smysl, ne?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#3 » pon 1. úno 2021, 19:09

Ne, nevypluje. O důvodech můžeme spekulovat, ale nepamatuju, že by se někdy objevila spousta zajímavých kousků.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#4 » pon 1. úno 2021, 20:56

Jsem se musel smát, když jsem v názorech čtenářů na idnes četl "jestli někdo při amnestii jako minule odevzdá Mauser C96, ať mu uhnije ruka" :)



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#5 » pon 1. úno 2021, 22:30

Taky myslím, že to žádná hitparáda nebude, ale napadá mě třeba že takovou CZ 27 s tlumičem by mělo smysl po novele amnestovat. Ale že se objeví - pochybuju.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#6 » úte 2. úno 2021, 07:48

Mám dotaz, když jsem teď koukal na bazar zbraní, tak se vyrojila spousta poptávek na odkup nelegálních zbraní za účelem amnestie. Je takové počínání vůbec legální? Mě to moc košer tedy nepřijde, protože přece je to pořád nelegální prodej, ale nejsem právník. Odkazy sem dávat nebudu, ale když se tam kouknete, tak jich najdete spoustu.



MichalG
Příspěvky: 27

Příspěvek#7 » úte 2. úno 2021, 08:33

Mám dotaz na zdejší odborníky,
mám zbrojní průkaz A,B,E. Pokud využiji amnestii na pušku z II.sv. války po dědovi, mohu ji pak legálně přihlásit?
Jaký je postup. Nejdříve dát na policii a pak přihlásit, nebo přímo zajít na příslušné zbrojní oddělení pod které patřím?
Díky



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#8 » úte 2. úno 2021, 08:35

Tak jestli je to formulované tak, že odkoupím vaší zbraň abych ji sám následně nechal amnestovat, tak to nelegální je určitě. Amnestie neznamená že nedovolené ozbrojování jako trestný čin přestalo dočasně existovat, ale že pokud občan odevzdá zbraň nebude trestán. Ten akt odevzdání na služebně je pro uplatnění amnestie zásadní.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#9 » úte 2. úno 2021, 08:44

Podle mě je bezproblémový následující postup: dosavadní nelegální držitel zbraň amnestuje a poté ji převede. Zájemce si může předem smluvně pojistit, že ji nezcizí někomu jinému.



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#10 » úte 2. úno 2021, 08:45

Amnestie se dělá tak, že se zbraň odevzdá na kterékoliv služebně PČR. Tam to s vámi sepíší. O kategorizaci zbraně obecně rozhoduje zkušebna. Každopádně pokud nemá tormentaci, tak ti ji policajti zapíší jako zbĕratelskou.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#11 » úte 2. úno 2021, 09:09

M1911> Myslím, že nám všem je jasné, jak to ti inzerující chtějí "amnestovat".



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#12 » úte 2. úno 2021, 11:28

Presne tak, zkouseji to na blbecky co jim na to skoci - a samozrejme pak nezaregistruji. Poldove by po tech inzeratech meli jit.



Prak88
Příspěvky: 17

Příspěvek#13 » úte 2. úno 2021, 20:18

Moje zkušenost z minulé amnestie:
Amnestovanou zbraň odnést na jakoukoliv policejní služebnu, tam sepíší záznam a zbraň zašlou na balistiku, z důvodu prověření zbraně, zda nebyla použita k trestnému činu, případně není hlášena jako odcizená nebo ztracená. Pokud je vše ok, a jsi držitel ZP, zbraň můžeš registrovat, když nemá platnou tormentaci vydají průkaz zbraně pro sběratelské účely, pokud by si ji chtěl na střílení, tak odnést na zkušebnu, jestliže vyhovuje otormentují a vydají protokol s kterým zajdeš na své oddělení PČR zbraně a střelivo, tam na základě protokolu vydají nový průkaz zbraně.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#14 » úte 2. úno 2021, 21:02

poloventilator píše:Presne tak, zkouseji to na blbecky co jim na to skoci - a samozrejme pak nezaregistruji. Poldove by po tech inzeratech meli jit.

kolemjdoucí píše:M1911> Myslím, že nám všem je jasné, jak to ti inzerující chtějí "amnestovat".


Mě napadlo to samé, ono stačí se jen za dnešek podívat třeba na hunting bazar, kolik se tam takových poptávek vyrojilo jen za dnešek. Ale i kdyby to amnestovat skutečně chtěli, tak je to legislativně dost za hranou. Předpokládám, že i v době amnestie platí za obchod s tímto materiálem to co mimo amnestii. Ale kdo chce kam... :roll:

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#15 » čtv 4. úno 2021, 01:06


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů