Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#511 » ned 30. říj 2022, 16:09

BrožT - realita je taková, že ani na lamini si s tím moc neví rady. Je pravděpodobné, že se celá koncepce SSP bude upravovat. A jak to bude s praktickým "nasazením"? To zatím nikdo neví. Je potřeba se trochu zklidnit a počkat, co z toho bude. Ty jsi uniforma, která to nevítá. Jsou zde ale lidé, kteří to naopak vítají a možná bys byl překvapen, ale na kurzech jsou i policisté a vojáci. Jsou zde lidé, kteří mají o SZS iluze a představují si, že aprobanti budou běhat po ulicích a zachraňovat svět. Blbost. Situace je taková, že se zde postupně rodí komunita lidí, kteří jsou ochotni se v krizových situacích zapojit, i když zatím není jasné, za jakých podmínek to bude.
Jo a s kecy o PSVB a LM jdi někam.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#512 » ned 30. říj 2022, 17:47

Mno ja ZVS mam a dokonce velitelskej kurz. Kynologii a pak Chemika u mobilizacky uzemni obrany. Rodina 5 kolen zpet slouzila u ruznejch utvaru. A???

Par penez me nevytrhne. Vetsina ucastniku kurzu jsou naprosto v poho. Lepe motivovani, lepe vybaveni i vycviceni, nez naprosta vetsina beznejch čertiku. (Netahat za slovicka, spesl utvary jsou jinde to jasne). Zatim proste neni jasne jsk to se SZS bude. Zda prezije nebo ne je ted fuk. Zda je to truc AZ, nebo ne jedno. Myslim, ze Černochová, jako kámoška Černého je stim v pohode.

Pochybuju, ze by SZS nekde pusobila bez doprovodu poldy. Ten zajisti zakonost a postupy. Takze milý zlatý letitý policisto, zrejme jeste za totáče, je zbytečné zde trolit a neco si dokazovat. Pokud mate pocit, ze SZS potrebuje vic, hura napsat na prezidko at to doplni.

Pekný den.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#513 » ned 30. říj 2022, 18:37

BrožT
"Lidé kteří byli jsou a budou prověřování z hlediska spolehlivosti a bezúhonnost."

1.) jestli máš datovku tak ti chodí každý rok sumář co kdo kde o tobě zjišťoval a právě tohle si MV a další části ověřují.. Trochu nechápu, neb mi tam vyjde vždy seznam jako bych byl snad agent CIA dle četnosti dotazu. Mají zřejmě automat.

2.) zrovna nedávno cca půl rok zpět jsem poslouchal jak probíhá školení lidí při nástupu k PČR a zbraním..Většina lidí co znám se ZP jenž chodí trénovat by se asi ani necítila na takovém kurzu v bezpečí. O trefování terče nemluvě... Jestli nevadí budu raději dál sázet na sebe.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#514 » ned 30. říj 2022, 23:56

Jo, k té 2., těch pár lidí, co bylo z pčr/ačr, co jsem měl na střelnici, no, ehm, no, musel jsem je poněkud přeškolit ...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#515 » čtv 3. lis 2022, 20:33


Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#516 » čtv 1. pro 2022, 16:24

Ahoj!
Není tady náhodou někdo, kdo by jel z Prahy do Oleška na lednový kurz MV-201? Termín 27, 28 a 29. ledna 2023.
Nebudu mít auto, rád zaplatím benzín za svezení.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#517 » úte 6. pro 2022, 11:55

Hard Task vypsal kurz MV-201 na březen

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#518 » čtv 22. pro 2022, 23:56

Poslední dobou jsem z médií párkrát zaslechl slovo "mobilizace". Jen se o něm teprve teoretizuje. Takové řeči jako "co by kdyby Rusko napadlo člena NATO", aktivace článku 5 (závazek společné obrany).

Zajímaly by mě vaše názory, jak by to bylo s členy SZS. Ze zákona nejsou povoláni (mají výjimku) poslanci, senátoři, bankovní rada ČNB.... a ještě někteří další, mimo jiné také příslušníci policie. Ano, i přes všeobecnou mobilizaci policie musí zůstat doma, a nemůže jet někam do ciziny válčit, musí doma udržovat pořádek. Tak mě u toho logicky napadla otázka, zda by se výjimka z mobilizace vztahovala i na členy SZS, kteří by měli být policii ku pomoci.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#519 » pát 23. pro 2022, 07:06

To zalezi jak by vlada rozhodla. IMHO povola proste odpovidajici pocet osob na zaklade rocniku a pak moozna zohledni kdo jakou ma kvalifikaci a tam ho umisti. Takze SZS by s drobne vetsi pravdepodobnosti sli ke straznim jednotkam, nez jako kanonenfutr. Si myslim. :)



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#520 » pát 23. pro 2022, 07:07

S aktuální právní úpravou by to podle mě nemělo žádný vliv na nic.



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#521 » pát 23. pro 2022, 07:57

Ono je někde napsáno, ze absici tyhle šaškárny mají výjimku? Přečte si to poradně :) navíc když jste tak hrrr do služby…. Tak snad všichni první line ne ?!

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#522 » pát 23. pro 2022, 08:33

BrozT píše:absici tyhle šaškárny

Co máš za problém?

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#523 » pát 23. pro 2022, 17:12

BrozT: možná si pleteš armádu s policií, ministerstvo obrany s ministerstvem vnitra.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#524 » pát 23. pro 2022, 17:22

Měl jsem na mysli druhý odstavec tohoto paragrafu. Ten je starší než nadstavbový zákon, a tak to v něm není výslovně zmíněno. Otázka je, za by to tam mělo patřit:

§ 25Výjimky z povinnosti dostavit se k odvodnímu řízení a vykonávat mimořádnou službu
(1) Poslanci a senátoři Parlamentu, členové vlády, soudci Ústavního soudu, prezident, viceprezident a členové Nejvyššího kontrolního úřadu, občané ve funkcích s diplomatickými a konzulárními výsadami a imunitami a ředitelé krajských úřadů se po dobu výkonu funkce k odvodnímu řízení a k výkonu mimořádné služby nepovolávají.

(2) Občan nebo voják, který v bezpečnostním sboru vykonává službu podle zvláštního právního předpisu, se po dobu trvání tohoto poměru k odvodnímu řízení nebo k výkonu mimořádné služby nepovolává; obdobně to platí i pro zaměstnance České republiky zařazeného k výkonu práce v bezpečnostním sboru.

(3) Těhotná žena, a žena nebo osamělý muž, kteří pečují o dítě ve věku do 15 let, se k odvodnímu řízení nebo k výkonu mimořádné služby nepovolávají

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#525 » pát 23. pro 2022, 17:32

Myslím, že se SZS se principielně počítá v míru, nikoliv ve válce. Mrkni na video s instruktory KACU, trochu to tam zmiňují: https://youtu.be/_FYelDU-fOQ
V případě války platí to, co jsi uvedl - všeobecná branná povinnost s výjimkami, které jsou v ní uvedeny, pro občany ve věku 18 - 60 let.
Občanem v bezpečnostním sboru se myslí policista, příslušník justiční stráže, vězeňské služby, financ a příslušník tajné služby. SZS není ani jedno z toho.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Government a 16 hostů