Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#481 » pon 17. říj 2022, 19:41

Je tu nějaký absolvent MV-301? Zajímala by mě náročnost kurzu oproti MV-201, který jsem přežil, ale zatím si netroufám na další level...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#482 » úte 18. říj 2022, 15:01

Záleží asi, u koho to plánuješ. U CZUB je to oproti 201 náročnější. Nezapomeň, že jsi tři dny v balistice a v podstatě nesundáš dlouhou. Přežít se to dá, ale je potřeba počítat s fyzickou bolestí a trochu se na to připravit. Taky bude záležet na počasí a podmínkách na střelnici. První den teorie je na pohodu :lol:



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#483 » úte 18. říj 2022, 17:37

Říkal jsem si, že na té fotce na Facebooku to budeš určitě ty. :) Docela jsem těm prvním 16 záviděl, že už mají splněno...
Šel bych určitě na CZUB, protože mě Pavel docela sednul a hodně věcí mě naučil.
Nějaké doporučení pro hladké absolvování kurzu (co určitě koupit, na co se připravit, potrénovat fyzičku)?
Díky

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#484 » úte 18. říj 2022, 18:02

CZUB to má na Placech, což je jílovitá bažina vzor Verdun 1917. Na druhý víkend doporučuji náhradní oblečení, pokud by v průběhu pršelo. Je to hodně podobné MV-201, zde je už nutná balistika, kterou CZUB nepůjčuje.
Za sebe doporučím: voltaren, ibalgin, náhradní baterky do sluchátek (do kapsy, v hotelu nebo v autě jsou k ničemu) a nářadí ke zbrani (imbusáky, šroubováky) + čištění a mazání. Druhý víkend je na pětistovce, k odloženým věcem to je trochu z ruky. A určitě dobrý popruh na pušku...
Jinak: byla to pecka, doporučuju všem.



Motostrelec
Příspěvky: 113

Příspěvek#485 » stř 19. říj 2022, 10:27

Ahoj, měl bych prosbu na všechny co již prošli MV201. Mohl by někdo bodově sepsat průběh druhého a třetího dne ? Hlavně mi jde o popis toho co potrénpvat před 201. Díky

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#486 » stř 19. říj 2022, 13:38

Za sebe bych doporučil potrénovat dlouhou zbraň a pokud bys měl možnost jít na MV-102 Dlouhá, případně na přípravný kurz Dlouhá + Krátká, doporučuji. Myslel jsem si, že to půjde tak nějak samo, ale fakt ne. Návyky s dlouhou jsou prostě jiné a statická střelba na střelnici je úplně něco jiného.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#487 » stř 19. říj 2022, 15:19

překlopím sem text, který jsem nedávno psal dalšímu zájemci o MV-201

ad dlouhá - jestli nemáš svoji AR-15 nebo kosu a k tomu něco natrénováno, tak bych ti taky doporučil nejdříve absolvovat kurz MV-102 pro dlouhou

ad oblečení - jestli nebudeš mít v autě suché věci na převlečení (včetně spodního prádla), kup si do auta nepromokavý potah na sedačku (stačí nějaký za pár stovek pro řemeslníky) - počítej s tím, že po kurzu budeš úplně promočený a od bahna --- ideálně si koupit pevné oblečení ve více kusech/párech (na každý den suché oblečení), třeba policejní čerňáky -- taky je nutné mít nějaký límec kolem krku, jinak tě popruh od pušky sedře na krku

ad fyzička - ty dva dny jsou v neustálém pohybu - - doporučuji před tím minimálně denně chodit několik kilometrů (osobně vyzkoušeno a pomohlo to), příp. přidat silové cviky (kliky, dřepy, zvedání apod.) - budou tě trápit zvedáním pneumatiky

Jinak doporučuji se na kurzu CZUB nahlásit jako začátečník (pokud jsi před tím neprošel jinými kurzy třeba u HT) a snažit se dostat k Pavlovi - je více pohodový, než Viktor. Ale jestli budeš mít pasivní sluchátka, tak zase raději Viktora, toho určitě uslyšíš :-D

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#488 » stř 19. říj 2022, 16:40

Viktor je úplně v pohodě. Kterého Pavla myslíš?



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#489 » stř 19. říj 2022, 18:59

Všichni to jsou borci a mají můj respekt, o tom žádná. Šlo jen o osobní sympatie, nic víc.

Myslím Pavla P. alias Šílenec (ten blonďák, co byl taky na vašem turnusu).

Teď jsem mrknul na tvůj YT kanál - k tomu videu "MV-301 začíná" bude pokračování?



Motostrelec
Příspěvky: 113

Příspěvek#490 » čtv 20. říj 2022, 06:30

Díky za informace.

Dokázali byste popsat průběh prvního a druhého praktického dne ? V podstatě osnovu ? Jak je to poskládané ? Jestli první den jen pistole a druhý puška pistole, nebo jak ?

Případně popsat cvičení, jak jdou za sebou ?

PS: Nejdu ani s kosou ani s AR, ale s Tavorem :-)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#491 » čtv 20. říj 2022, 10:44

Bude, ale jenom po povrchu, pár osobních dojmů.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#492 » čtv 20. říj 2022, 13:39

Chci se zeptat, řeší se během kurzu nějak spolupráce ve skupině. A řeší se kde a komu se "v případě ohrožení státu" budu hlásit? Respektive, jak bude v praxi probíhat součinnost záloh s policií?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#493 » pát 28. říj 2022, 11:05

Letec 12: zatím je to ještě předčasné, vždyť jsou teprve nízké desítky absolventů a celé se to buduje za pochodu => hádám, že tohle přijde na řadu až tak za rok...
...každopádně bude to probíhat v souladu s krizovým managementem státu, pravděpodobně podobně jako před 20 lety součinnost armády s policií = nafasujeme pásku PS_VB a budeme do páru s policajtem, který bude nositelem pravomocí takto tvořené hlídky (tím se zároveň znásobí stavy policie a uvolní ruce armádě)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#494 » pát 28. říj 2022, 16:24

Dík za odpověď. Čekal jsem, že v této otázce bude jasno úplně na začátku. Nikde se nepsalo jak to reálné zapojení bude probíhat. Čekal jsem, že minimálně účastníci MS-301 už ale budou mít jasno. Teď se dozvídám, že absolventů výcviku utěšeně přibývá a nikdo neví co s nimi. Vždyť ten nácvik součinnosti s policií je ze všeho nejdůležitější a dává tomu celému nějaký smysl. Obdržet pásku můžu, až když už vím co mám dělat. Tady stůj a toho pána poslouchej je trochu málo a pozdě :). Tak snad časem.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#495 » pát 28. říj 2022, 17:41

Uber iluzí o nácviku součinnosti s policií. Nic takového tak není a pravděpodobně ani nebude. Daleko dříve dojde ke změnám v kurzech, něco se vyhodí a něco přidá. Až budeš mít 301, bude ti to jasné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: iloveguns, k.jarek, marinakus, Rick a 37 hostů