Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#46 » stř 31. bře 2021, 07:59

Tak pro mě osobně je důvodem pro účast i třeba jen ten "progress". Střílení mě baví a rád bych to formoval do nějakýho užitečnýho skillu, ale znám se a tak vím, že potřebuju nějakou motivaci. Ty "levely" s aprobací a ještě nějakou "odměnou" v podobě dodatečné garance, státních střelnic, střeliva (a do budoucna možná i zbraní) to splňují. Nevím jak je to tam s případným "povoláním do akce", ale vyjma extrémních situací (srovnatelných s možností mobilizace) si nemyslím, že je to příliš reálný a i kdyby, nemám s tím problém, přidává mi to na vnímání "užitečnosti" toho skillu.

Dalším bonusem je vylepšení mediálního obrazu, vnímání veřejnosti. Zbraně jsou a budou kontroverzní, takže každé plus se počítá.

Nemluvě o tom, že se neustále plaší ohledně zavírání střelnic, omezování střeliva, restrikcí zbraní a já nevím co ještě... a tady stát, překvapivě, přichází s něčím, co je víceméně win-win pro všechny a přitom to nikoho neomezuje, je to čistě na dobrovolný bázi.

Zkrátka podle mě to je "obonusovaný" dostatečně. Ono zase jako se nemůže očekávat zlatý tele za nic.

mbem píše: Nepotřebuji, aby pro mě stát něco dělal. Úplně mi stačí, když mě nechá co nejvíc na pokoji.

Však jo. Existence takovýho programu se tě zřejmě nijak nedotkne, pokud nebudeš chtít a jestli se chystaj nějaký restrikce (což teda ale neodpovídá chování současné vlády), tak příjdou tak jako tak

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#47 » stř 31. bře 2021, 09:56

Za mne: nevím kolik lidí má náhradní zásobník do mé pistole, v republice je jich pár kusů.

Pokud by se to mělo platit, tak je to o ničem.
Spíš mi to příjde, jako by majitelé střelnic chtěli ze státního rozpočtu ukrojit peníze pro sebe.
Pokud chce mít stát vycvičen občany v rozsahu všech kurzů, tak by jim měl poskytnout zdarma střelnici střelivo a zbraně.

Pokud toto není obsahem toho výše, tak je to o ničem.
Pokud by tento kurz byl v rámci vojenského cvičení záloh AČR, tak to beru(vojenskou knížku mám).
Do zálohy se dnes mladí mohou dostat absolvováním dobrovolného vojenského cvičení.
Takže by se to mohlo zmenšit na pár dní či jednodenní kurz a udělat dobrovolný střelecký výcvik a třeba 5 stupňů obtížnosti,
klidně v rozsahu toho návrhu.

Jinak u návrhu by se hodil nákres rozmístění terčů.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#48 » stř 31. bře 2021, 11:07

Majitelé střelnic jsou ohrožený druh a jistěže v tom vidí šanci - hlavně na přežití, no a příjem od státu se samozřejmě taky hodí.
mbem píše:Nepotřebuji, aby pro mě stát něco dělal. Úplně mi stačí, když mě nechá co nejvíc na pokoji.
Samozřejmě, to že tu nyní dává nějakou možnost střeleckého zdokonalování a vyžítí ve svých strukturách by mi mohlo být jedno, kdybych ovšem nevěděl, jak státy fungují. Pak to ve mě akorát vyvolává obavy z nějaké přípravy na konec civilního držení, které se bude salámově přesouvat pod tento novodobý svazarm.
Ano, je to příprava na konec civilního držení, chystaný ze strany EU. Tento stát se zrovna teď proti tomu brání. Přirovnání ke Svazarmu docela sedí - tehdy tam taky šly věci, které jinak nešly.
Naposledy upravil(a) Piggy dne stř 31. bře 2021, 11:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#49 » stř 31. bře 2021, 11:14

Až řekne "fu** you EU, zbraňové zákony si budeme dělat po svém", tak zatleskám... když ty EU směrnice jenom švejkuje a obnovuje svazarm, tak držkuji a bojím kam s takovou zase dojdeme... Tak už to holt mám. :roll:



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#50 » stř 31. bře 2021, 11:31

Je to celé jenom další dobře vymyšlený penězovod pro vyvolené (akreditované) osoby, možná vznikne pár pracovních míst a roli užitečných idiotů v tom tentokrát budou hrát zájemci z řad střelecké veřejnosti. Děkuji, nemám zájem.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#51 » stř 31. bře 2021, 12:25

Pavluso píše:A proč bych to měl absolvovat? To jediné pořad nechápu? Žádná výhoda krom promrhsneho času v tom nevidím...


No třeba jen z toho důvodu, že taková situace, jak tam nakreslil kolega, tak nelze na drtivé střelnice odstřílet, aniž by došlo k porušení dovoleného azimutu střelby. Jestli se střílí jakože ze dveří uprostřed palebné čáry, tak v souladu s provozním řádem nelze střílet ani na jeden jediný terč. Nakreslená situace vyžaduje, aby nedošlo k porušení provozního řádu, aby se střelec přesunul do patřičných stran, aby na terč střílel v povoleném směru střelby.
Tohle se dá střílet právě na těch policejních či vojenských, kde mají řády jinak. Rád bych věděl, která civilní střelnice má takto povolené úhly střelnice. Vím akorát o kombatovce v Bzenci a teď by se měla chystat nějaká krytá u Vyškova? Ta střelnice v Prostějově má kombatovou část?

Pokud ta střelecká příprava umožní trénovat střelbu i jinak, než striktně svázanou civilními řády střelnic, tak jsem jen pro.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#52 » stř 31. bře 2021, 12:50

Chápu obavy i přístup těch, co se jim nelíbí nejen přístup EU, ale i švejkování ČR, na druhou stranu sami vidíte jaká je situace, že není reálné nějaké vzpírání se a placení pokut, natož vystupování z Uhnije. Buďme rádi, alespoň za toto a pracujme na tom co bychom chtěli.
Ostatně taky nejsem úplně "nadšen", spíš pozorně očekávám jaká bude praxe a realita a zatím se mi to opatrně zamlouvá.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#53 » stř 31. bře 2021, 12:56

cipis> to by měla zvládnout každá střelnice s pohyblivou palebnou čárou, nevidím tady problém. u těchto střelnic bývá obvykle val ve tvaru písmene U a úhel střelby ve tvaru nějak širokého písmene V.
když zmiňuješ provozní řád, který máš na mysli? provozní řád se vztahuje vždy ke konkrétní střelnici...



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#54 » stř 31. bře 2021, 13:42

Ano, však to mám právě na mysli. Každý provozní řád je ke konkrétní střelnici. A nevím o tom, že by střelnice, byť mají val ve tvaru U, toto běžně umožňovaly. Ve většině případů je jasně daný azimut střelby, takže, pokud to dotáhneme ke krajnosti, nemůžeš ani střílet na dva pistoláče vedle sebe. Stejně tak pohyblivá palebná čára také není na všech střelnicích, převažuje pohyblivá terčová. Že se to běžně porušuje, tak je věc druhá ...
Proto vnímám jako jednu z hlavních výhod přístup na tyto střelnice, kde toto mají ošetřené.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#55 » stř 31. bře 2021, 14:16

- nic -



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#56 » stř 31. bře 2021, 14:22

Nevim o strelnici s valy typu "U" kde by byla povolena strelba jen "v ose". Ono to asi bude souviset s tim, ze prave kvuli tomu aby se daly pouzivat uhly vetsi tam ty valy vetsinou delali - a pak take obvykle maji schvalenou pohyblivou palebnou caru.
Tim samozrejme nevylucuju moznost, ze takova strelnice existuje.

Jak uz tady padlo, namalovana situace je celkem bezna LOS situace. Melo by to jit zrealizovat prakticky na kazdy strelnici na ktery se poradaji LOS zavody.

A ke Greenhornove poznamce o penezovodu - z toho lze samozrejme kdykoliv podezrivat kohokoliv, ale ja tam pro to prostor moc nevidim. Akreditovany poradatel kurzu od statu nic nedostava a navic jsou podminky akreditace jsou natolik "mekke", ze na ne dokaze dosahnout kazdy, kdo dneska provozuje jakekoliv strelecke kurzy. Just my $0.02 ...

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#57 » čtv 1. dub 2021, 09:36

greenhorn píše:Je to celé jenom další dobře vymyšlený penězovod pro vyvolené (akreditované) osoby, možná vznikne pár pracovních míst a roli užitečných idiotů v tom tentokrát budou hrát zájemci z řad střelecké veřejnosti. Děkuji, nemám zájem.


Naprostý souhlas.

Jak jsem psal hodil by se nákres umístění terčů pro dané stupně, pokud máme ve městě dnes soukromou střelnici, kde se smí střílet pouze jedním směrem, jedná se o bývalou střelnici Svazarmu, kterou budoval i můj otec v rámci akce Z. tak tam situace typu terče vlevo, vpravo, vepředu(ulička) nelze realizovat



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#58 » čtv 1. dub 2021, 12:13

Ono je to tezky s tim penezovodem, stavet to na tom, ze stara svazarmova strelnice to nemuze delat. V tyhle republice jsou daleko vetsi penezovody nez tohle, fakt bych to tak spatne nevidel. Ja taky kdyz si chci zastrilet do vice uhlu apod. tak hold nemuzu na klubovku ktera byla stavena jeste za svazarmu ale musim na mysliveckou kde se strilej i holuby a da se strilet i do vetsich uhlu nez jen primo rovne.

Jen mi prijde ze tu hodnotime a resime neco co nikdo ted nema tuseni jak vlastne bude. Budme radi aspon za tohle. Ja se na to rozhodne prihlasim, jen pro ten pocit, ze si zvetsim sanci na to ze o zbrane neprijdu. A nejaka prisaha? Tak jako tak jsem uz prisahal republice na vojne, tohle uz je asi nejak jedno.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#59 » čtv 1. dub 2021, 21:23

Třeba už v té době bude dostavěné a funkční NSC :mrgreen:



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#60 » sob 3. dub 2021, 22:59

Osobně předpokládám, že uvedené kurzy budou plně hrazené ze státního rozpočtu v rámci balíku vyhrazených peněz. Co se týká vedení kurzů - stát zaměstnává lidi, kteří by to měli být schopni zajistit (AČR, PČR).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů