Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#331 » čtv 24. úno 2022, 17:37

Jestli bude nová "studená válka" tak může bejt ještě větší tlak na restrikce zbraní, aby se k nim nedostali "ruští agenti v Evropě"...
Taky ale může být atomová zima...

Nad tímhle fakt nemá smysl spekulovat, alespoň ne v kontextu tohodle topicu



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#332 » čtv 3. bře 2022, 10:44

Blíž než atomová zima je pro mě ted MV-102 v neděli v Příbrami a podle předpovědi tam bude zima jako v ruském filmu. Mělo by to začínat v 7:30 a to tam může být klidně i -7°C, nemáte někdo zkušenosti, jak to probíhá?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#333 » čtv 3. bře 2022, 10:57

Inu venku. Takže se teple obleč, termosku ssebou a dost cukru, abys mel energii poskakovat aby ses trošku zahrál. :)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#334 » čtv 3. bře 2022, 11:38

ren: -7°C má výhodu v tom, že nebude bahno :). A nejspíš ani nebude foukat, takže pohoda ;). Občas tam jsou vysvětlovací pasáže, kdy se moc nepohneš, takže si vem věci, co udrží teplo a dodatečné vrstvy do tašky.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#335 » čtv 3. bře 2022, 12:31

Tak vám děkuji za povzbuzení, vy už máte absolvováno? Když jsem byl na vojně, byl jsem u novodobých pétépáků - železniční vojsko. Měli jsme část výstroje ještě z válečné kořisti, v jídelně se občas objevil talíř s hákenkrajcem a občas jsem vyfasoval jégrovky s orlicí, měl jsem si nějaké ulejt, určitě byly otestované sibiřskou zimou.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#336 » čtv 3. bře 2022, 12:37

Jdu 27, tak doufám, ze bude lépe. :) BTW: si pamatuju házení granátu v lednu 2002 na Babinách, kdy sem byla taková kosa, ze ani moje yegrovo pradlo a vsechny nafasovany trika, mundur a mantl nepomohli.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#337 » čtv 3. bře 2022, 13:18

ren píše:...vy už máte absolvováno?...

Jo, vzal bych si dva školní náboje pokud máš - je tam cvičení závady



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#338 » čtv 3. bře 2022, 15:15

Taky se na vojně říkalo, voják se stará, voják má, mám dokonce 6 krásných cvičných nábojů, mosazných s pryžovou zápalkou a provrtané, aby bylo vidět, že jsou cvičné. Děkuji za připomínku.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#339 » čtv 3. bře 2022, 16:24

:) tak na cvicny sem na vojne nenarazil. Zbyla mi jen bedna ostrejch. Ale mam nejaky ty hliniky, tak si je vezmu. I kdyz v propozicich je, ze na bezny raze je maj.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#340 » čtv 3. bře 2022, 17:50

V našem případě se prý poztráceli na předchozích kurzech, takže jsme používali vystřelený nábojnice což skončilo vytloukáním. Podle mě je lepší si dva hodit do kapsy než se tam s tím crcat
Jinak se hodí nákoleníky - mění se pozice přímo během střílení, člověk chce bejt rychlej a křápne kolenem o zmrzlou zem
Taky bych upřednostnil elektronický sluchátka - mezi střílením je výklad/instrukce



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#341 » čtv 3. bře 2022, 18:50

ren: byl jsem v Příbramy na střelnici Placy před 14 dny a doporučuji se teple obléknout. Měl jsem termo prádlo a k tomu další dvě vrstvy na nohy a tři další vrstvy na trup, k tomu samozřejmě čepici. Celou dobu budeš venku a není možné se jít ohřát do nějaké místnosti. Ale nikdo si na zimu nestěžoval. Po ránu vylezlo slunce a bylo celkem fajn. A uteklo to.
K obědu nám dovezli pizu.
Chrániče kolen jsem měl s sebou, ale nějak jsem je nestihl během kurzu připravit a nakonec jsem se na ně vykašlal. Prostě jsem si ušpinil kolena, žádná tragédie. Střelba v leže byla na relativně čisté desce, která se našla za boudou.
Jsem už taky starší kocour (na vojně jsem byl taky), ale nějak mě to neunavilo. Instruktoři jsou v pohodě a naštěstí nejsou na ty strejce, co se tam sejdou, moc náročný.
Užij si to.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#342 » čtv 3. bře 2022, 22:14

@davidu11, díky, oblečení nepodcením. Kdybych po neděli už nikdy nic nenapsal, tak jsem zmrznul...



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#343 » ned 6. bře 2022, 16:58

Nějak jsem se proklikal a zjistil že CZUB pořádá kurzy i v Krnově až po mv-201
zatím nevím jestli budou i ty pokročilejší



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#344 » čtv 10. bře 2022, 10:48

Nejake recenze na MV-101 od CZUB?

Na Hardtask jsem nasel (pry instruktori a obsah super), ale jsou daleko.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#345 » čtv 10. bře 2022, 18:32

Na kurzu MV-101 CZUB jsem byl v pražském hotelu Dolce Villa. Prostředí je příjemný, můžeš si objednat oběd (výběr z několika jídel). Raději přijeď o něco dříve kvůli parkování. Chytil jsem poslední místo, ale jen kvůli tomu, že jsem ráno nestíhal. Kurz je teoretický, takže můžeš jen poslouchat nebo se ptát na to, co tě zajímá. Intruktoři jsou v pohodě a jsou to borci, co už mají něco za sebou a umí. Nenudil jsem se a pár věcí jsem si znovu oživil. Docela to uteklo. Za mě spokojenost.
Výhodou kurzů u CZUB je, že ti na MV-102 nabídnou bezplatnou zápůjčku pistole CZ P-10 (+ holster). Využil jsem toho, protože jsem měl ke svojí pistoli jen marný holster z Aliexpressu. Klidně se ptej nebo napiš do SZ.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Tvrdolín a 14 hostů