Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#376 » pon 4. dub 2022, 20:38

Vzhledem k tomu, ze to je super snadny bych se toho nebal. To video z celakovic a planek na LEXu je super jasny. :idea:



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#377 » pát 8. dub 2022, 14:50

Pohodový rozhovor s Davidem Karáskem (LEX) o Stanovené záloze státu.

https://youtu.be/Bghlf8mq4XE

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#378 » sob 23. dub 2022, 08:11

Zdravím. Jeden legislativní dotaz. Kolega byl už na zbraních v KT a byl první v okrese, který byl zapsán. Teda podal žádost. Teď to hlavní. Formulář o zapsání se dá vyplnit doma po stažení ze stránek MVČR ale ten druhý papír si musel vypsat sám . Na čistý papír napsal žádost ručně a k tomu připsal zbraně které chce schovat před Bruselem. Protože ještě nemá dlouhé, tak tam samozřejmě napsal skoro všechny krátké. Moje otázka zní, odpověď jsem v legislativě , v prováděcích předpisech nenašel. Je možné nechat si zapsat v základní aprobaci i dlouhé, když MV-102 je výcvik pouze na krátkou. Nebo na zapsání dlouhých je potřeba absolvovat MV-201 případně až MV-301? Za 14 dní to budu mít na základní aprobaci komplet, tak se na zbraních nechci ztrapnit, že tam budu chtít něco, na co nebudu mít papír s razítkem.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#379 » pon 25. dub 2022, 09:23

Ano, je to možné. To, zda bylo MV-102 na krátkou či dlouhou nehraje roli - někdo se na to ptal přímo na kurzu a možná to bylo uvedeno i v tom článku na Lex



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#380 » sob 30. dub 2022, 18:18

rajtyš píše:
davidu11 píše:Pokud se bude přešlap řešit podle těchto pravidel, tak chápu to dobře, že si na lať mohu stoupnout, ale nesmím s patou sklouznout na vnější okraj latě?


Teď v sobotu, na LOSu v Čekanicích, to bylo přesně takhle. Lať, dalo se stoupnout na ní, ale nesměla noha sklouznout vně. Vyklonit na terče se dalo, vypadnout jsem nikoho neviděl ;)


Informace pro ty, co budou mít hodnocené střelby u CZUB - ani neuvažujte o možnosti šlápnout na přešlapovou lať. Dnes jsem úspěšně absolvoval a mohu potvrdit, že je možné si jen stoupnout vedle latě tak, že se dotýkáte hranou boty. Není možné na lištu jakkoliv stoupnout a ani do lišty kopnout (o kousek ji posunout) - osobně vyzkoušeno, dostal jsem penalizaci 5 sekund za kopnutí do lišty a její posunutí. :D
Dobrá rada na závěr - hlavně nezávodit, řešit situaci plynule a s jistotou. Časový limit je fakt dostačující.
Dnes tam bylo pár borců, co honily sekundy a potom odešly bez osvědčení.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#381 » sob 30. dub 2022, 18:40

Dik.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#382 » sob 30. dub 2022, 19:03

Tak tak, my si situaci postavili ve čtvrtek v Mejtě s kámoši a každej si jí párkrát prošli. Musím říct, že největší problém nám dělalo napočítat do šesti :D Dneska v sobotu se pak napoprvé sušilo a pak na ostro.
S tou latí máš pravdu, ale můžu pro všechny, co mají obavy z vyklánění říct, že se to dá bez problémů. Trik je v tom, stoupnout si do "zadních" rohů té startovací zóny. Máte pak jistotu, že nedáte zbraň před zástěnu a zároveň si trochu zlehčíte ten úhel.
Další věc, na kterou je potřeba myslet, je "přebít ještě v zóně". Já na tréninku několikrát ujel a prebijel jsem už s krokem ven.
Nejdůležitější je ale ta rozvaha. Před každou ránou jsou s přehledem dvě vteřiny času na to si zamířit a soustředit se na prst, aby člověk nestrhl.
Za těch 42, nebo kolik to je, se to dá udělat i pozpátku, důležité je ale nezmatkovat a nenasbírat penalizace.
Já šel dneska druhý a za 20.9s bez pen.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#383 » sob 30. dub 2022, 19:11

A terč "no please" (zakázaná silueta) za poslední zástěnou se neměnil a byl vždy uprostřed.
Tréning byl nasucho bez střelby (cvičná CZUB pistole), takže jsem dnes spotřeboval jen 12 nábojů.
Do druhého zásobníku (do toho, co není na startu ve zbrani) si napáskujte více nábojů než jen 6, protože minimálně jednoho borce jsem viděl řešit závadu.
Hodnocená část terče je vymezena kruhy, takže zásah do "ruky" siluety je už mimo.
Používá se policejní terč:
https://272038.myshoptet.com/strelecke- ... ukce-18-m/

Jen ukázka prostředí a situace.
https://www.facebook.com/strelecke.akre ... 673099672/

Jinak instruktoři byli skvělí - každému poradili při tréningu co zlepšit, uklidňovali, doporučovali řešit situaci plynule a bez závodění.

Tak hodně štěstí.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#384 » sob 30. dub 2022, 22:22

@davidu11, Ahoj, taky jsem tam dneska byl, přemýšlel jsem , kolik napáskovat do druhého zásobníku, instruktoři říkali, můžete si jich tam dát, kolik chcete, ale chci slyšet celkem jenom dvanáct ran.
Risknul jsem to a dal 6+6 mojich přebíjenek, která na rozdíl od S&B nikdy nezradily. Protože jsem debil a měl jsem trošku trému, měl jsem penalizaci a prošel jsem s odřenými zády. Hned první terč obrysová čára ruky, hanba mě fackuje... No ale glejt je, takže v pondělí zajdu na PČR s žádostí o základní aprobaci.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#385 » ned 1. kvě 2022, 08:40

Na prvních CZUB hodnocených mělo být přesně 6+6, radši teda doporučuju se zeptat na místě.

Časově je to v pohodě - pro mě to byl absolutně nový formát a měl jsem to za 32 s, takže i s prostorem pro penalizaci a nijak jsem nespěchal

Btw, ti co přeskakují MV 101 a 102 dle vyhlášky ("PČR, AČR" atd...), musí absolvovat hodnocený střelby?



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#386 » pon 2. kvě 2022, 19:43

Tak dnes jsem zažil docela legraci. Dostavil jsem se na příslušné oddělení OSZBM a s úsměvem vysázel na stůl potvrzení o absolvování MV-102 a absolvování střeleb s tím, že chci vydat potvrzení o základní aprobaci. Policista na mě vyvalil oči a zeptal se mě, že co že to jako chci? Tak jsem mu to zopakoval a on se nevěřícně obrátil na kolegu, jestli o něčem takovém někdy slyšel. Kolega mu řekl, že sice slyšel, ale moc o tom neví, že ať to vezme, dá na to číslo jednací a pak se uvidí. To už jsem znejistěl já a řekl pánové, to mi jako chcete říct, že jsem první a jediný blbec který sem s něčím takovým přišel, vždyť na těch kurzech bylo plno lidí. A oni řekli, že jo, že k nim ještě nikdo s něčím takovým nepřišel. Tak teď mi řekněte, po.ral jsem to já a měl jsem s tím jít jinam, anebo jim o tom zapomněli říct...



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#387 » pon 2. kvě 2022, 19:59

To mi připomíná situaci, když mi po deseti letech propadl rybářský lístek. V tý době se změnil zákon a za litr se dal pořídit lístek na dobu neurčitou.
Asi jsem byl první, kdo si o něj požádal. Úřednice znejistila, omluvila se, pak na čtvrt hodiny zmizela v hlubinách úřadu. Nakonec mi vystavila doklad, kde v kolonce "Platí do" nakreslila ležatou osmičku.
Takže až umřu, až vymřou ryby, zanikne zeměkoule a vesmír skončí v nějaké singularitě, můj rybářský lístek bude pořád platit... :)



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#388 » úte 3. kvě 2022, 09:07

Twl dlouho jsem se tak nezasmal ...ty platnosti... Dik



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#389 » úte 3. kvě 2022, 09:13

ren píše:...Tak teď mi řekněte, po.ral jsem to já a měl jsem s tím jít jinam, anebo jim o tom zapomněli říct...


Podle mě jsi postupoval správně a chyba je na jejich přijímači, ale ještě jsem tam s tím nebyl

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#390 » úte 3. kvě 2022, 13:05

Mnoo já před pár hodinama splnil a ted se chystám na OSZBM. Trosku me desi info, ze si splneni toho zavodu maji zkontrolovat na zverejnených vyseldkových listinách. :) Nastesti jsme dostali certifikát. Snad budu stačit.

Zítra jsou úředky, tak tak zajdu a uvidime. Ústí nad Labem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů