Role občana při obraně státu



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#76 » pon 25. říj 2021, 18:35

Eventuelně mi to smažte pro OT ... ale termín "role občana při obraně státu" mi poněkud nepříjemně připomíná verš "úloha osobnosti v dějinách ..."



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#77 » pon 25. říj 2021, 19:22

Tak to je hodně špatné.

Letec 12: Co si vzpomínám tak Hamáček nebyl úplně prozbraňový, ale zásluhou "deep state" na MV a vytrvalé práce LEX se ho trpělivou argumentací podařilo dostat do obrazu. Jsem optimista, není to nutně špatné, spíš to bude zase robota.

Důležité zákony se podařilo prosadit, teď aby ještě občané jevili záměr se na obraně podílet.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#78 » pon 25. říj 2021, 19:55

Kábul píše:No... řekl bych, dost jednoznačně.


S Lumírem to příležitostně proberu, s jakým výsledkem ale nevím

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#79 » pon 25. říj 2021, 21:25

aToM: OK, snad bude (budou) mít uši přístupné rozumným argumentům a dosažený pokrok nepadne na oltář EU hujerství :).



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#80 » stř 27. říj 2021, 18:26

Jsem slepej, ale jeho jm tam neni?



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#81 » stř 10. lis 2021, 21:31

Začíná se to rozjiždět. Už jsou vypsány termíny u akreditovaných společností pro základní kurz MV-101 (zatím u HT na Olešku a v Brandýse), možná i u CZUB.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#82 » stř 10. lis 2021, 21:41

"Stanovená záloha státu" je asi spravny pojem (bavime li se o tom samem)



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#83 » stř 10. lis 2021, 22:11

Ano, je to přesně tak. Takže moje omluva. Nejhorší je, pokud nastane zmatení pojmů, ale snad to zmatení nezpůsobím a všichni, které to zajímá, budou vědět o co jde.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#84 » čtv 11. lis 2021, 07:39

A navíc k tomu tady uz vlakno je.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#85 » ned 21. lis 2021, 06:35

Ryft píše:Začíná se to rozjiždět. Už jsou vypsány termíny u akreditovaných společností pro základní kurz MV-101 (zatím u HT na Olešku a v Brandýse), možná i u CZUB.

HT má vypsáno 11 termínů základních MV-101 na prosinec a leden. Každý pro 20 lidí, ale všechny už obsazený.
Prý to bylo za 30 minut pryč.
Tak čekám na únor :lol:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#86 » ned 21. lis 2021, 10:35

Já si počkám na duben, květen, až bude teplo. :)

Uživatelský avatar
AT.50
Příspěvky: 48

Příspěvek#87 » ned 21. lis 2021, 11:00

HT není jediný kdo pořádá kurzy MV.
https://www.czub.cz/strelecke-kurzy/
Předpokládám, že MV-101 bude probíhat na učebně a ne na venkovní střelnici.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#88 » ned 21. lis 2021, 11:17

no jasan, ale pak ty dalsi. A v ucebne HT je s lidma vedro a pak se musí věštrat a to je zase zima. Prostě ideál, když bude venku teplo a bude se trvale vetrat :)



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#89 » čtv 14. črc 2022, 15:10

Dnes jsem našel článek o tom, že AČR pořádá jednodenní dobrovolné vojenské cvičení pro studenty SŠ.
https://acr.army.cz/informacni-servis/z ... ty-237250/

Pokud by se to rozšířilo na všechny školy a byla tam i střelba, tak to může být super, aspoň něco než nic.
Jen nevím jestli se u těch dobrovolníků nějak hodnotí zdravotní stav. Třeba můžou jen ti co mají do určitého počtu dioptrií?



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#90 » čtv 14. črc 2022, 17:55

To by dopadlo... Když tahám dětičky (10-17) co ke mě choděj na exkurze, fabrikou, a mám hnusnou náladu a nevemu je vejtahem, po vyjití 130 schodů mám na schodišti skupinu sprejujících se astmatiků, většinu bez dechu na kolaps a části je to prdu, že tam na vyhlídku vypotáceli, protože se bojí vejšek (když mám dobrou, sleduju záchvaty klaustrofobie v kabině vejtahu a výkřiky"tady není signál"). Poslední dobou to jde s fyzičkou krutě z kopce... Tak ono asi je to prostě evoluce. Fyzička není při dnešním stylu života většiny obyvatel nutná. Furt je to lepší než hoch americký, co přijel s rodiči na návštěvu ke známýmu, vymysleli výlet na Karstejn, chlapec ušel několik set metrů, odjel sanitkou. V nemocnici zjistili, že zkolaboval z přílišný zátěže, protože byl zvyklej ujít ráno 15m k autu, pak 20m do školy, , 20m ze školy a 15m domu. 100m nachodil s přestávkama v sobotu, kdy rodina trávila slastný víkend v obchoďáku. Takže to byla kostra a tuk. O to větší sranda bude, až se jednoho krásnýho dne něco podělá a vypadne třeba jen net. Sám nevim, co budu dělat, když se nebudu moct kouknout co si Klára koupila a co měl Franta k  obědu :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů