Role občana při obraně státu



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#61 » stř 28. črc 2021, 22:43

expres: I na nejvyšším levelu ti proplatí max. 500 "srovnatelných nábojů" (§ 19 odst. 2 nařízení vlády č. 255/2021 Sb.). Co jsou "srovnatelné náboje", je napsáno na začátku předpisu.

Jinak, nikdo po tobě nechce, abys běhal na OH. Stát ti nabízí, pokud máš zájem, dobrovolný výcvikový systém, který (snad) sám o sobě má nějakou hodnotu a význam, a není tedy nutné, abys k tomu dostal něco dalšího zadarmo jako motivaci (když si počkáš do 1.1. 2022, dostaneš zadarmo ty náboje).



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#62 » čtv 29. črc 2021, 06:54

U individualniho kurzu mv1-500 nejsou stanoveny podminky a hadam ze je to tak schvalne. Podle mne pujde o to co si vyberes za druh kurzu, kdyz k tomu najdes lektora co udela podminky na cvika, prave k proplaceni streliva. Cekam i taktickou strelbu s optikou. Stat ma veterany co tim muze podporit, jenz z nejakych duvodu nejsou v zalohach... Srovnatelne naboje pisou s vycvikem a ten je u mv1-500 individualni. Ale to je cista spekulace jak to ctu ja.
Nejspis je to prani myslenky a jednoduse to bude 223 atd. jako u nizsich kurzu.

Ze sveho zidovskeho pristupu mi nesedi vlozena castka a upsani se dobrovolne k nasazeni od statu. To je pro stat uplne zadarmo. Kurzu kvalitnich komercnich kdy nebudu nasazen je dostatek. Pridana hodnota strelivo je pakatel. U mne vede strelnice. A ochraneni vybaveni pred EU zni s toho nejlogicteji. Ale zas pochybuji ze z EU mi neco vemou. Dopadnou jak v Peliskach, kdy vylezu na balkon a zarvu: bolsevici z EU, polibte si prdel...

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#63 » čtv 29. črc 2021, 07:08

Mám obavu, že to k tomu balkonu spěje.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#64 » čtv 29. črc 2021, 07:23

expres píše:mi nesedi ... upsani se dobrovolne k nasazeni od statu.
A ochraneni vybaveni pred EU zni s toho nejlogicteji.
Ta možnost nasazení je právě tím, co má chránit před EU.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#65 » čtv 29. črc 2021, 10:02

Jasne, kurz i od 1lvl uz pomaha proti EU. Od 2lvl se v podstate stat muze branit EU ze uz je clovek obrana slozka statu a tim ma EU smulu. Zas vsak podle mne bude platit, ze i stat ma mit snahu. Za prve chce ziskat rezervu zadarmo. Krom toho kdo dojde do 4lvl uz muze opravdu predstavovat, "solidnejsi" vyuziti co bude stat potrebovat. Porad o proti zaloham za pakatel. Druhak i statu ma zalezet na pravnim stavu jak vlastnictvi, tak poradku. No a stim kdyz prijde EU s odzbrojovanim ma CR velky problem. Viz debaty z rad odborniku s MV. Kdy jasne nekolikrat receno ze nechteji pripustit "postraceni" legalne drzenych zbrani. Samozrejme je pro stat lepsi evidence s majtelem, nez buh vi kdo co ma.

Tak ze povazuji nynejsi smernici jakozto vstricny krok od statu i vsak z rozumoveho hlediska logicky.

Pak prave mne mrzi ze stat to uz vyhrotil na tolik, aby usetril ze nebude organizovano treba ACR a pristupnejsich strelnic, treba od 2lvl.
Stat je jedna velka dira na penize a kdyz i oni z toho profituji, muzou byt milejsi k tem co investuji. Zvlaste kdyz po nich nikdo nechce stavbu hal a nakup vybaveni k provozu.. Vse uz existuje a naklady v obraze pul bilionove sekery rocne je temer hola nula.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#66 » čtv 29. črc 2021, 11:41

Ještě jedna výhoda zřejmě v budoucnu bude a to možnost používat zálohami střelivo s olovem. Moc se o tom nemluví.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#67 » stř 11. srp 2021, 22:26

Daleko píše:Dobrý večer, dnes na mě jukla na Idnesu zpráva
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demobrana-kurz-strelba-narod-zbrojni-prukaz-zaloha-statu.A210718_175257_domaci_lisv?zdroj=banner
tož trochu zkouším oživit toto vlákno - co si o tom myslí střelecká komunita?

A teda ještě :-) malinko zištně :-) - nemám to idnesové "premium" ... kdyby mi někdo poslal ten text do SZ tak dík :-)


ten článek je placený... nevíš kde se můžu přihlásit?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#68 » čtv 2. zář 2021, 20:54




skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#69 » čtv 2. zář 2021, 22:14

Cetl jse jen to co je zdarma, a je to hodne zavadejici ....

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#70 » pát 3. zář 2021, 05:14

Autor bude asi nějaký novodobý svazák - o problematice ví prd, kulový, nic, alespoň podle úvodu, kde směšuje dohromady ty kteří budou domobrance školit (ti se totiž musí vnitru hlásit a udělat si akreditaci) s "domobranci". (V diskuzi to pak pan V. Kniha potvrzuje.)
Ale ta neznalost autorovi nikterak nebrání střelce hanit. Lžidnes premium si pořizovat nehodlám už jenom pro ten jejich svazácký přístup k informování!

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#71 » pon 25. říj 2021, 08:51

Je nějaké info,kdy takové kurzy MV-101 a MV—102 budou otevřeny a seznam poskytovatelů těchto kurzů?



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#72 » pon 25. říj 2021, 09:23

Na stránkách MVCR je stále poznámka "SEZNAM AKREDITOVANÝCH OSOB - V SOUČASNÉ DOBĚ NENÍ ŽÁDNÁ OSOBA PRO TYTO ÚČELY AKREDITOVÁNA" (pod odkazem na "Přihláška k účasti na kurzu pro program střelecké přípravy")
https://www.mvcr.cz/clanek/zbrane-strel ... 84336.aspx

Hard Task je už připravený
https://www.hardtask.cz/cze/kurzy/mvcr

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#73 » pon 25. říj 2021, 13:04

Nevíte jak se ke zbraním staví starostové? Vít Rakušan se vidí na postu ministtra vnitra a nám obavu, že po tom co dejde Hamáček to celé vyšumí do prázdna. Rád bych se mýlil.



Kábul
Příspěvky: 27

Příspěvek#74 » pon 25. říj 2021, 15:29

No... řekl bych, dost jednoznačně.

244418671_5133480393330215_3008695599955916742_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#75 » pon 25. říj 2021, 18:25

Tak to je hodně špatné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů