Doporučení pro přípravu na praktickou část zkoušky odborné zůsobilosti

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#1 » pát 30. črc 2021, 16:28

Ahoj,

konečně jsem se rozhodl, že si udělám zbrojní průkaz. Tak nějak jsem se během předešlého měsíce seznámil s otázkami k praktické části, obstaral jsem si od lékaře prohlášení o zdravotní způsobilosti, ale než podám přihlášku ještě bych chtěl absolvovat nějakou přípravu na praktickou část zkoušky. S ohledem na to, že jsem ze zbraně v životě nestřílel, může mi někdo doporučit nějakou střelnici/střeleckou školu okolí Liberec/Mladá Boleslav/Praha?

Díky!



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#2 » pát 30. črc 2021, 16:33

Moc tu pripravu nepredbihej. Nevim jak jsou ted terminy, ale pokud budes cekat X mesicu, budes ji asi chtit pak opakovat (i kdyz ja bych to dal tak dvakrat stejne, pokud chces mit klid. Jednou nekdy tesne pred zkouskou).

Za mne muzu doporucit Magnum Praha. Delal jsem tam na zacatku roku priravy i zkousky. Pripravili mne myslim vic nez dostatecne kvalitne.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#3 » pát 30. črc 2021, 16:43

Já bych doporučil absolvovat přípravu na té střelnici, na které pak budeš dělat zkoušku. Okoukneš prostředí a osaháš zbraně, kteté budou u zkoušky (ty většinou poskytuje střelnice).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#4 » pát 30. črc 2021, 17:51

Přesně tak. A Pár dní před zkouškami.
tak to dělají u nás a bylo to fajn.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#5 » pát 30. črc 2021, 18:37

Vzhledem k faktu, že většina žadatelů o ZP kteří neudělají zkoušky, nezvládá praktickou část zkoušky a s přihlédnutím k faktu, že jsi ještě nikdy ze zbraně nestřílel, bych doporučil intezívní opakovaný výcvik se zbraní pro požadovanou skupinu ZP ať to dostaneš do krve. A samozřejmě nejlépe na střelnici, kde budeš dělat zkoušky. A nešetři se, ať to uděláš (ty zkoušky). ;)

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#6 » pát 30. črc 2021, 20:41

Píšeš Praha/Liberec/Boleslav tuším... Pokud nechceš zbytečně čekat, tak první volné termíny ti urči tvoje spádové OSZBM (dle trvalého bydliště) a tím máš "kde" vyřešeno. Komisaři velmi dbají na bezpečnost, proto si troufám tvrdit, že bez znalosti a drilu toho s tím budeš nucen bezpečně manipulovat nemáš moc šancí na úspěch.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#7 » pát 30. črc 2021, 20:53

Nečekal bych, termíny jsou teďka na září a někde už i na říjen. Rovnou se přihlaš a za ty dva měsíce stihneš všechno. Kdoví jak to bude se zkouškami až začne opravdový podzim.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#8 » pát 30. črc 2021, 21:29

Kolega ještě nedržel kvér v ruce a ty už zkoušky v říjnu. To asi nebude to pravé ořechové. Dal bych mu čas. Práce kvapná, málo platná.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#9 » pát 30. črc 2021, 22:37

Dva mesice neni nic kvapnyho.
Za tu dobu se nauci strilet na zkousku i manipulovat uplne v pohode.
O uceni ani nemluve, to je tak na 14 dni max.

Navic, jak jsem psal, kvuli korona nevis, co bude, tak abys mu takhle nedal cas az do pristiho kvetna.

Ale je to jen muj nazor dle me vlastni zkusenosti.
Mel jsem na to mesic, pred zkouskou jsem mel 110 ran, jeden kurz a doma manipulace s plynovkou. A to jsem nervozni drevo s tendenci strhavat. Kdo ma zajem, vic pres SZ.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#10 » pát 30. črc 2021, 22:51

Klicky: Pokud máš už zdravotní prohlídku a myslíš si, že umíš otázky, nebo se je zvládneš doučit, tak neváhej a podej si přihlášku. Přitom by ses měl dozvědět na které střelnici budeš zkoušku dělat a kdy.

Pak si hned naplánuj nějaký kurz, na té střelnici, kde budeš dělat zkoušku - jednak zjistíš jak to tam vypadá, a také jaké tam mají zbraně. Pokud jsi předtím nikdy zbraň nedržel v ruce, může toho být naráz hodně, takže až budeš mít před zkouškou (pár dní), tak si tam znovu zajdi, a domluv si, že by sis ty věci, co ti třeba poprvé úplně neutkvěly, nebo o kterých pochybuješ znovu vyzkoušel (nebo tam zajdi víckrát, důležité je, aby sis věřil). Pokud budou na té střelnici rozumní instruktoři, tak ti už nebudou účtovat celý kurz, ale udělají s tebou jen potřebné věci.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#11 » pát 30. črc 2021, 23:28

Určitě se to hodí na střelnici kde pak bude zkouška.
Já se učil asi měsíc. Na střelnici jsem byl dvakrát a u zkoušky vše bez problémů. Ran jsem dal asi 50 a předtím jsem zbraň v ruce neměl. Že by to bylo kvapné jsem si rozhodně nemyslel a stále nemyslím.

Na řidičák jsem taky nepotřeboval čtvrt roku jízd a drcení otázek. Za mě to bylo na zbrojak značně jednodušší. Ale chápu, že to mají různí lidé různé.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#12 » sob 31. črc 2021, 16:22

risa2000 píše:Klicky: Pokud máš už zdravotní prohlídku a myslíš si, že umíš otázky, nebo se je zvládneš doučit, tak neváhej a podej si přihlášku. Přitom by ses měl dozvědět na které střelnici budeš zkoušku dělat a kdy.

Pak si hned naplánuj nějaký kurz, na té střelnici, kde budeš dělat zkoušku - jednak zjistíš jak to tam vypadá, a také jaké tam mají zbraně. Pokud jsi předtím nikdy zbraň nedržel v ruce, může toho být naráz hodně, takže až budeš mít před zkouškou (pár dní), tak si tam znovu zajdi, a domluv si, že by sis ty věci, co ti třeba poprvé úplně neutkvěly, nebo o kterých pochybuješ znovu vyzkoušel (nebo tam zajdi víckrát, důležité je, aby sis věřil). Pokud budou na té střelnici rozumní instruktoři, tak ti už nebudou účtovat celý kurz, ale udělají s tebou jen potřebné věci.


Díky,

jo už mi to tu jeden člověk psal do PM. Měl jsem původně strach abych měl dost času se připravit na praktickou část a dopilovat teoretickou i když tam jsem si až na třeba 5% otázek docela jistej v kramflecích. Podle toho co tu, ale čtu tak času bude dost. Hned příští týden zajedu do Mělníka a podám si přihlášku.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#13 » sob 31. črc 2021, 16:26

rumburak18 píše:Dva mesice neni nic kvapnyho.
Za tu dobu se nauci strilet na zkousku i manipulovat uplne v pohode.
O uceni ani nemluve, to je tak na 14 dni max.

Navic, jak jsem psal, kvuli korona nevis, co bude, tak abys mu takhle nedal cas az do pristiho kvetna.

Ale je to jen muj nazor dle me vlastni zkusenosti.
Mel jsem na to mesic, pred zkouskou jsem mel 110 ran, jeden kurz a doma manipulace s plynovkou. A to jsem nervozni drevo s tendenci strhavat. Kdo ma zajem, vic pres SZ.


Díky,

jojo taky to nakonec vidím podobně, hlavně člověk opravdu neví co vládní corona-klika a její poradní orgány na podzim vymyslí. On i ten měsíc by byl dost času, já měl spíš strach abych si nepodal přihlášku a třeba do dvou týdnů nedělal hned zkoušky.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#14 » sob 31. črc 2021, 17:03

To samozřejmě uvidíš na svým policejním odd. Může se to lokalita od lokality lišit. Když nabídnuté termíny budou moc brzo, tak si holt papíry vezmeš zase zpátky a přijdeš později. Jen si hlídej platnost zdrav. způsobilosti.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#15 » ned 1. srp 2021, 01:25

Ad,"covid" bylo to nekdy I tak, ze ti co meli jit na zk v rijnu/listopadu, sli treba v kvetnu atd... co bude letosni podzim netusim..., ale asi bych to na miste nekoho, kdo chce ziskat ZP podal...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů