Žádost o vydání ZP a nabytí zbraně

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#1 » stř 8. zář 2021, 11:27

Zdravím,

tento víkend jsem úspěšně absolvoval zkoušku odborné způsobilosti.

Chci tedy podat žádost o vydání ZP pro relevantní skupiny. Sebou pokud se nepletu tedy doklad o odborné způsobilosti a jednu pasaovou fotografii, potvrzení zdravotní způsobilosti nepotřebuji protože jsem jej odevzdával spolu s přihláškou ke zkoušce a od té doby ještě neuplynuly 3 měsíce, jeto tak?

Chci se zeptat jestli zároveň s žádostí o vydání ZP můžu rovnou podat i žádost o nabytí/vlastnictví zbraně kategorie B? A to i když v podstatě v době podání nebudu držitelem ZP?

Díky moc za odpovědi.



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#2 » stř 8. zář 2021, 11:34

V principu ano, prakticky to casto vazne. Myslim ze v zakone je napsano, ze policajti musi peijmout obe zadosti soucasne a vyridit, ale v praxi se jim ne vzdycky chce, zalezi oddeleni od oddeleni.

Uživatelský avatar
Susa669
Příspěvky: 18

Příspěvek#3 » stř 8. zář 2021, 11:52

Mě to takhle udělali, takže to možné je. =) Ale zaručené to nebude nikde..

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#4 » stř 8. zář 2021, 13:25

Je to jak píše kolp.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#5 » čtv 9. zář 2021, 09:13

ano, jak píše kolp. Mě třeba řekli, že až budu mít ZP, ať si přijdu pro nákupko. Takže jsem byl 2x.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#6 » čtv 9. zář 2021, 09:20

Taky mi to vzali a udělali najednou, ale určitě to bude na každým oddělení jiný. Zkus a uvidíš ;)



Bbbpetr
Příspěvky: 5

Příspěvek#7 » čtv 9. zář 2021, 13:56

Já si šel pro ZP i s vypsanou žádostí a kolkem. Odcházel jsem s novým ZP a nákupkem..



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#8 » úte 14. zář 2021, 08:52

Paragraf 12:
(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.

Slovo "lze" neznamena povinnost. Zalezi na spravnim organu, jak ma nastavenou organizaci prace.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#9 » čtv 16. zář 2021, 06:24

Klidně si to mohou nastavit tak, že je vydají postupně, neznamená to ovšem že mohou odmítnout přijmout žádost, mohou pouze to co jim dovoluje zákon. A ten pokud vím nikde výslovně o možnosti žádost nepřijmout nehovoří.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#10 » pon 20. zář 2021, 17:14

jezekif +1

Žádný správní úřad nemůže legálně odmítnout přijetí podání, zejména je-li věcně a místně příslušný. I pokud podání trpí nějakou vadou, je povinností spr. orgánu ho přijmout a vyzvat podatele k odstranění vad. I když podání (žádost) činí někdo, komu zcela zjevně nemůže být vyhověno, je povinností orgánu podání přijmout a vydat rozhodnutí o odmítnutí žádosti.



krasonek
Příspěvky: 8

Příspěvek#11 » stř 13. říj 2021, 17:59

Dobrý den,

tento týden jsem úspěšně složil zkoušku odborné způsobilosti. Mám ještě připravené čerstvé potvrzení zdravotní způsobilosti, jelikož mezi původní přihláškou a zkouškou uběhly více jak 3 měsíce a v neposlední řadě mám připravenou i fotku požadovaných rozměrů. Podle všeho by tyto 3 věci měly bohatě stačit na vydání, s tím že bude policie požadovat vyplněnou žádost. Zaráží mě ale, že v žádosti je část o zdravotní způsobilosti kterou má vyplnit lékař. Zajímá mě tedy, zda je tuto část žádosti opravdu nutné vyplňovat, když mám u sebe výše zmíněné nové zdravotní potvrzení ze dneška a nebo je třeba aby lékař vyplnil a podepsal i žádost o vydání ZP?

Děkuji předem za odpovědi.

Sloučeno, netřeba zakládat nové téma, když už tu je (možná vícekrát). Peggy



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#12 » stř 13. říj 2021, 18:02

Není potřeba ji vyplňovat a stačí papír od lékaře

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Johannes a 16 hostů