Držení zbraně a alkohol



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#106 » sob 6. kvě 2023, 21:55

iloveguns -- buď jste natolik zběhlý, movitý a volným časem oplývající, že vás eventuelní popotahování po přestupkových řízeních netrápí a nebo se vám nikdy nic podobnýho nestalo a tím pádem věříte v logiku, právo a hlavně dobré úmysly policajta, který vůbec takovouhle otázku položí. V obou případech vám držím palce.

Nechtěl jsem se k té zbytečné otázce ani vyjadřovat, protože je to off topic, ale nemohu jinak.... Mohu požádat o vysvětlení, za jaký přestupek budu potahován po úřadech, když po pravdě policajtovi řeknu na otázku zda jsem něco pil, že jsem před chvílí pil matonku anebo před rokem na Silvestra skleničku přípitku? Já jím to totiž takto vesele říkám již řadu let, tak se divím, že ještě nelítám po úřadech, jak se mi snažíte namluvit... Je snad přestupkem, když na otázku odpovím pravdivě? Palce mi držet v tomto případě držet nemusíte, není toho třeba. Práva jsem studoval a vyznám se v nich velice dobře.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#107 » sob 6. kvě 2023, 22:31

A nemají mně náhodou před tím dotazem na pití poučit?



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#108 » sob 6. kvě 2023, 22:34

A normalni clovek, co nechce resit dalsi problemy, asi proste rekne, ze zadne alkoholicke napoje nepil...



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#109 » sob 6. kvě 2023, 22:43

JardaB píše:A normalni clovek, co nechce resit dalsi problemy, asi proste rekne, ze zadne alkoholicke napoje nepil...


Pokud bude otázka znít: "Pil jste nějaké alkoholické nápoje během 24 hodin před jízdou", tak je na místě říci, že ne. Ale pokud otázka zní: "Pil jste něco?", tak odpovím po pravdě, že jsem pil, že zrovna piji například matonku, že člověk musí pít, protože bez vody dlouho nelze vydržet. Nebudu se v odpovědi zabývat alkoholickými nápoji, pokud se mne na alkoholické nápoje nezeptá. Pokud položí doplňující otázku, že měl na mysli pouze alkoholické nápoje v době předcházející řízení vozidla, dejme tomu 24 hodin před jízdou, opět mu po pravdě odpovím, že alkoholické nápoje jsem v té době určitě nepil. Myslím, že tak je to v pořádku.

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 61

Příspěvek#110 » ned 7. kvě 2023, 09:10

Já jsem také měl jednu takovouhle interakci -
Pil jste před jízdou? - Pil, pil... to víte, takové vedro, pitný režim dodržuji.
(oba jsme se trošku usmáli)
Alkohol ne? - Nééé, alkohol určitě ne, ten by s tou dehydratací moc nepomohl.
Podrobíte se dechové zkoušce? - Jasně.
Negativní, dobře dojeďte. - Děkuji, na shledanou.

Za mě, jak píše iloveguns - slušná konverzace, i s menším odlehčením, to není trolling ani nic drzé. Odlehčení konverzace není doznání. Policista je prostě jen chlap jako já, jen je v uniformě a dělá co má. Nehledá jakoukoli záminku aby vás sebral. Nejsou to strašáci, a málokdo jde k policii s tím, že chce buzerovat občany, a tam to může dělat nejlépe. Jdou tam protože věří že je to pro ně dobrá cesta uživit se, a že můžou udělat něco dobrého. Jsou i výjimky, ale jsou to naštěstí jen výjimky.

Proč to ale píšu... protože lidé mají tendenci naplňovat očekávání ostatních, očekávání společnosti. Sebenaplňující se proroctví... řekněte dítěti že má vysoké IQ a že se proto od něj očekává lepší výsledek jako od spolužáků, a ono to ten lepší výsledek mít bude. Řekněte mu, že má IQ nižší a je proto v pořádku že nebude stíhat, a ono stíhat nebude. Řekněte lidem v médiích že bude vysoká inflace a že to musíme prostě akceptovat, a oni si prodejci ceny zvednou víc jak je nutno protože lidé to budou akceptovat. Řekněte že banka má problémy, a lidé si začnou vytahovat vklady a banka pak bude mít problémy. Říkejme všichni, že každý politik stejně krade a že je to jedno a jsou všichni stejní, no a když se někdo stane politikem, bude to brát jako normální že si něco přihodí na svou hromádku... nalaďme se jako společnost na to že policisté jsou tahači pokut co jen buzerují, a oni naše očekávání časem naplní. Nebo aby to nebyl totální offtopic, tak napišme tady jako komunita že alkohol do 0,24 a nošení, tedy jedno pivo k obědu je v pořádku, a lidé co nosí to začnou brát jako v pořádku - ale není, nosím tak nepiju. Ano, vyhnete se problému, ale dobrý to není. Pozor na to, nedělejme to. Držme svá očekávání k sobě navzájem i k sobě samým výš, a dostaneme víc.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#111 » ned 7. kvě 2023, 09:36

Víš... to je tak... Změň jen tón a z milé vtipné konverzace se stane trolling. Nemluvě o tom, že začneš z druhého dělat cílevědomě (nebo i nevědomě) idiota. A věř, že si toho ten druhý všimne. A jak jsi sám zjistil, jak se do lesa...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#112 » ned 7. kvě 2023, 12:06

Myslel jsem, že všichni, kdo nosí kvér, ví, že se s policajtem nebavíme a na místě nevypovídáme?
To prakticky platí pro všechny případy, kdy na nás fízl mluví. Ať už se jedná o případ použití zbraně nebo ne.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 791

Příspěvek#113 » ned 7. kvě 2023, 17:22

Za dlouhou praxi ve složkách IZS mohu sdělit, že základní fráze pro kontakt s PČR je:
"Nepamatuji se a na předložené fotografii se nepoznávám!"
On je totiž velký rozdíl mezi lhaním a nepomatováním se!

A teď vážně, vždy jsem se ke kolegům choval slušně a nevysíral, a tedy nikdy jsem neměl problém. No a když řídím a nosím, tak alkohol nepoužívám. ;-)



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#114 » ned 7. kvě 2023, 19:04

Sud - ano, 100% souhlas. Iloveguns - jak řikám držím vám palce, jsem rád, když jim někdo do toho jejich hnízda píchá, i když trochu sebevražedně :)

Ještě podotknu k těm slušným-neslušným PČR. Jde z velké části o to, že ryba smrdí od hlavy a když policajt ráno dostane befel typu ,dones 10 pokut za X Y Z', nemá to uplně jednoduchý. Kolegyně manžel dělá u měšťáků a co z ní kolikrát vypadne.. ,musí přinést pět pokut za neuvázanýho psa, no tak chodí jak debil po všech parcích..' apod. Zkurvenost. Od státních jsem slyšel podobný, byť nejsem přímej známej.

A už dál nepíšu, msylím že se to probralo dostatečně podrobně :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#115 » pon 8. kvě 2023, 10:52

dave1354 : To je naprosto stejný názor jako že komisař má za úkol vyhodit od zkoušky určitý počet uchazečů. Naprosto stejná hloupost.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#116 » pon 8. kvě 2023, 11:16

Nojo, jenže u strážníků, a občas i u poldů, se takový nešvar vyskytuje.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#117 » pon 8. kvě 2023, 12:22

Carloss : Asi takto. Pokuty vybrané MP jdou do fondu města a strážník může být na jejich výběrech finančně motivován, protože je tímto subjektem placen. Pokuty vybrané PČR jdou do rozpočtu Ministerstva financí a policista na nich může být nějak finančně závislý pouze pokud má debila nadřízeného, který to zohlední při odměnách. Což je spíš blbost než realita.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#118 » pon 8. kvě 2023, 13:07

Tak nějak to mám na mysli. ale u těch poldů je to ještě o něco horší. U nich kuci v akci moc na odměnách nedostanou. Jen šéf má čárky. Taky se to u PČR realizuje kapku jinak: Třeba u dopravky se s tim taky nechtěj moc nadřít, tak maj radary nastavený nejmíň o 25+... aby neměli moc práce. Občas ale někdo vydá nařízení že víc jen o 15...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#119 » pon 8. kvě 2023, 13:14

Ono je to spíš tak, že na proměnných značkách se sníží rychlost a s tím pochopitelně i hodnota úsekového měření a řidiči si toho prostě nevšimnou. Ale kašleme na to. O tomto debata není.



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#120 » pon 8. kvě 2023, 17:05

Vcera jsem toto tema nadhodil s kamarady. Problem ale byl, ze jeden, ten nejstarsi, povida 'no, to se driv normalne dalo par piv, nebo myslivec, sak se slo na hon, kde byla zima a brokovnice byla na papir z MNV a taky jsme se nepostrileli. Nojo... ale to se taky nemusely pouzivat pasy v autech mimo obec, na malym motocyklu nemusela bejt helma, decka mely na kolech taky holy hlavy a v obci byla v noci neomezena rychlost... a zadny hromady mrtvol.' Takze jsme tema radeji utnuli, aby z toho nakonec nebyl narek po starych dobrych casech.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů