Technický manuál přípravy na zbrojní průkaz - Lukáš Čacký



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#16 » pon 20. úno 2023, 23:43

Pár pracovních postupů a manuálu jsem taky už napsal a přijde mi infinitiv obecnější:

"Přijdu na ubikaci, umeju se, přezuju se a nastoupím na bojový výcvik!"... "Dobře a co máme dělat my, soudruhu desátníku?"



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#17 » úte 21. úno 2023, 07:07

Hnidopiším, na obr. 45, neutekl ten červený ovál co má označovat vytahovač kousek bokem?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#18 » úte 21. úno 2023, 08:39

Carloss píše:A takovej fígl při rosborce CZ75/85: Při natažení kohoutu na bezpečnostní ozub jde manipulovat se závěrem velmi snadno a doraz na kohout je právě v pozici pro vyjmutí montážního čepu. Je to vidět i na ryskách.

Tohle jsem už slyšel taky, ale na žádné mé CZ (Shadow 2 a P-01 Omega) to neplatí. Vždy je ryska trochu dál, t.j. je potřeba přetáhnout závěr o něco víc, než dovoluje kohout na bezpečnostním ozubu. Možná to funguje fakt jenom na čistokrevné CZ75.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#19 » úte 21. úno 2023, 09:50

risa2000 : A lze při tom dotažení závěru ke kohoutu zbraň rozebrat nebo ne? Já mám takové zkušenosti, že ano. I když nejsou rysky přesně na sobě



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#20 » úte 21. úno 2023, 10:21

marinakus: Při stažení závěru na kohout na ozubu, tam na Shadow 2 chybí cca 1 mm, na P-01 3 mm. Nicméně v obou případech záchyt závěru vytlačit jde. Je vidět, že ty rysky jsou naměřené k vybrání skrz které se záchyt závěru musí provléct, a které má ale zjevně velkou rezervu, takže to jde i když to není "na maximu".



LukeTheNukeDuke
Příspěvky: 22

Příspěvek#21 » úte 21. úno 2023, 11:39

aToM píše:Hnidopiším, na obr. 45, neutekl ten červený ovál co má označovat vytahovač kousek bokem?

Nevím, co přesně máte na mysli. Vytahovač je u té dvoky zespod komor, jak je vyznačeho. Na levé straně od 3 do 6h, spojený s pravou, kde je od 6 do 9h.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#22 » úte 21. úno 2023, 14:28

Ještě jsem našel toto:
Hlavňový svazek
... jsou dvě samostatné hlavně, pevně spojené do jednoho celku.


Nemělo by to být:
Hlavňový svazek
... jsou dvě nebo víc samostatných hlavní, pevně spojených do jednoho celku.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#23 » úte 21. úno 2023, 14:57

LukeTheNukeDuke píše:
aToM píše:Hnidopiším, na obr. 45, neutekl ten červený ovál co má označovat vytahovač kousek bokem?

Nevím, co přesně máte na mysli. Vytahovač je u té dvoky zespod komor, jak je vyznačeho. Na levé straně od 3 do 6h, spojený s pravou, kde je od 6 do 9h.

Mea culpa, prohlížel jsem to na mobilu v mizerné velikosti a vypadalo to, že tam vytahovač není.
Ve skutečnosti je to OK.



LukeTheNukeDuke
Příspěvky: 22

Příspěvek#24 » pát 24. lis 2023, 21:07

Vzhledem k plánovaným změnám poskytování služeb serveru uložto (zrušení možnosti sdílet soubory) byl manuál přesunut na Google drive. Zároveň s tím jsem manuál drobně doplnil, ale jedná se spíše o "kosmetické úpravy".

Odkaz ke stažení zde: https://drive.google.com/file/d/1HcNb4r ... sp=sharing



LukeTheNukeDuke
Příspěvky: 22

Příspěvek#25 » sob 25. lis 2023, 20:56

JirkaCV píše:Ještě jsem našel toto:

Nemělo by to být:
Hlavňový svazek
... jsou dvě nebo víc samostatných hlavní, pevně spojených do jednoho celku.

Děkuji za připomínku. Obecně by to bylo lepší, jak píšete. Text jsem psal silně v kontextu konkrétních zbraní na obrázcích. Za mě jsou více jak 2 hlavně u brokovnice celkem rarita a vůbec mě to nenapadlo v danou chvíli. Přidávám do poznámek pro další verzi... teď mi to vypadlo :(



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#26 » ned 26. lis 2023, 10:11

Pokud vím, tak ke zkouškám jsou v náplni až čtyřhlavňové svazky s různou kombinací brokových a kulových ráží.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#27 » ned 26. lis 2023, 10:16

Já se učil z tohodle (viz příloha). Asi jediné téma, kde jsem musel použít papír, propisku a furt dokola kreslit.
Pozn.: D5,6 znamená 22LR
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#28 » ned 26. lis 2023, 12:36

jodo, JirkaCV: Když jsem se díval na poslední změny otázek (s poslední úpravou ZoZ), tak jsem měl dojem, že Trojáčky a podobné exotiky ze zkoušek už vypadly. Což jsem kvitoval, protože ten papír, co tady nasdílel JirkaCV jsem měl taky, a byla to pakárna (zvlášť když jsem nedělal céčko).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů