Rozborka



firestorm636
Příspěvky: 40

Příspěvek#61 » pát 15. dub 2022, 12:46

Ahoj, tak jen aktualizace: komisaři prst v lučíku při rozborce nevadil.

Rovnou na úvod nám řekl, že existují způsoby špatné, správné, správnější a nejsprávnější - což by měla být rozborka dle návodu.

Ta obsahuje právě prste v lučíku, což považuje za kontroverzní. Řekl nám, že u zkontrolované zbraně nám to zakazovat nebude, nicméně že správný způsob je podle něj rozborka s nadhmatem :-)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#62 » pát 15. dub 2022, 13:37

"Prst ruky na spoušti nebo v prostoru lučíku se považuje za porušení zásad bezpečné manipulace, s výjimkou případů, kdy je stisknutí spouště nezbytné k záměrnému provedení výstřelu nebo je v případě nenabité zkontrolované zbraně nezbytné pro manipulaci, například provedení rány jistoty, nebo pokud takovou manipulaci se zbraní stanovuje její výrobce, například před nebo při rozebrání zbraně."


Nema co zakazovat. Taky radsi "chvat ala glock" ale predpis hovori jasne.



firestorm636
Příspěvky: 40

Příspěvek#63 » pát 15. dub 2022, 13:51

Jasně, že mi to zakázat "nemohl". kdyby mi to zakázal, teoreticky bych na něj mohl dělat chytrýho, že je to v návodu a nechat si to potvrdit od přítomné policie... Prakticky jsem se raději naučil "chvat ala Glock" kdyby s tím měl problém. Nebudu komisaře zbytečně provokovat :-)

Nicméně když na to řeči neměl, použil jsem na zkoušku to, co je pro mě jednodušší :-)

Dávám to sem spíš jako informaci pro ostatní, kteří si před zkouškou nebudou jistí

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#64 » sob 16. dub 2022, 21:55

firestorm636
V popisu zkoušky píšeš, že komisař rozdal testy. To každýmu podal určitej test, nebo si každej bral test z hromady testů sám.
Nic v tom nehledej, jenom mě to zajímá, jak to probíhá jinde :)



firestorm636
Příspěvky: 40

Příspěvek#65 » ned 17. dub 2022, 13:01

Špatná formulace :-)

vzal hromadu testů, přišel ke skupině lidí a každý si vybral z hromady, jaký test chtěl (nebylo viděl číslo, otázky, vůbec nic) :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů