Zbrojní průkaz - zkoušky - "paragrafy"



EX3321
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pát 25. bře 2022, 13:13

Dobrý den,

za 2 měsíce mi začne školení na přípravu ke zkouškám pro zbrojní průkaz a školitel mi řekl, ať se zatím učím otázky ze zákonů a paragrafy z této stránky. (zbranekvalitne.cz) Můžete mi prosím někdo poradit, jak zde tento typ otázek vyselektovat? Tak abych se mohl učit zatím pouze ty týkající se paragrafů?

Mockrát děkuji

Martin



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#2 » pát 25. bře 2022, 13:22




JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#3 » pát 25. bře 2022, 13:25

Já bych se učil všechno. Těch 500 otázek zase není taková nálož.
Jo a doporučuju appku na mobil. Je parádní a nestojí majlant.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#4 » pát 25. bře 2022, 14:13

Nahore v tom linku od aToM mas "vsechny otazky", muzes to omezit.

Ale jak rika Jirka, tech otazek neni zase tolik. Spousta z nich je jasna i bez uceni selskym rozumem.

Dva mesice predem (pred zkouskou, natoz pred nejakym skolenim) podle mne nema cenu ucit se jen nejakou cast, to je az moc casu i na nauceni vsech. Ale zkus a uvidis sam.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#5 » pát 25. bře 2022, 14:46

Moje osobní doporučení: Pročti si pěkně na pohodu zákon a ty základní prováděcí předpisy, v klidu, abys pochopil, co se tam píše, a potom si testuj celý soubor 500 otázek vždy najednou a zkoumej otázky, co jsi měl špatně. Není třeba spěchat, to čtení to je tak max. týden, soubor se naučit je záležitost max. dvou týdnů. Pak už je to otrava jak to člověk umí.
S praktickou přípravou začít určitě ne později než měsíc před zkouškou (manipulace, střelba, a manipulace a manipulace :) )

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#6 » pát 25. bře 2022, 14:58

Já doporučuju mobilní aplikaci. Můžeš otázky procvičovat kdykoli a kdekoli. Pokud si vpomínám, já se to učil asi jen z nějaké aplikace.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#7 » pát 25. bře 2022, 17:02

Určitě na ten soubor jedině mobilní aplikace, zapomněl jsem to napsat :)



EX3321
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » pát 25. bře 2022, 21:09

Děkuji všem za odpovědi. Jsem absolutní začátečník a laik, takže mi bohužel spousta otázek nic neříká, protože ani nechápu rozdělení zbraní podle kategorií atp. To vše se teprve budu učit na školení a následně se učit tyto otázky. Proto se chci zprvu zaměřit na ty zákony. Ještě jednou děkuji za rychlé odpovědi.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#9 » pát 25. bře 2022, 21:45

EX3321: Nech si to vysvětlit nejlépe v kurzu, který bude zaměřený i na toto. Já to tak v kurzu dělám a je to prostě potřeba. Kategorie zbraní jsou zkrátka potřeba vysvětlit.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#10 » sob 26. bře 2022, 23:18

Přesně jak píše marinakus. V kvalitním kurzu s tebou projdou zákon, kategorie zbraní, skupiny ZP, spolehlivost, bezúhonnost atd. Pak ti bude všechno jasnější. Pokud je kurz zaměřen jen na manipulaci, tak nestojí za nic. Taky dělám komplet přípravu. Kurz je na 6- 8 hodin.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#11 » ned 27. bře 2022, 07:33

Ja bych to zase nehanil. Ne kazdy potrebuje nekde sedet a nechat si hodiny vysvetlovat teorii osobne, zvlast kdyz dulezitost dost tech veci je diskutabilni.
Na druhou stranu pokud clovek nema zname se ZP, manipulaci / strelbu skoro urcite potrebuje nacvicit.

Nicmene tazatel ma odpoved, takze muze posoudit sam podle sebe, jak se pripravit. Jen jsem nechtel, aby tu viselo, ze bez poslouchani nejakeho vykladu nestoji priorava za nic.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#12 » ned 27. bře 2022, 10:56

Ono hlavně rozdělení na krátké, dlouhé, případně kategorie, není moc intuitivní, takže nějakým lidským výkladem se to dá trochu přiblížit, ale nakonec stejně nezbyde si přečíst (a naučit se), co říká zákon.

EX3321: Jak už tady zaznělo, i jako začátečníkovi ti nezbyde si přečíst zákon, minimálně jednou, celý. Osobně bych to udělal před tím, než půjdu na nějaký kurz, a s instruktorem pak řešil až věci, které mi nebudou jasné.

Já jsem třeba měl před zkouškou individuální přípravu s instruktorem, kde jsem se učil manipulaci a správnou terminologii s ní a se zbraněmi obecně související, odstraňování závad a případné praktické věci typu, např. "co uděláš s nábojem, který nevystřelil". Otázky ke zkoušce jsem se učil sám podle apky (zbranekvalitne).



Pavelll
Příspěvky: 2

Příspěvek#13 » pon 2. kvě 2022, 13:17

Drtím na tomto skvělém webu testy před zkouškou a dost možná jsem narazil na chybu u Otazky č. 48 v Tréninku testových otázek:

Poplašná zbraň dovoleného výrobního provedení nebo flobertka s úsťovou energií střely do 7,5 J, které byly ověřeny a uvedeny na trh před rokem 2021, jsou podle zákona o zbraních zbraněmi kategorie
a) C-I
b) D
c) D-I

Podle mého pochopení Zákona 119/2002 je správně kategorie C-I, ale Testy mi to označily jako chybu a tvrdí, že správně je kategorie D (?).

Dík za ev. vyjasnění.
Naposledy upravil(a) Pavelll dne pon 2. kvě 2022, 13:34, celkem upraveno 1 x.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#14 » pon 2. kvě 2022, 13:21

Chce to číst otázku pořádně. Klíčová je ta část "před rokem 2021". Doporučuju nastudovat pojem grandfathering.

EDIT: Citace zákona 119/2002:
Přechodná ustanovení zavedena zákonem č. 13/2021 Sb. Čl. II

...

2. Na zbraň podle § 6a, která byla podle zákona č. 119/2002 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, považována za zbraň kategorie D a která byla přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona platně ověřena podle zákona č. 156/2000 Sb., o ověřování zbraní a střeliva, podléhala-li taková zbraň v době svého uvedení na trh ověřování, se nadále pohlíží jako na zbraň kategorie D, pokud byla na trh uvedena přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#15 » pon 2. kvě 2022, 13:24

Nebo radeji pojem:"Přechodná ustanovení"

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: 311_Mart a 11 hostů