zbrojak.jednoduse.cz



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#16 » ned 24. dub 2022, 17:48

No, ten terminus technicus „místně příslušné oddělení policie“ musím ještě nějak upravit, vysvětlit, doplnit kontakty na (jak správně píšeš) Odbory služby pro zbraně a bezpečnostní materiál. Na MVCR jsem kdysi viděl nějaký rozcestík, který si udržují (tj. aktuální info přímo od zdroje).

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#17 » ned 24. dub 2022, 18:28

Já si neumím moc představit, že by se někdo učil manipulaci a podobně z psaného textu. Za mě je daleko lepší dobře udělané okomentované video.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#18 » ned 24. dub 2022, 18:51

davidu11 píše:Změna šablony nebo barvy není problém, jde mi spíše o obsah a jestli to má smysl.


Nemá to smysl. Sice chválím snahu, ale spousta věcí co tam máš, žadateli o ZP život neulehčí (jsou to pouze vykopírované části zákonů). V čem má být ta přidaná hodnota?

V rychlosti jsem proletěl třeba kapitolu zbraně a střelivo.
Vojenské zbraně legislativa v ČR nezná. To je z wiki, že?
Pojem cvičný náboj se u nás používá pro něco jiného, než popisuješ.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#19 » ned 24. dub 2022, 19:16

Sud : Ona ten pojem vojenské zbraně legislativa do nedávna znala. Zmizel až při poslední novelizaci. Ty stránky jsou prostě poplatné datu svého vzniku. Taky moc nevidím smysl dalších stránek věnujícím se této problematice. Je hezká snaha vypracovat bezchybné návody a videa k manipulaci ale to stejně nebude nikdy fungovat na 100%.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#20 » ned 24. dub 2022, 19:29

marinakus píše: Je hezká snaha vypracovat bezchybné návody a videa k manipulaci ale to stejně nebude nikdy fungovat na 100%.

Přesně tak. Je to jak učit se řídit přes YouTube. Stejně si to každý musí odkroutit na střelnici s někým, kdo si ho vezme pod křídla.
Vidím pokaždé úplně to samé, když se mnou jde někdo poprvé střílet. Jakmile vezme poprvé do ruky nabitý kvér ostrými, má strach v očích, poleje ho studený pot, roztřesou se mu ruce a je rád, že na 10m vůbec trefí terč. Časem se to zlepší, ale je potřeba ho vést.
To imho žádné stránky ani videa nenahradí.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#21 » ned 24. dub 2022, 19:30

Sud píše:V rychlosti jsem proletěl třeba kapitolu zbraně a střelivo.
Vojenské zbraně legislativa v ČR nezná. To je z wiki, že?
Pojem cvičný náboj se u nás používá pro něco jiného, než popisuješ.


To jsem před x lety vykopíroval z Přílohy č. 1 k zákonu č. 119/2002 Sb., ale máš pravdu, že "Vojenská zbraň" tam už není a nyní tam je "Zbraň zvláště účinná" také s jiným popisem.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119#cast1-17

"Cvičný náboj" tam zůstal beze změny. Ve střeleckém slovníku to má samozřejmě jiný význam.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119#cast2-16

@sud, @marinakus - díky za názor a za malé pochvaly "za snahu" :)



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#22 » ned 24. dub 2022, 19:45

Cvičný náboj bouchá. Ze zbraně šlehají plameny a ozývají se rány. Školní náboj ne. Je to atrapa, slouží k nácviku přebíjení a k "sušení" bez nebezpečí poškození úderníku.
Cvičný náboj u zkoušky určitě nedostaneš. Dostaneš ten školní.

Já dostal u zkoušky něco, co neumím pojmenovat (přebíjenka beze slože). Vyrobený selhač? Ani bych se nedivil, kdyby to při zkoušce bezpečné manipulace alespoň trošku pšouklo. No dobře, zápalka byla viditelně ťuklá, ale když pánbů dopustí, i motyka spustí ...



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#23 » ned 24. dub 2022, 19:54

Díky za vaši upřímnost. To jsem potřeboval.

Vybírám citace, ve kterých je hodně pravdy:

kolombo píše:Přijde mi, že tříštit to na zbytečně moc webů je asi hloupost. Lepší by bylo dodělat to, co tady není nebo je beznadějně skryté v hlubinách diskusních vláken.


marinakus píše:Je hezká snaha vypracovat bezchybné návody a videa k manipulaci ale to stejně nebude nikdy fungovat na 100%.


Sud píše:Přesně tak. Je to jak učit se řídit přes YouTube. Stejně si to každý musí odkroutit na střelnici s někým, kdo si ho vezme pod křídla.


Díky, chlapi!



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#24 » ned 24. dub 2022, 20:56

JirkaCV píše:
popis závady: mohlo dojít k nesprávnému nabytí zbraně ...


Ehm... obcas je celkem dulezita i gramatika. Nespravne nabyti zbrane je spis prestupek nez zavada... to bude asi nabiti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů