koupě zbraně



b.u.k.k.a.j
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » pon 2. kvě 2022, 10:34

Dobrý den. Omlouvám se za asi hloupou otázku ale bohužel nemůžu najít odpověď. Mám v plánu v budoucnu si dělat zbroják na A,B a E. Ale mám průšvih že mám dluhy. Tak sem se chtel zeptat zda li když si koupím zbraň jestli mě jí mohou zabavit. Někdo mě říkal že se dá zbraň napsat na jiného člověka (třeba přítelkyně) bez zbrojaku ale já u ní budu napsaný jako držitel. Tak sem se chtěl zeptat zda li je to pravda. Předem se omlouvám za takovou hloupou otázku ale bohužel sem nikde nenašel na tohle odpověď



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#2 » pon 2. kvě 2022, 10:53

Zaplať dluhy a pak si nakupuj co chceš.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#3 » pon 2. kvě 2022, 11:10

Na osobu bez ZP určitě nic registrovat nepůjde.
Zabavit zbraň určitě jde - už jsem zbraně zabavené dlužníkům zakoupil.

Takže jak píše kolega výše. Nejdříve se zbav toho "průšvihu" a pak řeš koupi zbraně. Ten ZP si mezitím můžeš pořešit a existuje dost střelnic, kde je možné na návštěvu zbraň zapůjčit (za úplatu).

Jen malé varování. Střelba nepatří k levným koníčkům.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#4 » pon 2. kvě 2022, 11:10

Pravda to není.
Přítelkyně by musela získat povolení danou zbraň vlastnit, ty povolení danou zbraň držet / nosit.
Bez ZP to povolení samozřejmě nedostane.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#5 » pon 2. kvě 2022, 11:13

gunman: Amen.
A k věci
- Zabavit zbraň mohou, bylo to tu už řešeno.
- Na člověka bez ZP napíšeš zbraň jen jako dědictví, max na 6 měsíců a je v té době uložena na policii.
Jedna bonusová:
Jestli chceš ZP a zbraň a už předem se připravuješ na nějaké ojebávky, tak si raději ten ZP nedělej.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#6 » pon 2. kvě 2022, 11:14

"Exekuce a zbrane" to by mohlo byt na radu stranek, nicmene ve strucnosti - exekutor ma pristup aby zjistil zda mas mmj I reg zbran.
(O dalsim se rozepisovat nebudu)

Nakup zbrane na pritelkyni bez ZP nebude cesta ...



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#7 » pon 2. kvě 2022, 11:16

Nepleťme si držení a vlastnictví.
Při dědickém řízení po střelci zdědí zbraně nedržitelé ZP - pak si buď ZP udělají, nebo zbraně prodají držiteli, nebo to udělá policie - tohle je přechodný jev s termínem asi půl roku.
Je otázka, zda by to tak mohlo zůstat trvale. Např. mám raritního Dragunova, kterým střílel samotný Putin, se sběratelskou hodnotou, umřu, zdědí ho dcera - může ona svěřit tento zděděný majetek držiteli ZP (na něj zaregistrovat) a zůstat vlastníkem zbraně?

A druhá věc je, jestli by schema "kupuju, registruju na sebe a poté sepisuju smlouvu o změně vlastníka" vůbec někdo bral vážně - je to očividně účelové.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#8 » pon 2. kvě 2022, 11:23

Realne mam povoleni na nejake zbrane, co maji jineho majitele (ma zp), rekl bych bezny jev...

@pavelg, co a proc sepisovat?
Naposledy upravil(a) skagerak dne pon 2. kvě 2022, 11:24, celkem upraveno 1 x.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#9 » pon 2. kvě 2022, 11:23

Vlastníkem zbraně kat. A-I, B nebo C se může stát pouze držitel ZP příslušné skupiny. Jediná výjimka je dědictví, která je ale omezena na 2 měsíce, pak se musí vlastnictví vyřešit. Přítelkyně bez ZP tedy nepomůže.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#10 » pon 2. kvě 2022, 11:32

Můžeš si udělat ZP a nosit cizí zbraň. Určitě není možné, aby ji vlastnila přítelkyně bez ZP, takže si udělejte zbroják oba dva, ona si koupí zbraň, a ty si ji můžeš na základě smlouvy půjčit a vyřídit si oprávnění tu zbraň držet a nosit.
Diskuze na toto téma vhodná k přečtení cca od strany 5 je tady:
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=1140&start=45

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů