ZP skupiny C - smysl?



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#16 » stř 18. kvě 2022, 19:19

marinakus píše:iloveguns : To neznamená, že když to někde dělá komisař blbě a policie mu to toleruje, že to tak je i podle zákona.


On to tehdy dělal dobře a podle tehdy platného zákona. Ten komisař byl totiž pan docent Komenda z vojenské akademie, který je autorem učebnice ke zkouškám, a ten tehdy školil a zkoušel i zkušební komisaře.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#17 » stř 18. kvě 2022, 19:27

Pana docenta komisaře neznám, takže se možná pouštím na tenký led.
Obecně platí, že ten, kdo velí si může dovolit větší prasárnu, než ten, kdo ho musí poslouchat. Sám jsem to zažil v jiném oboru.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#18 » stř 18. kvě 2022, 20:36

iloveguns : Jasně. Je to Komenda, tak dělá vše dobře. Já od něj pár zvěrstev už viděl. Pokud se dobře pamatuji, tak v tomto se zákon nezměnil od 1. 1. 2003. Komisaře nikdo neškolí a zkoušky skládají před komisí jmenovanou ministrem vnitra. Třeba tam Komenda někdy jmenovaný byl. To netuším.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#19 » stř 18. kvě 2022, 20:40

JirkaCV: V roce 98 se na B (ke sportovním účelům) střílelo i z malorážky. Také byly trochu jiné kategorie. Počítám, že povinnost odpadla po novelizaci, kdy se sloučily skupiny D+E, F+G a odpadlo H.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#20 » stř 18. kvě 2022, 20:44

marinakus to máš pravdu, ale právní stanovisko ke zkouškám ( konkrétně ke střelbě a kombinaci skupin) bylo MV vydáno o dost později.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#21 » stř 18. kvě 2022, 20:47

Je to na libovůli komisaře.
Zákon říká:
A,B,D,E: krátká nebo dlouhá
C: Krátká a dlouhá.

Takže, kdo žádá o C, dostane dlouhou stoprocentně. Ostatní jí u zkoušky můžou dostat, pokud se tak komisař rozhodne.

Možná to tak bude častější, čím víc se bude blížit sloučení zbrojáků.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#22 » stř 18. kvě 2022, 20:51

JirkaCV NE NENÍ TO NA LIBOVŮLI KOMISAŘE !!!!!!!!
Tady je citace ze zmíněného právního stanoviska vydaného MV ke střelbě na pevný cíl při zkouškách :

Může pak docházet k různým kombinacím, kdy žadatel žádá o vydání
zbrojního průkazu např.:
- pouze skupin A a/nebo B - výběr lze provést (alternativně) mezi dlouhou
kulovou nebo krátkou kulovou zbraní, výběr se provede společně pro obě tyto
skupiny a žadatel bude střílet jen jednu „sérii“ hodnocených výstřelů z pouze
jednoho druhu zbraně,
- skupin A a/nebo B a současně E a/nebo D - střelba se provede pouze z
krátké kulové zbraně
- skupin A a/nebo B a současně C - střelba se provede z dlouhé kulové a
dlouhé brokové zbraně,
- skupin C a současně E a/nebo D - střelba se provede z dlouhé kulové,
dlouhé brokové i krátké kulové zbraně (v tomto případě by další kombinace se
skupinami A a/nebo B neměla na druh použitých zbraní vliv).



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#23 » stř 18. kvě 2022, 21:02

Beru zpět, stanovisko MV jsem neznal.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#24 » čtv 19. kvě 2022, 07:26

JirkaCV : Ečko je jednoznačně pouze krátká kulová i bez jakéhokoliv stanoviska.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#25 » čtv 19. kvě 2022, 07:27

scorpion : Ono se k tomu MVČR nevyjadřovalo pouze jednou.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#26 » čtv 19. kvě 2022, 08:11

marinakus: sypu si popel na hlavu, je to tak. Co mě omlouvá, škrtal jsem i B a tam hrozí i dlouhá.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#27 » čtv 19. kvě 2022, 08:51

Zpět k otázce.
Rozhodně přidat i tu skupinu C. 25 je blízko, takže pokud nemáš extrémní oční vadu.

Taky jsem před lety myslivost neplánoval a dnes si dělám myslivecký kurz. A to bydlím v paneláku v Praze.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#28 » čtv 19. kvě 2022, 09:19

ja som teda C zaskrtaval, pretoze som mohol (ZP som robil chvilu po tom, co dropli nutnu zavislost medzi sk C a LL), byvajuc v bytovke v centre Brna bez planu LL nejak riesit, len proste ak by som v buducnosti nieco vymyslal, aby som nemusel znova robit skusky a vopruz okolo.
Dnes mam skusky pre myslivecke hospodare, byvam na malej vesnici a na prechadzky do lesa obcas idem od baraku s nadrcnutnou ar15 s tlmicom (s kastrovanym zasobnikom) a noci travim s tradicnou kycovitou mysliveckou kulovnicou s nocnym videnim sediac na kraji kukuricneho pola. Veci sa menia rychlejsie nez si clovek uvedomi, tych par stoviek, hlavne pri dnesnej inflacii, je uplne nic a pokial ti vadia dve rany z brokny a par ran z malorazky, tak nevim nevim, ci zbrojak obecne je pre teba vhodne riesit.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#29 » čtv 19. kvě 2022, 15:36

Tak k pointe toho meho dotazu - o ty penize mi nejde. Jde mi o nutnost strilet u ZK i malorazkou. Musel bych si predtim nekolikrat z toho vystrelit (myslim jako nekolikrat zajit s nekym na strelnici, kdo ji ma, tj. neresit strelbu jen z pistole), coz nevim, zda mi to stoji, s ohledem na to, ze sk. C aktualne nevyuziju. No jak pisete, taky to mate tak nejak pul napul - delat / nedelat....

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#30 » čtv 19. kvě 2022, 19:45

Ježíš to dáš z malorajdy. Dyť o Prachy nejde. Už to neřeš. Kdyztak si opakujes jen střelba. Já Na kurzu před ZP jsem měl už nevím kolik ran (10?), na zkouškách 3 nastrelny, nakonec jsem dal 4/5 už nevím (limitní pro splnění). Zkušenosti jsem měl skoro nula.

Mně se líbíl důvod že za protektorátu a komousu myslivcům zbrane nechali. Nevím detaily co je na tom pravdy ale důvod je velký. (EU je stejná kur*a)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vacil a 17 hostů