Koupě dlouhé malorážky.



Martin
Příspěvky: 15

Příspěvek#1 » ned 21. čer 2009, 17:57

Jestli se nepletu,tak při koupi dlouhé malorážky, klasické opakovačky z České zborjovky není třeba nákupní povolení, je to tak? Předpokládám, že jde u zbraň kat.C ((a) jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka se rovná nebo je větší než 280 mm,), takže po koupi (odpovídající zb.průkaz mám) by mělo stačit s ní dojít na Policii ji jen ukázat a nahlásit, je to tak? Díky

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 21. čer 2009, 19:02

Ne úplně přesně. Typická malorážková opakovačka není jednoranová (palná zbraň bez zásobníku nebo jiného podávacího ústrojí, u níž se opětovné nabití děje ručním vložením náboje do nábojové komory, hlavně nebo nábojiště) ani víceranová zbraň (palná zbraň bez zásobníku nebo jiného podávacího ústrojí, s 2 nebo více hlavněmi, u níž se opětovné nabití děje ručním vložením nábojů do nábojových komor, hlavní nebo nábojišť).
Tudíž ta malorážka spadá do definice "b) jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně neuvedené v § 5 písm. d) až f)", je to tedy zbraň kat. C, tudíž "zbraň podléhající ohlášení". Stačí tedy zakoupit (pokud máš ZP) vysněnou malorajdu a do deseti pracovních dnů ji dojít zaregistrovat na Policii.



Martin
Příspěvky: 15

Příspěvek#3 » ned 21. čer 2009, 20:46

Díky, trochu jsem to přehlídnul. Psali mi z Brymový, že nákupní povolení nepotřebuju, tak mě lehce zmátlo, že kámoš ho na malor.potřeboval. Později mi došlo, že on ji má jako napodobeninu M16, takže automatu a proto ho potřeboval. Já zůstávám u klasiky, zvlášť, když jsem viděl, jak "spolehlivě" samonabíjecí malor.M16 funguje a každou cca 5.nábojnici je třeba z ní dolovat :roll:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 21. čer 2009, 20:54

Pozor na ten "automat", v našich luzích a hájích se to nazývá spíše "samonabíjecí" a automatické zbraně jsou samočinné.
Jen aby to nevedlo k nedorozuměním ;)

Jinak zkus se podívat po netu na pravidla malorážné odstřelovačky, kdyby jsi s tím chtěl zkusit závody, tak ať máš rovnou flintu odpovídající pravidlům.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » ned 21. čer 2009, 21:05

Pokud budeš kupovat opakovačku (CZUB ostatně ani nic jiného než opakovačky v malorážce nedělá), tak skutečně stačí pouze ZP, nákup a následně do 10ti dnů ohlášení o nabytí (šedivák).



Martin
Příspěvky: 15

Příspěvek#6 » ned 21. čer 2009, 21:17

O tom automatu vím, psal jsem, že má napodobeninu, že vypadá jako M16 :D Ale spolehlivostí asi pokulhává :x Díky za tip ma malor.odstřelovačku, to bych určitě zkusil. Kdysi jsem pár let střílel malor.závodně a rád se k tomu vrátím rekreačně. Vybral jsem si CZ 452-2E ZKM SILHOUETTE, ještě se jen chci domluvit zítra u Brymový na nějaký použitý optice. Jinak mám syna, který občas se mnou střílí a malorážku moc rád, protože je to v klidu a nekope. Takže z něj mám jen radost ;)

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » ned 21. čer 2009, 21:22

Na terčovou střelbu bude vhodnější Varmint, jelikož má těžkou hlaveň. Koupil bych ale raději starší 456ku ;)



lůďa
Příspěvky: 1

Příspěvek#8 » ned 27. úno 2011, 22:31

Zajímalo by mě jestli můžu na kategorii B sportovní střelbu zakoupit dlouhou opakovací malorážku (cz 452,....)????



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » ned 27. úno 2011, 22:34

Ano.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#10 » pon 28. úno 2011, 01:01

Na ZP sk. B si muzes koupit cokoliv, vcetne brokovnice (strelba na asfaltaky je take sportovni strelba) ci samonabijeci kulovnice (napr. CZ858), akorat to nesmis nosit, tj. mimo uzavreny obal a v nabitem stavu to muzes mit pouze na strelnici.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#11 » stř 26. kvě 2021, 14:08

Neví někdo, proč některé obchody píšou u opakovací malorážky s hlavní 610 mm ZP a NP, když stačí jen ZP?
https://www.alfatactical.cz/opakovaci-k ... r-24-.html
https://www.armed.cz/malorazka-cz-457-t ... x20-22-lr/

§ 5
Zbraně kategorie B

Zbraněmi kategorie B jsou
...
d) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,
e) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,
f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,
g) samonabíjecí zbraně, pokud mají vzhled samočinných zbraní, a
h) signální zbraně pro použití signálních nábojů ráže větší než 16 mm.§ 6

Zbraně kategorie C

Zbraněmi kategorie C jsou
...
b) jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně pro střelivo s okrajovým nebo středovým zápalem nebo pro střelivo se zápalem typu Lefaucheux neuvedené v § 5 písm. d) až f),
...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#12 » stř 26. kvě 2021, 14:27

5 nábojů?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#13 » stř 26. kvě 2021, 14:40

Ustanovení ohledně nábojů platí (tedy aspoň co vidím v § 5 d) a e)) platí pro samonabíjecí dlouhé zbraně.
Z mého pohledu opakovací puška se zásobníkem s hlavní delší než 600 mm v § 5 uvedená není, tedy je to C.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#14 » stř 26. kvě 2021, 17:06

Dokonce i opakovačka (kulová) s kratší hlavní (ale delší než 300 mm při celkové délce nad 600 mm) je C, limit 600 mm platí už několik let jen pro brokovnice.
Takže to píšou nejspíš z jakési setrvačnosti.

Uživatelský avatar
DDshot
Příspěvky: 20

Příspěvek#15 » čtv 17. čer 2021, 15:45

Je zapotrebi Nakupni Povoleni pri nakupu Minisetu z CZUB pro malorazku?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, fifal, nn, Pentlochnap a 23 hostů